انواع بورسیه تحصیلی اتریش

امروزه افراد زیادی برای تحصیل در بیرون از کشور خود علاقه نشان میدهند یکی از کشور های اروپایی که افراد زیادی علاقه به تحصیل در آن دارند کشور اتریش میباشد و متقاضیان تلاش خود را میکنند که بورسیه تحصیلی کشور اتریش را بدست بیاورند در این مقاله میخواهیم به بررسی انواع بورسیه تحصیلی اتریش و بخش های مرتبط با آن بپردازیم.

انواع بورسیه تحصیلی اتریش – شرایط بورسیه تحصیلی اتریش

شرایط بورسیه تحصیلی اتریش به این شکل است که اتریش یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و همچنین شنگن است و اخذ ویزای کشور اتریش برای افراد خارجی الزامی میباشد و همچنین وظیفه صدور ویزای اتریش در ایران را سفارت کشور اتریش در اختیار دارد ، افرادی که متقاضی تحصیل در کشور اتریش هستند باید بدانند که تحصیل در کشور اتریش رایگان است ولی متقاضیان باز هم باید اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی اتریش کنند ؛ البته امروزه بورسیه رایگان دانشگاه های اتریش به افرادی داده میشود که معمولا به لحاظ رزومه خیلی تکمیل و بالا میباشد.

انواع بورسیه تحصیلی اتریش – مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی اتریش

به هنگام مراجعه به سفارت اتریش برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید :

  • اصل شناسنامه به همراه کپی از آن و ترجمه شناسنامه
  • کارت ملی به همراه کپی از آن و ترجمه آن
  • داشتن ریز نمرات مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ترجمه آن
  • داشتن مدرک سوء پیشینه
  • دعوتنامه رسم از دانشگاه های اتریش
  • فرم ویزای تحصیلی که باید تکمیل شده باشد
  • پاسپورت به همراه کپی آن
  • چند عدد عکس سه در چهار
  • به همراه داشتن گواهی پزشکی برای اینکه فرد متقاضی بیماری خاصی نداشته باشد

انواع بورسیه تحصیلی اتریش – اخذ بورسیه تحصیلی اتریش

اتریش یکی از کشور های اروپایی است که انواع مختلفی از کمک هزینه های تحصیلی را برای دانشجوییان خارجی خود در نظر میگیرد و همچنین بورسیه تحصیلی این کشور بیشتر به افرادی که واجد شرایط هستند داده میشود و متقاضیان باید بیشترین صلاحیت ممکن را برای دریافت این بورسیه ها داشته باشند یکی از مواردی که برای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش تاثیر زیادی میگذارد و مهم است داشتن نمرات عالی و بالا بودن سطح علمی متقاضی میباشد و همچنین اگر متقاضیان در بحث نوشتن مقالات علمی و مرتبط با رشته خود فعال باشند شانس خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش دوچندان میکنند.

انواع بورسیه تحصیلی اتریش – بورسیه تحصیلی اتریش

یکی از بهترین راه ها برای تحصیل در اتریش در صورتی که فرد متقاضی در یکی از دانشگاه های ایران به تحصیل پرداخته باشد این است که از دانشگاه خود انتقالی به دانشگاه های اتریش بگیرد .البته یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های اتریش قبول شدن فرد در کنکور سراسری ایران و همچنین اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های سراسری میباشد.

انواع بورسیه تحصیلی اتریش – بورسیه کارشناسی اتریش

یکی از مقاطعی که فرد میتواند در کشور اتریش در آن به تحصیل بپردازد مقطع کارشناسی میباشد معمولا تحصیل در این مقطع در کشور اتریش سه تا چهار سال میباشد و همچنین تعداد واحد هر رشته میتواند کمی متفاوت باشد ؛ برای اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه های اتریش به طور میانگین فرد باید ترمی 30 واحد را با نمره بالا پاس کند ، البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که دانشگاه های کشور اتریش در این مقطع بیشتر رشته های تحصیلی را ارائه میدهد.

انواع بورسیه تحصیلی اتریش

انواع بورسیه تحصیلی اتریش

انواع بورسیه تحصیلی اتریش – بورسیه کارشناسی ارشد اتریش

مقطع تحصیلی بعدی که در دانشگاه های اتریش ارائه میشود مقطع کارشناسی ارشد میباشد معمولا طول دوره تحصیلی کارشناسی ارشد در اتریش بین ۲ تا ۳ سال است و دانشجو باید به طور میانگین ۳۰ واحد را در هر ترم تحصیلی با نمره بالا پاس کند ، پس از گذراندن تمامی واحد ها در این مقطع دانشجو باید پایان نامه علمی خود را با توجه به رشته خود درست کند و آن را ارائه دهد. نوع دیگر از بورسیه تحصیلی اتریش در کارشناسی ارشد بورسیه فولبرایت میباشد که تحصیل در این مقطع را در اتریش بسیار هموار کرده است. در این نوع بورسیه کشور اتریش از دانشجو به مدت دوسال حمایت میکند ، معمولا این بورسیه به رشته های برنامه های LLM،  مدیریت انسان و دام ها ، رشته داروسازی ، مدیریت کسب و کار ، رشته های مهندسی مانند مکانیک و صنایع و غیره ارائه میشود.

انواع بورسیه تحصیلی اتریش – بورسیه دکترا اتریش

مقطع بعدی که در دانشگاه های اتریش آن را ارائه میدهند مقطع دکترا میباشد معمولا تحصیل در این مقطع در دانشگاه های اتریش بین ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد و معمولا پذیرش در این مقطع از دانشگاه های اتریش بستگی به رتبه دانشگاه مورد نظر در اتریش و همچنین رزومه فرد متقاضی دارد و همچنین افرادی که در این مقطع توانسته اند از یکی از دانشگاه های اتریش پذیرش بگیرند میتوانند با انجام دادن پژوهش های مختلف در موسسات تحقیقاتی و علمی دانشگاه و همچنین دیگر موسسات ملی اتریش درآمد زندگی خود را بدست بیاورند.

انواع بورسیه تحصیلی اتریش – بورسیه تحصیلی بنیاد جمهوری اتریش

پس از تصویب قانون مجلس در سال 2005 برای متقاضیان تحصیل در این کشور بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شد که اگر فرد متقاضی از قشر کارگر یا خانواده های بی بضاعت و همچنین کشور های فقیر بود بتوانند در این کشور به تحصیل بپردازند طبق این قانون به این دانشجوییان ودانش آموزان هزینه های تحصیلی و زندگی پرداخت میشود.

انواع بورسیه تحصیلی اتریش – هزینه بورسیه تحصیلی اتریش

کشور اتریش برای افرادی که توانسته اند بورسیه این کشور را تهیه کنند مبلغی را پرداخت میکند تا متقاضیان بتوانند از پس مخارج خود بر بیایند این کمک هزینه ها به این صورت است که برای کمک هزینه زندگی در اتریش به دانشجوییان تقریبا 480 یورو پرداخت میشود و همچنین کمک هزینه تحصیلی در این کشور حدودا 600 یورو در ماه میباشد البته اگر دانشجو به همراه خانواده باشد مبلغی در حدود 500 یورو به مبالغ بالا اضافه میشود.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست