بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان – تحصیل در آلمان

یکی از راه های مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان میباشد و هر ساله دانشجویان بسیاری از سایر کشورها برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی در آلمان، کارشناسی ارشد در آلمان و دکترا در آلمان مهاجرت میکنند. آلمان دارای دانشگاه های بسیار با رنکینگ خوب میباشد و یکی از گزینه های ایده آل برای دانشجویان خارجی است. دانشگاه های آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا رایگان است و دانشجویان هر ترم مبلغ 200 الی 500 یورو بابت ثبت نام و ارائه خدمات دانشجویی به دانشگاه میپردازند. دانشجویان حین تحصیل در دانشگاه های آلمان میتوانند به صورت نیمه وقت در داخل یا خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند. با توجه به شرایط اقتصادی خوب آلمان و موقعیت های کاری موجود، دانشجویان میتوانند به راحتی به دنبال کار دانشجویی بگردند، همچنین دانشجویان میتوانند پس از فارغ التحصیلی در آلمان مشغول به کار شوند و برای اقامت دائم آلمان درخواست دهند.

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان – انواع بورسیه های تحصیلی آلمان

در کشور آلمان سازمان های گوناگونی به دانشجویان بین الملل، بورسیه تحصیلی میدهند که ای سازمان ها به دو دسته دولتی و غیر دولتی تقسیم میشوند. دانشجویان بین الملل میتوانند برای این بورسیه ها درخواست دهند که تا حدود زیادی هزینه های زندگیشان را پوشش میدهد، همچنین بورسیه های علمی توسط دانشگاه های آلمان نیز ارائه میگردد که این بورسیه ها بیشتر مختص مقطع دکترا میباشد که رزومه تحصیلی دانشجو در گرفتن این بورسیه تاثیرگذار است.
بورسیه های دولتی آلمان
بورسیه تحصیلی DAAD: ارائه دهنده کمک هزینه برای دانشجویان بین الملل در مقاطع مختلف تحصیلی میباشد.
بورسیه تحصیلی اراسموس (اراسموس پلاس): بزرگترین ارائه دهنده بورسیه در اتحادیه اراوپا میباشد که به دانشجویان بین الملل کمک هزینه تحصیلی اعطا میکند.
بورسیه های غیر دولتی آلمان
بورسیه تحصیلی هاینریش بل: این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بین الملل ارائه میگردد که قصد ادامه تحصیل در یک موسسه معتبر دارند.
بورسیه تحصیلی بنیاد توپفر آلفرد: این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های علوم اجتماعی، فرهنگی، هنر، معماری، کشاورزی و جنگلداری برای دانشجویان بین الملل ارائه میگردد که همه دانشجویان غیر از دانشجویان مقیم آلمان میتوانند درخواست دهند.
بورسیه فوق دکترا فلوشیپ انیشتین: این بورسیه مختص دانشگاه برلین است که در مقطع فوق دکترا برای دانشجویان بین الملل ارائه میگردد.
بورسیه کنراد آدناور از بنیاد بورسیه (KAS): این بورسیه برای دانشجویان بین الملل با شرایط سنی زیر 30 سال در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه میگردد و رزومه تحصیلی دانشجو و فعالیت های اجتماعی اش در گرفتن بورسیه تاثیر گذار است.
فرصت مطالعاتی بین المللی ماری کوری: این بورسیه مختص مقطع فوق دکترا میباشد که برای دانشجویان بین الملل با رزومه تحقیقاتی خوب ارائه میگردد.
بورسیه های تحصیلی دانشگاه های خاص برای تحصیل در آلمان
بورسیه DRD برای دانشجویان جنوب صحرای آفریقا: برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه و کشورهای جنوب صحرای آفریقا در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت عمومی و مدیریت توسعه ارائه میگردد.
دانشگاه فرانکفورت آلمان: دانشگاه فرانکفورت در مقطع دکترا به دانشجویان رشته های امور مالی، حسابداری، ریاضیات و مدیریت کسب و کار، کمک هزینه اعطا میکند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست