براتیسلاوا

براتیسلاوا

براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی با با ۴۶۰ هزار نفر جمعیت بزرگترین شهر اسلواکی میباشد. براتیسلاوا در جنوب غربی اسلواکی در دو کرانهٔ رود دانوب و نیز کرانهٔ شرقی رودخانهٔ موراوا گسترده است. براتیسلاوا بین کرانه رود دانوب و کرانه شرقی رودخانه موراوا در جنوب غربی اسلواکی قرار گرفته است. براتیسلاوا با قرار گرفتن بین اتریش و مجارستان تنها پایتخت دنیا میباشد که با دو کشور مرز مشترک دارد. براتیسلاوا یکی از بزرگترین شهرهای توریستی اروپا محسوب میگردد و دارای طبیعتی زیبا و قدمتی تاریخی میباشد.

براتیسلاوا-زبان و جمعیت در براتیسلاوا

زبان رسمی کشورها عامل مهمی برای برقراری ارتباط افراد با یکدیگر می باشد. زبان رسمی در پایتخت اسلواکی نیز زبان اسلواک می باشد و عموم مردم به این زبان به یکدیگر ارتباط برقرار می نمایند. شهر براتیسلاوا با 460 هزار نفر جمعیت بزرگ ترین شهر کشور اسلواکی لقب گرفته است

براتیسلاوا-دین و قومیت در براتیسلاوا

در کشور اسلواکی و نیز در براتیسلاوا آزادی انتخاب ادیان وجود دارد. دین رسمی این کشور مسیحیت می باشد و حدود 69 درصد مردم کاتولیک می باشند و بعد از مسیحیت دین یهود در میان مردم اسلواکی رواج بیشتری دارد. در خصوص قومیت های این کشور ذکر این نکته مهم می باشد که شهر اسلواکی در طول تاریخ تحت نفوذ و سلطه کشورهای مختلفی قرار گرفته است. آلمان ها، مجارها یهودیان و اتریشی ها بیشترین تاثیر را در شکل گیری قومیت های در این کشور داشته اند و اکثر قومیت های این کشور را مجارها تشکیل می دهند.

براتیسلاوا-نرخ بیکاری براتیسلاوا

نرخ بیکاری در شهر براتیسلاوا تابعی از نرخ بیکاری عمومی کشور می باشد. افرادی که تمایل به مهاجرت به کشور اسلواکی را دارند شاخص نرخ بیکاری می تواند یک عامل تاثیرگذار و مهم انتخاب این افراد باشد. نرخ بیکاری اسلواکی در زمان نگارش این مقاله معادل 5.6 درصد می باشد که نرخ بیکاری تقریبا مطلوبی در اتحادیه اروپا می باشد.

براتیسلاوا-هزینه زندگی در براتیسلاوا

برآورد هزینه های زندگی نیز یک عامل تاثیر گذار در انتخاب کشور و یا شهر مورد نظر جهت مهاجرت می باشد. به طور کلی هزینه های زندگی در کشور اسلواکی ماهانه چیزی بالغ بر 600 الی 700 یورو می باشد و این هزینه برای یک خانواده چهار نفره تا 1000 یورو نیز تخمین زده می شود. در شهر براتیسلاوا با توجه به این که پایتخت کشور اسلواکی می باشد این هزینه ها حتی تا 1100 الی 1200 یورو نیز برآورد می شود.

 

براتیسلاوا

فاصله براتیسلاوا با وین هوایی ۵۵ کیلومتر است و مسافت زمینی ۷۶ کیلومتر است و کمتر از یک ساعت میباشد و شما میتوانید با پرداخت ۸۵ یورو در ماه میتوانید با قطار هر چند بار که بخواهید به این شهر سفر کنید. برای سفر با ماشین شخصی از براتیسلاوا به وین باید کارت اتوبان خریداری کنید که ماهیانه 14 یورو و سالانه 50 یورو میباشد هزینه های زندگی در اسلواکی و براتیسلاوا نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر میباشد و بطور کلی هزینه های زندگی در اسلواکی ۲۵ درصد ارزانتر از اتریش و مجارستان میباشد.

ساحل رودخانه دانوب را به یک پرومناد بسیار زیبا و دلپذیر با کافه رستوران ها و هتل های جدید تبدیل کرده اند. چندین مرکز بزرگ خرید در این شهر ساختن که بسیار دیدنی و مدرن هستند، بسیاری از مردم اتریش و مجارستان فقط برای خرید به این شهر می آیند، سالانه تعداد زیادی از عرب ها با هواپیما به فرودگاه براتیسلاوا پرواز کرده و در مرکز خریدی که در مجاورت فرودگاه واقع شده پوشاک و وسائل مورد نیاز خود را خریده و در همان روز به کشور خود باز میگردند.

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست