تاریخچه کشور آلمان

در ادامه به معرفی تاریخچه کشور آلمان پرداخته می شود . کشور آلمان در قاره اروپا واقع است و پایتخت آن شهر برلین می باشد . کشور آلمان از شمال همسایه ی دانمارک ، دریای شمال و دریای بالتیک می باشد . از شرق همسایه ی لهستان و جمهوری چک است . از غرب همسایه فرانسه ، لوکزامبورگ ، هلند و بلژیک است . از جنوب نیز همسایه کشور اتریش و کشور سوئیس است .  مساحت کشور آلمان 357121.41 کیلومتر مربع می باشد . کشور آلمان دارای 82  میلیون نفر جمعیت می باشد و پرجمعیت ترین کشور اروپا به حساب می آید .

نظام سیاسی آلمان

کشور آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد . این کشور دارای 16 ایالت است . کشور آلمان به عنوان صنعتی ترین کشور جهان و همچنین ثروتمند ترین عضو اتحادیه اروپا می باشد .  شهر برلین ، شهر هامبورگ ، شهر مونیخ و شهر فرانکفورت از شهر های بزرگ کشور آلمان هستند .

کشور آلمان در جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم دارای نقش گسترده ای بود و خسارات زیادی را هم در طی این دو جنگ متحمل شد . پس از پایان جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم کشور آلمان با دریافت وام هایی از کشور های متفق خود را بازسازی نمود .

 مناطق طبیعی آلمان

در کشور آلمان کوه ها ، جنگل ها ، ساحل ها و تعدادی جزیره وجود دارد . همچنین مجموعه ای از باتلاق ها و دریاچه ها در کشور آلمان وجود دارد . مرز زمینی کشور آلمان تقریباً 3757 میلی متر می باشد . رود راین ، رود الب و رود دانوب از طولانی ترین رود های کشور آلمان هستند .

اتباع کشور آلمان

بیشترین تعداد اتباع خارجی در کشور آلمان در ایالت های هامبورگ ، هسن ، برلین و بادن – وورتمبرگ ساکن می باشند . تقریباً 19% از مردم آلمان را مهاجران و خانواده های مهاجر به این کشور تشکیل داده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست