بهداشت و درمان در اسلواکی

در این بخش به بررسی بهداشت و درمان در اسلواکی می پردازیم . کشور اسلواکی از جمله کشور هایی است که خدمات و شرایط مناسبی برای زندگی و تحصیل دارد . هر ساله افراد زیادی به روش های مختلف از جمله کار ، تحصیل ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و …. به کشور اسلواکی مهاجرت می کنند .

شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و تابعیت اسلواکی مقاله ” اقامت در اسلواکی” را مطالعه بفرمایید .

بهداشت و درمان در اسلواکی بیمه درمانی در اسلواکی

در کشور اسلواکی داشتن بیمه درمانی برای همه افراد اجباری است . افرادی هم که از کشور های دیگر اقامت دائم یا اقامت موقت کشور اسلواکی را دریافت می کنند باید بیمه درمانی اسلواکی را تهیه نمایند . حتی افرادی که برای گردش و بازدید به کشور اسلواکی مهاجرت می کنند باید بیمه مسافرتی داشته باشند و اگر بیمه مسافرتی نداشته باشند برای آن ها ویزای توریستی صادر نمی شود .

همچنین اگر تمایل به داشتن اطلاعاتی در زمینه تحصیل در کشور اسلواکی دارید می توانید مقاله ” تحصیل در اسلواکی” را مطالعه نمایید.

دانشجویان خارجی که در کشور اسلواکی مشغول تحصیل هستند باید بیمه دانشجویی اسلواکی را تهیه نمایند . برای دریافت بیمه دانشجویی ، دانشجویان باید هر سال مبلغ 100 یورو برای  بیمه درمانی خود پرداخت نمایند . دانشجویانی که دارای بیمه درمانی اسلواکی هستند می توانند از تمام خدمات درمانی کشور اسلواکی تقریباً به صورت رایگان استفاده نمایند .

خانواده ( همسر و فرزندان ) کارمندان یا کارگرانی که در کشور اسلواکی بیمه درمانی دارند می توانند از بیمه خانواده استفاده نمایند و بدون پرداخت هیچ مبلغی از بیمه درمانی اسلواکی  استفاده نمایند . افرادی که دارای بیمه درمانی اسلواکی هستند می توانند از خدمات عمومی بیمارستان های اسلواکی از قبیل معاینه ، نسخه و … استفاده نمایند . همچنین افرادی که دارای بیمه درمانی اسلواکی هستند می توانند از خدماتی که پزشکانی که با بیمه مورد نظر قرارداد دارند استفاده نمایند .

در مقاله ” مهاجرت به اسلواکی” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به اسلواکی        اطلاعات کسب کنید .

افرادی که بیمه درمانی اسلواکی دارند در صورتی که در بیمارستان بستری شوند هزینه بیمارستان آن ها رایگان می شود همچنین تعدادی از دارو ها را هم به صورت رایگان دریافت خواهند کرد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست