بهداشت و درمان در سوئیس

این مقاله به معرفی بهداشت و درمان در سوئیس خواهیم پرداخت .

بهداشت و درمان در سوئیس

تمام افرادی که در کشور سوئیس ساکن هستند باید برای بیماری ها و تصادفات بیمه داشته باشند . بنابراین داشتن بیمه برای همه افرادی که در کشور سوئیس اقامت دارند اجباری می باشد و ربطی به سن ، ملیت فرد و وضعیت اقامت او در سوئیس و یا تابعیت فرد ندارد .  همه افراد باید نهایتا تا 3 ماه پس از تولد و یا 3 ماه پس از اقامت در کشور سوئیس خود را بیمه نمایند . در حال حاضر بیش تر از 80 نوع شرکت بیمه در کشور سوئیس وجود دارد .  هر شرکت بیمه در کشور سوئیس دارای مزایایی است که این مزایا مطابق با قانون بیمه در کشور سوئیس می باشد .

برای اقامت در کشور سوئیس ، می توانید مقاله اقامت در سوئیس را مطالعه کنید .

بهداشت و درمان در سوئیس – بیمه در کشور سوئیس

در کشور سوئیس افراد باید در هر ماه هزینه بیمه خود را پرداخت نمایند . البته در این کشور کودکانی که دارای سن زیر 18 سال باشند ، هزینه کمتری برای بیمه خود پرداخت می کنند . همچنین شرکت های بیمه که در کشور سوئیس وجود دارند برای جوانان که در سن بین 19 تا 25 سالگی هستند تخفیف هایی ارائه می دهند .

برای مهاجرت به کشور سوئیس ، مقاله مهاجرت به سوئیس را نیز مطالعه کنید .

در کشور سوئیس ، هر شخص باید هزینه درمان خود را تا مبلغ 300 فرانک در هر سال شخصاً پرداخت کند . البته کودکان این مبلغ را پرداخت نمی کنند . اگر هزینه پزشکی فردی در یک سال بیش از 300 فرانک شود ، آنگاه بیمه 90 درصد هزینه درمان فرد را تا سقف مبلغ 700 فرانک برای افراد بزرگسال و 350 فرانک برای کودکان می پردازد .

برای تحصیل در کشور سوئیس می توانید مقاله ویزای تحصیلی سوئیس را مطالعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست