بورسیه تحصیلی در چک

هزینه ی زندگی در کشور چک بسیار بالا می باشد . بنابراین دریافت بورسیه تحصیلی در چک برای داوطلبان تحصیل درچک بسیار مهم است . معمولاً دانشجویانی که در مقطع لیسانس در کشور چک تحصیل می کنند شانس کمتری در دریافت بورسیه تحصیلی در چک دارند .  

 

شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، مقاله تحصیل در چک را مطالعه نمایید .

 

 

تقریباً می توان گفت دانشجویان مقطع کارشناسی نمی توانند از بورسیه تحصیلی در چک استفاده کنند . اما در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی در چک وجود دارد اما شانس دریافت آن بسیار پایین است . اما در مقطع دکتری شانس دریافت بورسیه تحصیلی در چک  نسبت به مقطع کارشناسی ارشد بالاتر می باشد . در مقطع دکتری بورسیه تحصیلی تقریباً 2000 دلار در هر سال می شود .

 

تحصیل در چک یکی از روش های مهاجرت به چک می باشد .

 

برای دریافت بورسیه تحصیلی در چک در مقطع دکتری دانشجویان باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر دریافت کرده باشند . همچنین داوطلبان باید مدرک آیلتس با حاقل نمره ی 5/6 داشته باشند . همچنین داشتن پروپوزال قوی برای دانشجویان و توانایی جلب نظر سوپروایزر و داشتن مقاله ها و کتاب های معتبری تأثیر زیادی در دریافت بورسیه تحصیلی در چک در مقطع دکتری دارد .

 

بورسیه تحصیلی در چک تحصیل در مقطع لیسانس در کشور چک

پس از گذشت مدت زمان 3 سال دانشجو می تواند مدرک لیسانس خود را دریافت کند . پس از اتمام دوره دانشجو باید پروژه ی پایانی خود را ارائه دهد که بتواند مدرک خود را دریافت کند . دانشجویانی که به زبان چکی در این کشور تحصیل نمایند می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند . در صورت تحصیل در دانشگاه های خصوصی تحصیل در این مقطع بین 1000 تا 4000 یورو هزینه می برد . در صورتی که تحصیل به زبان انگلیسی باشد هزینه آن بالای 5000 یورو در هر سال می شود .

 

برای اقامت چک روش های زیادی وجود دارد که در مقاله اقامت چک ارائه شده است .

 

بورسیه تحصیلی در چک تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور چک

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چک 2 سال زمان می برد . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چک در هر سال بین 6 تا 10 هزار یورو می شود .

 

بورسیه تحصیلی در چک تحصیل در مقطع دکتری در کشور چک

دانشجویان مقطع دکتری می توانند بورسه تحصیلی دریافت کنند در این صورت تحصیل آنان به صورت رایگان می باشد و هم می توانند حقوق دریافت کنند . ارائه پروپوزل قوی و یا پیدا کردن استاد راهنما باعث می شود راحت تر بورسیه تحصیلی کشور چک را دریافت کند .

 

انواع بورسیه تحصیلی در چک

انواع بورسیه تحصیلی درکشور چک عبارتند از :

  • بورسیه توافق نامه دوجانبه بین المللی در کشور چک
  • بورسیه دولتی در کشور چک
  • بورسیه صندوق ویشگرد در کشور چک
  • کمک هزینه تحصیلی از مرکز موراویا در کشور چک
  • اسکالرشیپ برای دانشجویان دانشگاه های بین المللی در کشور چک

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست