تحصیل داروسازی در اسلواکی

امروزه تحصیل در خارج از کشور و در کشور های پیشرفته اروپایی متقاضیان زیادی پیدا کرده است. کیفیت بالای آموزشی ، سطح بالای زندگی و همچنین موقعیت های شغلی عالی از جمله دلایل این موضوع می باشد در بین کشور های پرطرفدار برای تحصیل در اروپا نام کشور هایی مانند آلمان ، سوئیس ، فرانسه ، اسپانیا و اسلواکی دیده می شود. از جمله رشته های پرطرفدار نزد دانشجویان کشور اسلواکی می توان به رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و همچنین رشته داروسازی اشاره کرد. ما در این مقاله سعی داریم تا توضیحاتی را در مورد تحصیل داروسازی در اسلواکی به شما دوستان ارائه دهیم تا با کمک این مطالب بتوانید سریعتر به خواسته خود که تحصیل در اسلواکی است برسید.

تحصیل داروسازی در اسلواکی – شرایط تحصیل در رشته داروسازی در اسلواکی

معمولا دانشجویانی که از رشته داروسازی در اسلواکی و از دانشگاه های اسلواکی فارغ التحصیل می شوند دارای مهارت های عملی و تجربی مناسبی در زمینه های شیمیایی ، زیست ، پزشکی و دارویی می شوند. معمولا دانشجویان دارای دانش عمیقی در بخش علوم دارویی و همچنین محصولات دارویی می شوند. معمولا دانشجویان داروسازی اسلواکی بر روی مسائلی مانند داروسازی ، علوم دارویی ، شیمیایی ، میکروبیولوژی و آزمایش های بیولوژیکی روی دارو ها کار می کنند که می تواند برای انسان مورد استفاده قرار گیرد.

فارغ التحصیلان رشته داروسازی اسلواکی می توانند توانایی های خود را در زمینه های مراقبت های بهداشتی در انواع داروخانه ها ، بیوشیمی بالینی ، نمایندگی تجاری شرکت های داروسازی ، تحقیقات شرکت های توزیع کننده و غیره به عرضه بگذارند.

بازار کار رشته داروسازی اسلواکی در کشور اسلواکی بسیار مناسب می باشد و معمولا فارغ التحصیلان رشته داروسازی دانشگاه های اسلواکی می توانند در شرکت هایی که مشغول به ساخت دارو هستند به راحتی جذب شوند البته دانشجویان این رشته در صورتی که شغل مناسب خود را در اسلواکی پیدا نکردند می توانند به راحتی در دیگر کشور های اروپایی مشغول به کار شوند دلیل این موضوع مدرک با ارزش و شناخته شده دانشگاه های اسلواکی می باشد که خیال محصلان دانشگاه های اسلواکی را از بابت کیفیت راحت می کند.

تحصیل داروسازی در اسلواکی

تحصیل داروسازی در اسلواکی

تحصیل داروسازی در اسلواکی – مدارک مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در اسلواکی

برای تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های اسلواکی نیاز است که دانشجو دارای مدرک دوره های دبیرستان و پیش دانشگاهی باشد که در این صورت می تواند وارد مقطع کارشناسی داروسازی شود ولی در صورتی که بخواهد در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی اسلواکی ، در دانشگاه های اسلواکی مشغول به تحصیل شود باید حتما مدرک کارشناسی را به همراه ریز نمرات آن را داشته باشد. دانشجویان دوره دکترا داروسازی اسلواکی نیز باید مدرک کارشناسی ارشد داروسازی را قبلا کسب کرده باشند.

شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و تابعیت اسلواکی مقاله ” اقامت در اسلواکی” را مطالعه بفرمایید .

دانشجویان برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های اسلواکی باید از سایت موسسه آموزشی اسلواکی و یا دانشگاه اسلواکی فرم درخواست را دریافت و پرکنند و این فرم را به همراه مدارک زیر به همراه داشته باشند :

 • کپی از پاسپورت
 • چند قطعه عکس در سایز مورد نیاز برای پاسپورت
 • گواهی بیمه درمانی
 • پیش نویس پایان نامه که در حدود یک تا دو صفحه باشد برای دانشجویان دوره دکترا داروسازی اسلواکی مورد نیاز است
 • مدارک تحصیلی دوره های قبلی : برای دانشجویان کارشناسی داروسازی اسلواکی مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی ، دانشجویان کارشناسی ارشد مدرک کارشناسی داروسازی ، دانشجویان دوره دکترا نیز مدرک کارشناسی ارشد داروسازی
 • خلاصه ای از سوابق تحصیلی یا CV
 • مقاله های چاپ شده و یا کتاب های تالیف شده
 • مدارک زبان : که یا باید انگلیسی و یا اسلواکی باشد
 • انگیزه نامه

تحصیل داروسازی در اسلواکی – دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای رشته داروسازی اسلواکی

از جمله دانشگاه هایی که دانشجویان داروسازی اسلواکی ، پزشکی اسلواکی و دندانپزشکی اسلواکی می توانند در آن به تحصیل بپردازند می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد :

 • دانشگاه کامنیوس در براتیسلاوا
 • دانشکده دامپزشکی و داروسازی کوشیتسه

تحصیل داروسازی در اسلواکی – هزینه های تحصیل داروسازی در اسلواکی

تحصیل در رشته های داروسازی و به زبان های انگلیسی و همچنین اسلواکی در دانشگاه های اسلواکی امکان پذیر است و میزان هزینه و شهریه های دانشگاه های اسلواکی در رشته داروسازی در حدود 8000 تا 10000 یورو در سال است که باید در یک نوبت پرداخت شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست