بورسیه های تحصیلی در سوئیس

از آن جایی که هزینه های تحصیل در کشور سوئیس به نسبت برخی کشور های اروپایی بالا است ، بیشتر دانشجویانی که قصد مهاجرت به سوئیس و تحصیل در سوئیس را دارند همواره به دنبال کسب بورسیه تحصیلی از یکی از دانشگاه های سوئیس و یا دیگر مراکز آموزشی در سوئیس هستند. دانشگاه ها و مراکز خصوصی در سوئیس برای دانشجویان بین المللی این کشور که واجد شرایط هستند بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته اند در این مقاله سعی بر این داریم تا توضیحاتی را در مورد بورسیه های تحصیلی سوئیس به شما دوستان ارائه دهیم .

در مقاله ” مهاجرت به سوئیس” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به سوئیس اطلاعات کسب کنید .

بورسیه های تحصیلی در سوئیس – بورسیه های کارشناسی ارشد سوئیس

بورسیه های تحصیلی دانشگاه لوزان : دانشگاه لوزان برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد خود بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته است این بورسیه های تحصیلی به جز دانشجویان دوره کارشناسی ارشد حقوق جنایی و استادیار دانشکده پزشکی و همچنین استاد آموزش به دانشجویان دوره دیگر کارشناسی ارشد دانشگاه لوزان ارائه می شود ، تعداد این بورسیه های تحصیلی دانشگاه سوئیس برای دانشجویان بین المللی 10 بورس می باشد که به صورت ماهانه و به مبلغ 1600 فرانک سوئیس می باشد که به طور تقریبی بین یک سال تا دوسال به دانشجو اعطا می شود. یکی از شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی سوئیس داشتن مدرک زبان فرانسوی و یا آلمانی می باشد.

بورسیه های تحصیلی موسسه IMD سوئیس : موسسه تحصیلی IMD برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته است این بورسیه های تحصیلی به بیشتر دانشجویان کشور های در حال توسعه ارائه شده و ارزشی در حدود 20 هزار فرانک سوئیس تا 60 هزار فرانک سوئیس دارد.

بورسیه های تحصیلی موسسه École Polytechnique Fédérale de Lausanne (ٍEPFl) موسسه epfl سوئیس کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که دارای سوابق تحصیلی و علمی مناسبی هستند در نظر گرفته است این بورسیه های تحصیلی سوئیس که ارزشی در حدود ۱۶ هزار فرانک سوئیس را دارند به صورت سالانه به دانشجویان اعطا می شود.

بورسیه های تحصیلی  موسسه ETH Zurich : موسسه ETH Zurich برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و در این موسسه را دارند بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته است که به دو صورت بورس تحصیلی MSP و بورسیه های تحصیلی ESOP می باشد ، بورسیه تحصیلی ESOP به این صورت است که علاوه بر هزینه های تحصیلی دانشجو هزینه های زندگی دانشجو را نیز پوشش می دهد و ارزشی در حدود 11 هزار فرانک سوئیس دارد که در شروع ترم تحصیلی به دانشجو اعطا می شود. بورسیه تحصیلی MSP هم به صورت بورسیه تحصیلی ESOP می باشد و هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجو را تحت پوشش خود دارد ولی دارای ارزشی پایین تر از بورسیه تحصیلی ESOP می باشد و در حدود 6 هزار فرانک سوئیس می باشد که هر ترم تحصیلی به دانشجو داده می شود.

بورسیه تحصیلی Jim Ellert موسسه IMD سوئیس : بورسیه تحصیلی Jim Ellert که به تعداد یک عدد می باشد توسط موسسه IMD برای دانشجویان کشور های آفریقایی ، اروپای مرکزی و شرقی و شبه جزیره جنوب شرقی آسیا در نظر گرفته شده است. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی MBA را در این موسسه آموزشی سوئیس دارند می توانند مدارک خود را به این موسسه آموزشی ارسال کنند ارزش این بورسیه تحصیلی در حدود 20 هزار فرانک سوئیس می باشد که به صورت سالانه به یک دانشجو اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی Nestle MBA موسسه IMD سوئیسبورسیه تحصیلی Nestle MBA که توسط موسسه آموزشی IMD ارائه می شود برای دانشجویان زن کشور های در حال توسعه در نظر گرفته شده است ، دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی MBA    را دارند می توانند مدارک مورد نیاز را به این آموزشگاه ارسال کنند این بورسیه تحصیلی که به صورت سالانه اعطا می شود ارزشی در حدود ۲۵ هزار فرانک سوئیس دارد.

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” مزایای تحصیل در سوئیس” را مطالعه فرمایید .

بورسیه تحصیلی MBA Future Leaders موسسه IMD سوئیس : بورسیه تحصیلی MBA Future Leaders که توسط موسسه IMD که به صورت سالانه به سه دانشجو اعطا می شود برا دانشجویانی در نظر گرفته شده است که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته مدیریت بازرگانی MBA را دارند این بورسیه تحصیلی ارزشی در حدود 30 هزار فرانک سوئیس دارد که به صورت سالانه به دانشجویان اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه ژنو سوئیس : دانشگاه ژنو سوئیس برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد رشته های ستاره شناسی ، زیست شناسی ، زمین شناسی ، شیمی ، بیوشیمی ، علوم محیط ، ریاضیات ، علوم کامپیوتر ، فیزیک و علوم دارویی بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته است که به صورت سالانه و به مبلغ 10 هزار فرانک سوئیس می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه برن سوئیس : دانشگاه برن سوئیس برای دانشجویان بین المللی خود که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه را دارند بورسیه هایی به تعداد ۶ عدد در نظر گرفته است این بورسیه های تحصیلی ارزشی در حدود ۱۶۰۰ فرانک سوئیس دارد که به صورت ماهانه به دانشجو اعطا می شود ، فقط نکته ای که وجود دارد این است که این بورسیه تحصیلی تمامی رشته های تحصیلی به جز رشته های علوم پزشکی و زیست پزشکی را در بر می گیرد.

 

 

بورسیه های تحصیلی در سوئیس

بورسیه های تحصیلی در سوئیس

 

در مقاله ” اقامت در سوئیس” به طور مفصل درباره شرایط اقامت و تابعیت سوئیس اطلاعات کسب کنید .

بورسیه های تحصیلی در سوئیس – بورسیه های دوره دکترا در سوئیس

دانشجویانی که دارای سوابق تحصیلی عالی هستند و قصد تحصیل در مقطع تحصیلی دکترا در سوئیس و در یکی از دانشگاه های سوئیس و یا مراکز آموزشی خصوصی در سوئیس را دارند می توانند با ارائه مدارک تحصیلی خود به دانشگاه های مورد نظر از این بورسیه های تحصیلی استفاده کنند ، بیشتر دانشجویان دوره دکترا در سوئیس در آمد ماهیانه دارند و معمولا به بورسیه های تحصیلی نیاز پیدا نمی کنند بورسیه های تحصیلی دوره دکترا سوئیس توسط 10 دانشگاه کانتی سوئیس و دو موسسه فنلاندی سوئدی و همچنین موسسات آموزشی پژوهشی دیگر به دانشجویان ارائه می شود.

شما می توانید ، با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان ، اطلاعات کامل تری در این زمینه کسب نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست