انواع بورسیه تحصیلی در سوئیس

شهریه دانشگاه های سوئیس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا کم می باشد. شما می توانید در یک دانشگاه سوئیس فقط با پرداخت 1500 دلار در سال نام نویسی کنید. این باعث می شود سوئیس گزینه  مناسبی برای دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل در اروپا باشد. علاوه بر این، بورسیه تحصیلی سوئیس برای دانشجویان بین المللی برای کمک به شهریه و هزینه های زندگی وجود دارد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با بورسیه تحصیلی سوئیس در اختیار خواننده قرار می دهد.

مهاجرت تحصیلی به سوئیس ممکن است به علت هزینه های بالای شهریه برای برخی از افراد مشکل باشد. لذا مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی سوئیس امکان تحصیل رایگان یا نسبتا رایگان را برای فرد مهیا می کند.

انواع بورسیه تحصیلی در سوئیس – شرایط اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس

بسیاری از دانشگاه های سوئیس با بودجه دولتی اداره می شوند و تحصیل بین المللی نسبتا مقرون به صرفه می باشد. دولت سوئیس و برخی از دانشگاه ها  کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. با این حال، شما باید اطمینان حاصل کنید که منابع مالی کافی برای حمایت از خود در طول دوران تحصیل دارا می باشید.

دریافت بورسیه تحصیلی سوئیس معمولا کاری مشکل است و تنها به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد، معمولا بورسیه تحصیلی مقطع دکترا یا Phd و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد سوئیس بیشتر از دیگر بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی در دسترس هستند.

توجه کنید هنگامی که شما برای تحصیل به عنوان یک دانشجوی بین المللی، به سوئیس می آیید، شما می توانید تا 20 ساعت در هفته کار کنید.

در مقاله ” مهاجرت به سوئیس” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به سوئیس اطلاعات کسب کنید .

انواع بورسیه تحصیلی در سوئیس – بورسیه تحصیلی سوئیس

  • بورسیه تحصیلی دولتی برای دانشجویان بین المللی سوئیس
  • بورسیه تحصیلی سوئیس برای دانشجویان خارجی

هر سال کنفدراسیون دولتی سوئیس به ترویج تبادل و پژوهش همکاری های بین المللی بین سوئیس کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان از بیش از 180 کشور دیگر اعطا می کند. بورس تحصیلی تحقیقاتی در دسترس پژوهشگران فارغ التحصیل هر رشته قرار میگیرد (برای درجه کارشناسی ارشد و دکتری) برای افرادی که در حال برنامه ریزی برای آمدن به کشور سوئیس جهت تحقیقات و مطالعات بیشتر در سطح دکترا یا کارشناسی ارشد هستند می باشد. بورس تحصیلی پرداخت ماهانه، معافیت از شهریه، بیمه درمانی، کرایه بلیط هواپیما، کمک هزینه مسکن، و غیره را پوشش می دهد.

افراد با سابقه تحصیلی عالی و علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی می توانند بورسیه تحصیلی پزشکی سوئیس را دریافت کنند. برای اطلاعات بیشتر بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید زیرا شرایط اخذ بورسیه پذیرش از دانشگاه های سوئیس متفاوت می باشد.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه سوئیس برای دانشجویان بین المللی:

  • بورسیه تحصیلی سوئیس ETH

بورسیه زوریخ ETH  برای دانشجویان ممتاز هر از دانشگاه ETH و از دانشگاه های دیگر (ملی و بین المللی) که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ETH باشند دو نوع کمک هزینه تحصیلی را ارائه می دهند: بورس و فرصت مطالعاتی(ESOP)  که شامل هزینه های کامل زندگی دانش آموزان و بورس تحصیلی (MSP)  می باشد در این بورسیه دانش آموزان حقوق جزئی نیز دریافت خواهد کرد.

  • کمک های مالی دانشگاه لوزان برای کارشناسی ارشد برای دانشجویان خارجی

دانشگاه لوزان در سوئیس کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی که قصد دارند مدرک کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه از طریق کمک های مالی UNIL بگذرانند ارائه می دهد. مقدار این کمک هزینه CHF 1،600 در هر ماه برای مثال از 15 سپتامبر تا 15 جولای می باشد، مدت ای بورسیه برای حداقل مدت زمان بیش از مدت تنظیم برنامه است.

  • فرصت های مطالعاتی EPFL سوئیس

دانشگاه اکول پلی تکنیک فدرال لوزان (EPFL) تعداد محدودی کمک هزینه های تحصیلی در سطح کارشناسی ارشد برای دانشجویان با سوابق علمی برجسته ارائه می دهد. استفاده از برنامه بورسیه کارشناسی ارشد EPFL برای افراد واجد شرایط است. برای متقاضیان خارجی، کمک هزینه تحصیلی شامل یک بسته مالی CHF 16000 در هر سال تحصیلی به همراه رزرو یک اتاق یا محل اقامت برای دانشجو است.

  • کمک هزینه های دانشجویی بورسیه تحصیلی سوئیس

موسسه تحصیلات تکمیلی با هدف حمایت از دانش جویان با نیاز مالی تعدادی کمک های مالی ارائه می دهد، که ممکن است این کمک مالی به شکل یک بورسیه تحصیلی کامل همراه با هزینه های زندگی باشد، یا به صورت یک بورس تحصیلی جزئی همراه با کاهش شهریه باشد. دانشجویان دکترا ممکن است به عنوان یک دستیار آموزشی در خود دانشگاه شروع به کار و تحقیق کنند، به طور کلی از سال دوم تحصیل بورسیه آغاز میشود. برای مشاهده لیست بورسیه این دسته بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

بسته به نوع بورسیه ای که شما موفق به اخذ آن می شوید مبلغ بورسیه و فاند تحصیلی سوئیس متفاوت می باشد و شهریه دانشجویان بورسیه سوئیس بسته به نوع بورسیه یا به طور کامل چشم پوشی میگردد یا مقداری از آن کسر میگردد.

  • فرصت های مطالعاتی دانشگاه ژنو برای دوره دکتری

دانشکده علوم دانشگاه ژنو، با همکاری حامیان مالی، یک برنامه کمک هزینه تحصیلی برای حمایت از نامزدهای برجسته با انگیزه عالی برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در هر یک از رشته های مختلف ایجاد کرده است. این بورسیه شامل یک کمک مالی بالغ بر CHF 10000 تا CHF 15،000 در سال است.

  • بورسیه مدارس

در بسیاری از کشورها برای دانش آموزانی که برای تحصیل حتی در مقاطع پیش از دانشگاه دارای مشکلات مالی هستند بورسیه تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس وجود دارد.

  • بورسیه تحصیلی سوئیس IMD MBA

IMD تعدادی برنامه های کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف با پس زمینه علمی بالا را ارائه می دهد. میزان کمک هر برنامه بورس تحصیلی بین CHF 25،000-50،000 می باشد. داوطلبانی که در حال حاضر به صورت تمام وقت در برنامه IMD MBA ثبت نام کردند و دارای نیاز مالی قوی هستند.

شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و تابعیت سوئیس مقاله ” اقامت در سوئیس” را مطالعه بفرمایید .

  • بورس تحصیلی Jim Ellert MBA سوئیس

بورسیه Jim Ellert MBA  برای جذب دانش آموزان آفریقا در نظر گرفته شده است، این بورسیه برای دانشجویان مرکز و شرق اروپا و جنوب شرقی شبه جزیره آسیای که مایل به تحصیلات  Jim Ellert MBA می باشد.

دستورالعمل ارسال درخواست بورسیه تحصیلی سوئیس :

شما می توانید برای کمک هزینه تحصیلی اقدام کنید، اگر در یک برنامه MBA IMD پذیرفته شده باشید. شما همچنین باید فرم اهداف تحصیلی خود را تکمیل کنید، فرم درخواست کمک های مالی بایستی تکمیل و قبل از 30سپتامبر 2017 ارسال شود.

زبان تحصیل در سوئیس آلمانی ، فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی می باشد. و تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی نیز مقدور می باشد. در این کشور اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس بدون مدرک زبان ممکن است در برخی دانشگاه ها امکان پذیر باشد. اما معمولا داشتن مدرک زبان آلمانی ضروری است.

شما باید یک فرم کمک های مالی MBA  را تکمیل و ارائه کنید و این فرم را قبل از 30 سپتامبر 2017 ارسال کنید.

در این مقاله تا حد توان سعی کردیم شرایط بورسیه تحصیلی شدن سوئیس و شرایط اخذ بورسیه و فاند را شرح دهیم. امیدواریم به شما متقاضی تحصیل در این کشور کمک به سزایی کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست