بهداشت و درمان در کشور آلمان

نظام بهداشت و درمان در کشور آلمان به این شکل است که تمام افرادی که در کشور آلمان اقامت دارند باید از بیمه درمانی برخوردار باشند . افرادی هم که می خواهند به کشور آلمان سفر کنند در صورتی که بیمه درمانی تهیه نکرده باشند نمی توانند ویزای کشور آلمان را دریافت نمایند .

در مقاله ای تحت عنوان ” تحصیل در آلمان” به طور مفصل درباره شرایط تحصیل در آلمان توضیح دادیم .

بیمه درمانی در کشور آلمان در دو نوع بیمه درمانی اجباری و بیمه درمانی خصوصی ارائه می شود . همه افراد می توانند از بیمه اجباری آلمان استفاده نمایند اما  افرادی که می خواهند از بیمه خصوصی آلمان استفاده نمایند باید دارای شرایطی باشند .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آلمان شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به آلمان” بیاندازید.

بهداشت و درمان در کشور آلمان  – بیمه درمانی اجباری آلمان

محاسبه این بیمه به این شکل است که مبلغ 14/6 درصد از کل حقوق ناخالص فرد به بیمه تعلق می گیرد که از این مقدار 7/3 درصد آن از حقوق شخص برداشته می شود و 7/3 آن نیز باید توسط کارفرما پرداخت شود . به علاوه کارمند یا کارگر باید مبلغی را جداگانه به شرکت بیمه پرداخت نماید که میزان این مبلغ نیز متفاوت می باشد.

همسر و فرزندان کارمند یا کارگری که بیمه می باشد می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای تحت پوشش بیمه خانواده قرار بگیرند .

بهداشت و درمان در کشور آلمان – بیمه درمانی خصوصی آلمان

فقط افرادی می توانند بیمه خصوصی دریافت کنند که حقوق ناخالص آن ها بیش از ۴۹۵۰ یورو ( حد نصاب بیمه اجباری ) باشد . این افراد در صورت تمایل می توانند به صورت کتبی درخواست دریافت بیمه خصوصی و معافیت از بیمه اجباری را بدهند . میزان حق بیمه خصوصی با توجه به سن فرد ، وضعیت سلامت فرد و دامنه مزایای بیمه مشخص می شود .

در مقاله ” اقامت در آلمان” به طور مفصل درباره شرایط اقامت و تابعیت آلمان اطلاعات کسب کنید .

تمام دانشجویان خارجی که در کشور آلمان تحصیل می کنند حتما باید بیمه دانشجویی داشته باشند . در صورتی که دانشجویان بیمه درمانی نداشته باشند ثبت نام آن ها در دانشگاه مورد نظر انجام نخواهد شد .

شما می توانید ، با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان ، اطلاعات کامل تری در این زمینه کسب نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست