بیمه مسافرتی آلمان

آیا به عنوان مهاجر به آلمان سفر می کنید یا در حال مهاجرت هستید؟ در مورد سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان و اینکه چگونه بیمه درمانی مناسب می تواند به شما در پیگیری رویاهای خود در آلمان کمک کند ، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان مشخص می کند که هر فرد در آلمان ملزم به داشتن بیمه درمانی است . حتی کسانی که مدت کوتاهی در آلمان می خواهند بمانند ، باید بیمه شوند ، در غیر این صورت درخواست ویزا قبول نمی شود.

انواع مختلفی از بیمه درمانی وجود دارد که شما باید قبل از سفر به آلمان درباره آن ها اطلاع داشته باشید ، همه این موارد در زیر با جزئیات توضیح داده شده است :

 • بیمه مسافرتی برای بازدید کنندگان / جهانگردان خارجی – بیمه ویزا شینگن
 • بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی
 • بیمه درمانی برای دانشجویان دوره زبان
 • بیمه درمانی برای کارمندان و مهاجران

بیمه مسافرتی آلمان – بیمه مسافرتی برای بازدید کنندگان / جهانگردان خارجی در آلمان

این که آیا قصد دارید به گشت و گذار ، بازدید از اقوام ، شرکت در یک کنفرانس تجاری در اروپا بپردازید ، شاید برای ورود به کشوری که بازدید می کنید نیاز به ویزا دارید . قبل از برنامه ریزی سفر اکتشافی خود به آلمان یا اروپا ، اولین قدم که باید بردارید بررسی این است که آیا به ویزای شینگن احتیاج دارید یا خیر. ویزای شینگن به شما امکان می دهد برای آنچه که “اقامت کوتاه” تعریف شده است ، به اروپا بروید. این بدان معناست که می توانید تا 90 روز به 26 کشور اروپایی بروید. این مدت برای هر کسی که می خواهد مسافرت کاری یا توریستی داشته باشد ، کافی است . با این وجود ، یکی از شرایط لازم برای اخذ ویزای شینگن داشتن بیمه درمانی مناسب در آلمان است .

سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور شما تصریح می کند که بیمه درمانی برای همه افرادی که از این کشور بازدید می کنند اجباری است و همچنین بیمه درمانی شما حداقل 30،000 یورو را برای معالجه پزشکی پوشش می دهد  . بیمه مسافرتی برای آلمان مطمئناً همه موارد اضطراری پزشکی یا حوادث احتمالی پزشکی را در بر می گیرد و گرفتن آن آسان و مقرون به صرفه است. در صورت عدم پذیرش ویزا ، می توانید به صورت رایگان آن را فسخ کنید .

بیمه مسافرتی آلمان – بیمه درمانی دانشجویان بین المللی در آلمان

اگر سرانجام رویای تحصیل در آلمان را به عنوان دانشجوی بین المللی تحقق بخشیدید ، یکی از الزامات اخذ بیمه درمانی دانشجویی است. بیمه درمانی دانشجویان خارجی در آلمان ، اجازه نهایی را برای شروع تحصیلات خود و تمام هزینه های پزشکی شما را تأمین می کند . شما می توانید بر روی مطالعات خود متمرکز شوید و نگران نباشید که آیا فصل بعد آنفولانزا خواهید شد زیرا مجبور نیستید قبض های پزشکی خود را پرداخت کنید.

دو طرح بیمه درمانی احتمالی برای دانشجویان بین المللی در آلمان وجود دارد:

 • بیمه درمانی اجباری / عمومی و
 • بیمه سلامت خصوصی .

بیشتر دانشجویان خارجی در آلمان موظف به داشتن بیمه درمانی قانونی (عمومی) هستند. استثنائات الزام بیمه درمانی قانونی شامل موارد زیر است:

 • دانشمندان مهمان ،
 • دانشجویان تحصیلات تکمیلی ،
 • دارندگان بورس تحصیلی (بدون قرارداد کار) ،
 • دانشجویان کالج،
 • شرکت کنندگان در دوره های زبان ،
 • دانش آموزان 30 سال یا بالاتر
 • کسانی که بیش از 14 ترم در آلمان تحصیل کرده اند.

اگر در یکی از این دسته ها قرار گرفتید ، باید یک بیمه درمانی خصوصی بگیرید.

با توجه به تعداد زیاد دانشجویان بین المللی در آلمان ، شرکت های بیمه سلامت دانشجویی در همه جا یافت می شوند . همچنین در صورت امکان استفاده از بیمه درمانی کشور خود نیز امکان پذیر است. اگر اهل کشوری در اتحادیه اروپا باشید ، به کارت بیمه پزشکی اروپا خود نیاز خواهید داشت و از طریق آن بیمه شما توسط موسسات آلمان نیز شناخته می شود. با این حال ، اگر تصمیم به اخذ بیمه درمانی از یک شرکت در آلمان دارید ، باید مراقب باشید و نسخه قابل چاپ را در قراردادهای آنها بخوانید و از گرفتاری در یک بیمه گران و کم کیفیت مطمئن شوید .

شرکت های بزرگ بیمه درمانی در آلمان وجود دارند که دانشجویان را مد نظر قرار می دهند و نیازهای آنها را برآورده می کنند . شرکتهای بیمه آلمانی مانند DR-WALTER سالهاست که در این صنعت فعالیت می کنند و دانشجویان خارجی آن را ترجیح داده اند . نه تنها آنها مقرون به صرفه هستند بلکه بسته های متناسب دانشجویی مانند Tariff EDUCARE24 که مورد علاقه دانشجویان بین المللی در آلمان است را ترتیب داده اند .بدون بیمه درمانی (دولتی یا خصوصی) ، ثبت نام در دانشگاه آلمان امکان پذیر نیست.

بیمه مسافرتی آلمان

بیمه مسافرتی آلمان

بیمه مسافرتی آلمان – بیمه درمانی دانشجویان دوره زبان / مقدماتی آلمان

اگر فقط قصد تحصیل یا کار در آلمان را دارید و یا در یک دوره مقدماتی زبان ثبت نام کرده اید ، بدون داشتن بیمه پزشکی مجاز به شرکت در آن نخواهید بود. در این مورد بیمه قانونی یا عمومی بیمه مورد پذیرش نمی باشد ، بنابراین از شما خواسته می شود یک بیمه درمانی خصوصی در آلمان را داشته باشید .  این نوع بیمه درمانی تضمین می کند که شما در کل دوره های مقدماتی یا زبان خود تحت پوشش قرار خواهید گرفت و دیگر نگران سلامتی نخواهید بود. این نوع بیمه با برنامه اولیه ماهانه تنها 33 یورو در ماه نسبتاً ارزان است .

بیمه مسافرتی آلمان – بیمه درمانی برای کارمندان و مهاجران در آلمان

آلمان نه تنها مکان مناسبی برای بازدید یا تحصیل است بلکه همچنین مکانی با شرایط کار در سطح جهانی است و به افرادی که در آنجا مشغول کار هستند مزایای بزرگی را ارائه می دهد. اگر شغلی پیدا کرده اید و به آلمان مهاجرت می کنید ، پس داشتن یک بیمه کار ضروری است . اگر هنوز شغلی پیدا نکردید ، می توانید Blue Card را که مشابه کارت سبز ایالات متحده است ، دریافت کنید و تا زمانی که شغلی پیدا کنید ، اجازه اقامت در آلمان را دارید. با این وجود ، همیشه توصیه می شود از بیمه خدمات درمانی برخوردار شوید ، که تا 5 سال شما را تحت پوشش خود قرار دهد و برای هرگونه شرایط اضطراری و تصادف پوشش کامل را ارائه دهد . این طرح بیمه درمانی به شدت برای مهاجران توصیه می شود. اگر شما در آلمان مهاجر باشید ، قبل از انجام هرگونه تعهد دیگر در آلمان ، باید بیمه کار خریداری کنید.

بیمه مسافرتی آلمان – بیمه درمانی چه چیزی را پوشش می دهد؟

بسته به نیاز و وضعیت خود ، با پرداخت هزینه های مختلف ، پوشش متفاوتی را دریافت خواهید کرد. بیشتر انواع بیمه درمانی که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرند ، حداقل مزایای زیر را برای شما به دست می آورند :

 • خدمات درمانی و اورژانس بیمارستان
 • درمان پزشکی سرپایی یا معالجه دندان
 • وسایل پیاده روی صندلی های چرخدار
 • حمل و نقل به نزدیکترین بیمارستان
 • هزینه دفن یا انتقال
 • پوشش سرقت یا وسایل و اموال شخصی گمشده
 • هزینه ها در صورت نجات پس از تصادفات. (پوشش بیشتر بستگی به شرکت بیمه دارد. )

بیمه مسافرتی آلمان سیستم بهداشت و درمان آلمان

سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان که قدیمی ترین سیستم در اروپا است و قدمت آن به قرن نوزدهم برمی گردد ، همه افراد ساکن و کارمند در آلمان را حتی کسانی که برای مدت کوتاهی در آنجا زندگی می کنند موظف می کند بیمه درمانی دریافت کنند.

بیمه درمانی در آلمان با یک سیستم دوگانه مشخص می شود:

 • بیمه درمانی قانونی (عمومی) که اغلب “صندوق های بیماری” خوانده می شود ،
 • بیمه سلامت خصوصی

کلیه شهروندان و ساکنین آلمان حق دارند بیمه درمانی قانونی را اخذ کنند ، اما در صورت انتخاب ، آنها می توانند بیمه درمانی خصوصی را بدست آورند ، باید فقط چند شرط را رعایت کنند.

کسانی که درآمدی بالاتر از 850 یورو دارند و پایین تر از 4646.50 یورو هستند ، موظف به اخذ بیمه درمانی عمومی هستند. آنها بسته به درآمد خود مجبور به پرداخت سهم خود هستند. از سال 2018 ، نرخ سهم یکنواخت 6/14 درصد از درآمد است که نیمی از آن توسط کارفرما و نیمی دیگر توسط کارمند پرداخت می شود. وابستگان غیر شاغل که در همان آدرس زندگی می کنند و در بیمه درمانی ثبت نام شده اند بدون هیچ هزینه اضافی تحت پوشش قرار می گیرند.

بیمه مسافرتی آلمان مزایا و هزینه های بیمه درمانی عمومی / خصوصی آلمان

با بیمه درمانی ، شما می توانید به همه مؤسسات بهداشت عمومی دسترسی داشته باشید ، هم برای معاینه و هم برای معالجه پزشکی. با این حال ، افراد دارای بیمه قانونی مزایای مورد نیاز خود را دریافت می کنند ، در حالی که افراد دارای بیمه خصوصی با توجه به آنچه در قراردادشان است ، مزایایی دریافت می کنند. بیمه درمانی عمومی مشاوره شما با پزشکان خصوصی ، کاشت دندان ، عینک یا لنزهای تماسی برای بزرگسالان ، اتاق های خصوصی در بیمارستان ها و غیره را شامل نمی شود .

در حالی که ، هنگام پرداخت هزینه ، اگر بیمه درمانی دولتی داشته باشید ، مؤسسه ای که درمان پزشکی یا معاینه دریافت کرده اید ، این صورتحساب را مستقیماً به بیمه گر شما ارسال می کند. ضمناً اگر بیمه خصوصی دارید ، مجبورید این لایحه را به شخصه به بیمه گر خود بفرستید.

بیمه مسافرتی آلمان اتباع خارجی که در آلمان بیمه درمانی عمومی دریافت می کنند

حتی افراد خارجی که در دراز مدت در آلمان مشغول به کار هستند حق دریافت بیمه درمانی عمومی را دارند. برای اینکه بتوانید بیمه دریافت کنید ، روندی وجود دارد که باید دنبال کنید . در مرحله اول شما باید در شهرداری محلی خود ثبت نام کنید که به زبان آلمانی Einwohnermeldeamt نامیده می شود. بعد از اینکه شماره اجتماعی داشتید و به محض شروع مشارکت در بیمه ملی ، می توانید دقیقاً مانند هر شهروند آلمانی به مؤسسات بهداشت عمومی دسترسی داشته باشید. برای تکمیل مراحل ، باید در صندوق بیمه ثبت نام کنید که کارت برای شما صادر می کند. هر بار که به پزشک مراجعه می کنید باید آن کارت را با خود داشته باشید.

در مورد شهروندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، EEA و شهروندان سوئیس ، اگر در حال حاضر دارای یک بیمه درمانی اروپایی باشند ، واجد شرایط دسترسی موقت در مؤسسات بهداشت آلمان در این کشور هستند . با این حال. پس از اقامت رسمی یا اشتغال ، مجبور به دریافت بیمه درمانی آلمان می شوند . در حالی که ، اگر این شهروندان در آلمان بیمه سلامت اروپا نداشته باشند ، باید بیمه درمانی خصوصی را دریافت کنند ، یا هزینه های کامل هر نوع درمانی که در آلمان دریافت می کنند را بپردازند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست