تاریخچه کشور اسلواکی

در مقاله های قبلی اطلاعات زیادی درباره کشور اسلواکی ارائه دادیم و در این قسمت  قصد داریم شما را با تاریخچه کشور اسلواکی آشنا نماییم .  

 

 

جغرافیای کشور اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی واقع است . در گذشته کشور اسلواکی قسمتی از منطقه امپراتوری سامو به حساب می آمد . در قرن 5 و 6 میلادی قوم اسلاو به کشور اسلواکی امروزی مهاجرت کردند . کشور اسلواکی فعلی همسایه غربی کشور چک و اتریش ، همسایه شرقی کشور اوکراین ، همسایه جنوبی کشور مجارستان و همسایه شمالی کشور لهستان می باشد .

 

برای تحصیل در کشور اسلواکی می توانید مقاله تحصیل در اسلواکی را مطالعه نمایید .

 

زبان مردم کشور اسلواکی

مردم کشور اسلواکی به زبان اسلوواک صحبت می کنند و این زبان ، زبان رسمی این کشور است . مساحت کشور اسلواکی 49035 کیلومتر مربع می باشد .

 

برای اقامت در کشور اسلواکی ، می توانید مقاله اقامت در اسلواکی را مطالعه کنید .

 

تاریخ کشور اسلواکی

درباره تاریخ کشور اسلواکی این گونه نوشته شده است که این کشور تا دو دهه اول قرن نوزدهم قسمتی از سرزمین اتریش و مجارستان بوده است و بعد از آن به مدت 2 دهه نیز این کشور قسمتی از چکسلواکی بوده است  و پس از آن این کشور ظاهراً جمهوری اسلواکی بود اما زیر سلطه آلمان نازی بود .  کشور اسلواکی پس از توافق نامه مونیخ دیگر خودمختار شد .

 

در اولین روز سال 1993 کشور چکسلواکی به دو کشور چک و کشور اسلواکی تقسیم شد .  کشور اسلواکی در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست .

 

برای مهاجرت به کشور اسلواکی ، مقاله مهاجرت به اسلواکی را نیز مطالعه کنید .

 

شهر های بزرگ اسلواکی

شهر های بزرگ کشور اسلواکی عبارتند از : شهر براتیسلاوا ، شهر نیترا ، شهر ترنچین ، شهر تاترا ، شهر ساریس ژمپلین و شهر هرون .

هر کدام از این شهر ها خود دارای چند ناحیه هستند .

 

سایت آتیه آفرینان ایرانیان آماده ارائه مشاوره در همه زمینه ها از جمله تاریخچه کشور اسلواکی می باشد . شما می توانید با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه های مقاله های موجود در این سایت و همچنین دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان این سایت اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست