بورسیه تحصیلی در اسلواکی

همان­گونه که اطلاع دارید کشور اسلواکی در اروپای مرکزی واقع می باشد . شهر براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی است . هزینه های زندگی در کشور اسلواکی نسبت به سایر کشور ها پایین تر است . بنابراین افراد زیادی تمایل دارند که به این کشور مهاجرت نمایند . یکی از روش های مهاجرت به کشور اسلواکی مهاجرت تحصیلی به این کشور است . در هر سال افراد زیادی برای تحصیل در اسلواکی اقدام می نمایند . یکی از مزایای مهمی که کشور اسلواکی دارد این است که به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی ارائه می کند . دریافت بورسیه تحصیلی در اسلواکی برای برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت است . در ادامه به معرفی بورسیه تحصیلی در اسلواکی پرداخته شده است .

 

برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسلواکی فرد باید حداکثر تا دو هفته قبل از شروع دوره ی آموزشی خود تایدیه بورسیه خود را از وزارت آموزش و پرورش مرکز علوم و تحقیقات دریافت نماید . البته توجه داشته باشید که برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسلواکی داوطلب اید به صورت کتبی درخواست دریافت بورسیه را ارائه بدهد . لازم به ذکر است که فردی که بورسیه تحصیلی دریافت کرده است نمی تواند بورسیه ی خود را به شخص دیگری بدهد .

  • متقاضیانی که در دوره ی آموزش زبان حرفه ای در کشور اسلواکی شرکت نمایند می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسلواکی درخواست بدهند . مبلغ این بورسیه 280 یورو است .

 

  • دانشجویانی که در کشور اسلواکی در مقطع درجه 1 مشغول تحصیل هستند می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسلواکی درخواست بدهند . مبلغ این بورسیه 280 یورو در هر سال می باشد .

 

  • دانشجویانی که در کشور اسلواکی در مقطع درجه 2 مشغول تحصیل هستند می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسلواکی درخواست بدهند . مبلغ این بورسیه 280 یورو در هر سال می باشد .

 

  • دانشجویانی که در کشور اسلواکی در مقطع درجه 3 مشغول تحصیل هستند می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسلواکی درخواست بدهند . مبلغ این بورسیه 330 یورو در هر سال می باشد .

 

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسلواکی ، دانشجو باید در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل نماید . تحصیل در اسلواکی دارای شرایط سنی است به این صورت که سن دانشجو باید بین 18 تا 26 باشد برای این که بتواند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور اسلواکی تحصیل نماید . همچنین برای تحصیل در مقطع دکتری داوطلب باید دارای سن بین 23 تا 35 سال باشد . علاوه بر این موارد مدارک تحصیلی در مقطع متوسطه ی داوطلب باید از مدارسی باشد که مورد تأیید کشور اسلواکی باشند .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست