انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک

جمهوری چک یکی از کشور هایی است که بیشتر دانشجویان آن را برای مقصد تحصیلی بعدی خود انتخاب میکنند و همچنین این کشور دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با کیفیت بالا میباشند. با این حال شاید تحصیل کردن در جمهوری چک برای برخی افراد گران  باشد، بنابراین معمولا دانشجویان در کنار بررسی دانشگاه های جمهوری چک به بررسی بورسیه های تحصیلی جمهوری چک و همچنین بسته های همایتی که توسط دانشگاه ها اعطا میشود میپردازند .ما در این مقاله سعی میکنیم که به بررسی انواع بورسیه های تحصیلی جمهوری چک و همچنین شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی جمهوری چک بپردازیم.

انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک – کمک هزینه دولت جمهوری چک

دولت جمهوری چک سالانه برنامه های متعددی را برای حمایت از دانشجویان بین المللی خود در نظر میگیرد و این بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان کشور های در حال توسعه در نظر گرفته شده است معمولا بورسیه های که توسط جمهوری چک به دانشجویان اعطا میشود شامل مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا میباشد و همچنین دانشجویان برای دریافت این بورسیه ها میتوانند به هنگام درخواست برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های جمهوری چک درخواست خود را ارائه دهند.

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” تحصیل در چک” را مطالعه فرمایید .

انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک – بورسیه وزارت آموزش و پرورش جمهوری چک

نوع دیگری از بورسیه های جمهوری چک توسط وزارت آموزش و پرورش جمهوری چک به دانشجویان اعطا میشود. این بورسیه ها به دانشجویان خارجی و تحت چارچوب برنامه تبادل دولتی بین جمهوری چک و کشور های دیگر انجام میشود و همچنین این بورسیه ها تنها به کاندید های رسمی که توسط مقامات انتخاب میشوند اعطا میشود ؛ این نوع از بورسیه برای دانشجویان دوره دکترا و برای انجام تحقیقات در یکی از دانشگاه های جمهوری چک در نظر گرفته شده است و معمولا دوره پرداخت این بورسیه بین 2 ال 10 ماه میباشد.

انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک – بورسیه تحصیلی ویشه گراد (VISEGRAD)  جمهوری چک

نوع دیگری از بورسیه هایی که در جمهوری چک برای دانشجویان در نظر گرفته شده با نام بورسیه ویشه گراد شناخته میشود که توسط صندوق بین الملل ویشه گراد (VISEGRAD) ایجاد شده است و برای دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است. همچنین این بورسیه ها برای دانشجویان کشورهای آلبانی ، ارمنستان ، آذربایجان ، بلاروس ، بوسنی و هرزگوین ، گرجستان ، کوزوو ، مقدونیه ، مولداوی ، مونته‌نگرو ، روسیه ، صربستان و اوکراین نیز در نظر گرفته شده است.

انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک

انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک

انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک – بورسیه تحصیلی مرکز موراویای جنوبی جمهوری چک

یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی جمهوری چک توسط سازمان غیر انتفاعی تخصصی جنوب موراویا به دانشجویان اعطا میشود و همچنین این بورسیه برای دانشجویانی که با استعداد هستند و قصد تحصیل در منطقه جنوبی موراویا را دارند در نظر گرفته شده است ، این بورسیه ها به دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا هستند ارائه میشود.

در مقاله ” مهاجرت به چک” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به چک      اطلاعات کسب کنید .

انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک – بورسیه تحصیلی اراسموس پلاس (+Erasmus) جمهوری چک

بورسیه بعدی که جمهوری چک برای دانشجویان بین المللی خود در نظر گرفته با نام بورسیه اراسموس پلاس شناخته میشود این بورسیه برای دانشجویانی در نظر گرفته شده که قصد تحصیل در یکی از کشور های اروپایی را دارند و معمولا این بورسیه در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا در نظر گرفته شده است .البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این بورسیه ها توسط اتحادیه اروپا کنترل میشود و برای بیشتر کشور های عضو اتحادیه در نظر گرفته شده است.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست