انواع بورسیه تحصیلی سوئیس

سوئیس از آن دسته کشور های اروپایی است که هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های آن به این کشور مهاجرت میکنند ، بالابودن سطح علمی دانشگاه های سوئیس ( ویزای تحصیلی سوئیس ) و همچنین ارزان بودن شهریه های دانشگاه های سوئیس از جمله دلایل این موضوع می باشد در این مقاله سعی می شود که توضیحات جامعی در مورد بورسیه های تحصیلی سوئیس داده شود.

انواع بورسیه تحصیلی سوئیس – شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی سوئیس

در کشور سوئیس بیشتر دانشگاه های این کشور با بودجه های دولتی اداره میشوند و همچنین تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه میباشد ، دانشگاه های کشور سوئیس به کمک دولت سوئیس برای دانشجویان بین المللی خود کمک هزینه های تحصیلی متنوعی را در نظر گرفته اند و از دانشجویان خود در طول دوره تحصیلی حمایت مالی میکنند ؛ معمولا اخذ بورسیه های تحصیلی رایگان کشور سوئیس کار مشکلی است و معمولا دانشجویانی میتوانند این نوع بورسیه های تحصیلی را دریافت کنند که رزومه بالا و همچنین معدل بالایی دارند بورسیه های تحصیلی دوره های دکترا و همچنین کارشناسی ارشد در سوئیس در مقایسه با دوره کارشناسی بیشتر میباشد و همچنین اخذ بورسیه برای دوره های دکترا و کارشناسی ارشد ساده تر از دوره کارشناسی میباشد.

 انواع بورسیه تحصیلی سوئیس – بورسیه تحصیلی ETH سوئیس

بورسیه تحصیلی ETH سوئیس برای دانشجویانی در نظر گرفته شده که قصد تحصیل در دانشگاه ETH سوئیس را دارند معمولا بورسیه های تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است ؛ این بورسیه ها شامل هزینه کامل زندگی دانشجویان و همچنین دریافت مبلغی در ماه به صورت حقوق می باشد.

 انواع بورسیه تحصیلی سوئیس – بورسیه تحصیلی دانشگاه لوزان سوئیس

بورسیه تحصیلی دانشگاه لوزان برای آن دسته از دانشجویانی در نظر گرفته شده که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه را دارند معمولا بورسیه های این دانشگاه به این صورت است که در ماه مبلغی به عنوان کمک هزینه به دانشجو پرداخت میشود معمولا مقدار این مبلغ بین 600 تا 1600 یورو در ماه میباشد.

انواع بورسیه تحصیلی سوئیس – بورسیه تحصیلی دانشگاه اکول پلی تکنیک فدرال لوزان (EPFL) سوئیس

دانشگاه اکول پلی تکنیک فدرال لوزان (EPFL) سوئیس تعداد محدودی بورسیه را در سال به دانشجویان خود ارائه میدهد معمولا دانشجویانی شانس دریافت این بورسیه ها را دارند که دارای رزومه تحصیلی عالی و سوابف علمی برجسته هستند ، بورسیه های تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد میباشد و شامل بسته های مالی به اندازه 16000 فرانک در سال به همراه هزینه های محل اقامت دانشجو میباشد.

انواع بورسیه تحصیلی سوئیس

انواع بورسیه تحصیلی سوئیس

انواع بورسیه تحصیلی سوئیس – بورسیه تحصیلی دانشگاه ژنو سوئیس

دانشگاه ژنو با کمک حامیان مالی بورسیه هایی را برای دانشجویان بین المللی خود در نظر گرفته است و شامل حمایت های مالی و همچنین اقامتی برای دانشجویان با انگیزه ای که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه را دارند میباشد ؛ مبلغ بورسیه این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی خود 10000 فرانک تا 15000 فرانک در سال می باشد.

توصیه شرکت آتیه آفرینان ایرانیان برای اقامت و تابعیت در سوئیس ، مشاوره از مشاوران آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ” اقامت در سوئیس” است .

انواع بورسیه تحصیلی سوئیس – بورسیه تحصیلی IMD سوئیس

این نوع بورسیه با نام بورسیه IMD شناخته میشود و برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که دارای سطح علمی بالایی هستند و میخواهند در یکی از دانشگاه هایی که این بورسیه ها را ارائه میدهند به تحصیل بپردازند معمولا این نوع بورسیه تحصیلی سوئیس مبلغی بین 25000 فرانک تا 50000 فرانک در سال میباشد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست