تابعیت اتریش

افراد زیادی تمایل دارند که تابعیت اتریش را دریافت کنند و در این کشور زندگی کنند . در این مقاله به بررسی تابعیت اتریش پرداخته می شود . روش های دریافت تابعیت اتریش به شرح زیر می باشند .

برای اقامت اتریش روش های زیادی وجود دارد که در مقاله اقامت اتریش ارائه شده است .

تابعیت اتریش تابعیت اتریش از طریق تولد فرزند

اگر کودکی به دنیا بیاید و پدر او اتریشی باشد آن کودک تابعیت اتریش را دریافت خواهد کرد . همچنین اگر یکی از والدین کودک اتریشی باشند آن کودک تابعیت اتریش را دریافت خواهد کرد .  اگر پدر و مادر کودکی ازدواج نکرده باشند و در زمان تولد کودک مادر او اتریشی باشد آن کودک تابعیت کشور اتریش را دریافت خواهد کرد . همچنین اگر پدر و مادر کودکی ازدواج نکرده باشند و مادر کودک شهروند کشور دیگری باشد و پدر کودک اتریشی باشد اگر تا مدت ۸ هفته بعد از تولد کودک پدر اعلام کند که رابطه ی پدری او با کودک درست است در آن صورت کودک تابعیت اتریش را دریافت می کند . اگر فرزندی مجرد باشد و دارای سن بالای ۱۴ سال باشد در صورتی که مادر او تبعه کشور دیگری باشد و پدرش تبعه اتریش باشد آن فرزند هم می تواند تابعیت اتریش را دریافت کند .

تحصیل در اتریش یکی از روش های مهاجرت به اتریش می باشد .

تابعیت اتریش تابعیت اتریش از طریق ازدواج

اگر فردی ( مرد یا زن ) با یک شخص اتریشی ازدواج کند پس از گذشت 6 سال از زندگی خود با همسر اتریشی اش ( در صورتی که حداقل 5 سال کامل با همسرش زندگی کرده باشد ) می تواند تابعیت اتریش را دریافت کند . البته ممکن است اتباع کشور های دیگر بعد از گذشت ده سال بتوانند تابعیت اتریش را دریافت کنند و یا اتباع مناطق اقتصادی اروپا پس از شش سال تابعیت اتریش را کسب نمایند . برای دریافت تابعیت اتریش متقاضی باید به زبان آلمانی مسلط باشد و با قوانین کشور اتریش آشنایی داشته باشد . همچنین متقاضی باید نفی شهروندی خود را در هنگام دریافت تابعیت اتریش اعلام نماید .

تابعیت اتریش تابعیت اتریش از طریق اپلیکشن و تقاضا

تعدادی از شرایط لازم برای دریافت تابعیت اتریش عبارتند از :

  • شخصی که به صورت دائم به مدت ۳۰ سال مشغول زندگی در کشور اتریش باشد .
  • شخصی که به صورت دائم حداقل ۱۵ سال در اتریش زندگی کرده باشد و همچنین تحت طرح ادغام پناهجویان باشد.
  • فردی که با یک شهروند اتریشی که در کشور دیگری برای دولت اتریش کار می کند ازدواج کرده باشد .

 شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، مقاله تحصیل در اتریش را مطالعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست