بهداشت و درمان دانشجویان در جمهوری چک

بهداشت و درمان دانشجویان در جمهوری چک – آشنایی با کشور جمهوری چک

جمهوری چک یکی از کشورهای اروپای مرکزی میباشد که در سال 1993 از تقسیم کشور چکسلواکی پدید آمد. پایتخت جمهوری چک شهر تاریخی پراگ میباشد. برای مهاجرت به جمهوری چک روش های گوناگونی وجود دارد. اخذ پذیرش تحصیلی یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به جمهوری چک میباشد. تحصیل در دانشگاه های معتبر جمهوری چک مزایای زیادی برای دانشجویان خارجی به همراه دارد که مهمترین مزایای آن امکان تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه های پایین زندگی، الزامی نبودن ارائه مدرک زبان و رنکینگ خوب دانشگاه های چک میباشد. یکی از دغدغه های دانشجویان برای تحصیل در جمهوری چک، وضعیت درمانی و مراقبت های بهداشتی جمهوری چک است که در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

بهداشت و درمان دانشجویان در جمهوری چک – مراقبت های بهداشتی در جمهوری چک

مراقبت های پزشکی در جمهوری چک در سطح بالا، به طور حرفه ای و با تکنولوژیکی بسیار خوبی در دسترس است. تجربه ی حرفه ای پزشکان جمهوری چک و دریافت افتخارات جهانی در بخش های مختلف دال بر این موضوع میباشد مراقبت های پزشکی و تجهیزات مدرن توسط دولت حمایت و فراهم میشود. در هنگام بروز حادثه دانشجویان میتوانند با شماره گیری 112 با تلفن همراه از نزدیک ترین آمبولانس بهره مند شوند و برای رفع آنفولانزا و یا سرماخوردگی خود بدون در دست داشتن نسخه میتوانید از خدمات داروخانه ها استفاده نمایند. برای خرید داروهای دیگر در دست داشتن نسخه پزشک الزامی میباشد. سیستم بیمه بهداشت برای عموم مردم اجباری میباشد. بیشتر مراکز درمانی با بیمه قرارداد دارند و از این بابت اکثر هزینه ها از جانب بیمه پوشش داده میشود. برای دریافت بیمه دانشجویی چندین نهاد در کشور چک وجود دارد که شما به صورت آنلاین میتوانید مدارک خود را ارسال و کارت بیمه را دریافت کنید تا از خدمات آنها استفاده نمایید.

بهداشت و درمان دانشجویان در جمهوری چک – دریافت بیمه درمانی جمهوری چک

جمهوری چک از سطح بالای مراقبت های بهداشتی برخوردار است و به عنوان یکی از برترین کشورها در اتحادیه اروپا در این زمینه شناخته شده است. داشتن بیمه درمانی برای تمامی افراد مقیم جمهوری چک الزامیست، تمامی افرادیکه در جمهوری چک مشغول به کار هستند بایستی بیمه باشند و به صورت ماهیانه مالیات بپردازند. دانشجویان خارجی نیز که در جمهوری چک تحصیل میکنند بایستی به صورت سالیانه بیمه درمانی داشته باشند. اشخاصی که از طریق ویزای موقت مثل سفر توریستی وارد جمهوری چک میشوند نیز بایستی از بیمه خصوصی استفاده نمایند.

بهداشت و درمان دانشجویان در جمهوری چک – مراکز درمانی جمهوری چک

مراقبت های پزشکی جمهوری چک، خدمات درمانی را در سطح پیشرفته به بیماران ارائه میدهند، البته ارائه خدمات درمانی در جمهوری چک یارانه ای است و ممکن است بیماران برای دریافت خدمات بهداشتی مجبور شوند مدت زیادی در صف انتظار بمانند. بیمارستان ها و مراکز درمانی جمهوری چک به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند که مراکز خصوصی نسبت به مراکز دولتی پیشرفته تر هستند و کارکنان مسلط به زبان انگلیسی در مراکز خصوصی بیشتر است. بیمارانی که به مراکز درمانی خصوصی مراجعه مینمایند کمتر معطل میشوند و نیازی نیست برای دریافت خدمات درمانی در صف های انتظار طولانی بمانند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست