بیمه دانشجویی اتریش (Austria)

بیمه دانشجویی اتریش – تحصیل در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش یکی از پر طرفدارترین روشها برای مهاجرت به اتریش میباشد. اتریش با داشتن دانشگاه های ممتاز که تحصیل در آنها تقریبا رایگان است، باعث شده دانشجویان بسیاری برای پذیرش از دانشگاه های اتریش در مقاطع مختلف تحصیلی درخواست دهند. زبان تحصیل اکثر دانشگاه های اتریش آلمانی میباشد و دانشجویان قبل از شروع ترم اصلی دانشگاه میتوانند دوره های زبان آلمانی را داخل اتریش بگذرانند.
دانشجویان ایرانی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش در مقاطع کارشناسی در اتریش، کارشناسی ارشد در اتریش و دکترا در اتریش را دارند بایستی اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های سراسری داشته باشند یا از یکی از دانشگاه های سراشری فارغ التحصیل شده باشند.

بیمه دانشجویی اتریش – هزینه زندگی در اتریش

همانظور که گفته شد هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان میباشد و دانشجویان تنها هزینه های زندگی ماهیانه شان را باید در نظر بگیرند که این هزینه شامل خورد و خوراک، اجاره مسکن، حمل و نقل و بیمه میباشد که میزان آن تا حدود زیادی بستگی به سبک زندگی دانشجو دارد. به طور متوسط یک نفر به صورت میانگین ماهیانه 700 الی 900 یورو در اتریش بابت هزینه های زندگی باید در نظر بگیرد و دانشجویان به صورت نیمه وقت همزمان با تحصیل اجازه کار دارند که تا حدودی هزینه های زندگیشان را پوشش میدهد.

بیمه دانشجویی اتریش – بیمه دانشجویی اتریش

داشتن بیمه درمانی برای تمامی دانشجویان در اتریش الزامی میباشد و داشتن گواهی بیمه برای تمدید اقامت دانشجویان بین المللی در اتریش ضروری است.
دانشجویان بین المللی بایستی پس از ثبت نام دوره های زبان یا ثبت نام دانشگاه با دردست داشتن مدارکی نظیر گواهی ثبت نام دانشگاه ، گواهی محل سکونت، به اداره بیمه مراجعه کنند و درخواست بیمه درمانی دهند. کارت بیمه ظرف چند هفته به آدرس محل سکونتشان پست خواهد شد. هزینه بیمه دانشجویی برای هر ماه 50 یورو میباشد. باید به این نکته توجه کنید که پرداخت حق بیمه از طریق کارت بانکی امکان پذیر است، بنابراین دانشجو بایستی در ابتدای ورود خود به اتریش اقدام به افتتاح حساب بانکی نماید.
دانشجویانی که در حال گذراندن دوره های زبان آلمانی میباشند تا 4 ترم فرصت دارند که دوره زبان آلمانی را تمام کنند و برای دانشگاه ثبت نام کنند، در غیر اینصورت باید از بیمه خصوصی استفاده نمایند که ماهیانه 360 یورو هزینه دارد.
دانشجویان خارجی باید هر ترم به اداره بیمه مراجعه نمایند و گواهی ثبت نام دانشگاهشان را ارائه نمایند تا بیمه دانشجویی برایشان تمدید گردد.

بیمه دانشجویی اتریش – مزایای بیمه دانشجویی اتریش

استفاده از بیمه درمانی برای دانشجویان کشور اتریش مزایای متعددی دارد که در ادامه به بعضی از آنها اشاره میکنیم:
-عدم نیاز به پرداخت حق ویزیت برای معاینه پزشکی
-عدم نیاز به پرداخت هزینه آزمایشگاه
-عدم نیاز به پرداخت هزینه بیمارستان یا درمانگاه
-عدم نیاز به پرداخت هزینه های رادیولوژی یا فیزیوتراپی
-عدم نیاز به پرداخت هزینه دارو
دانشجویان بین الملل دانشگاه های اتریش ، برای استفاده از خدمات بیمه درمانی بایستی پاسپورت خود را همراهشان داشته باشند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست