تاریخچه کشور چک

در این مقاله به معرفی و آشنایی با تاریخچه کشور چک می پردازیم . کشور چک در اروپای مرکزی قرار دارد . این کشور در سال 1993 پس از تقسیم کشر چکسلواکی به وجود آمده است . بزرگترین شهر کشور چک و پایتخت این کشور شهر پراگ می باشد . مردم کشور چک در جهان به عنوان بی اعتنا  به مذهب شناخته شده اند . با توجه به آمار های کشور چک 45.2 درصد از مردم این کشور بی دین هستند .

 

 

نواحی کشور چک

کشور چک از نظر تاریخی به سه ناحیه ( ناحیه بوهم ، ناحیه موراویا ، ناحیه سیلزی ) تقسیم می شود . بیشتر مرز های کشور چک از مناطق کوهستنی تشکیل شده اند . منطقه بوهم در جنوب کشور چک قرار دارد .  منطقه بوهم به وسیله رودهای البه و مولداوا آب خود را  تامین می کند . همچنین کوهستان های کم ارتفاع کرکونوشه وزودت این منطقه را احاطه کرده اند . آب های کشور چک پس از این که از سایر کشور ها عبور می کند به به دریای شمال ، دریای بالتیک و دریای سیاه می ریزید .

 

منطقه مواریا در چک

منطقه مواریا در بخش شرقی کشور چک قرار دارد . در این منطقه تعداد زیادی تپه و ماهور وجود دارد . آب این منطقه به وسیله رودخانه موراوا تامین می شود . همچنین سرچشمه رود اودر در ناحیه مواریا قرار دارد . کوهستان بسکید و کارپات سفید مرز شرقی موارسا را تشکیل داده اند .  مرز چک با اتریش دارای کوه های کمی است و بیشتر با رود تایا جدا شده و مشخص شده است .

 

منطقه هژنسکو در چک

منطقه هژنسکو دارای 115 متر ارتفاع است . این منطقه کم ارتفاع ترین منطقه در کشور چک می باشد . در این منطقه رودخانه البه از کشور چک خارج می شود .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تاریخچه کشور چک و همچنین دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان این سایت می توانید به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست