انواع بورسیه تحصیلی آلمان

کشور آلمان یکی از کشور هایی است که هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور سفر میکنند و دلیل انتخاب آنان معمولا بالا بودن سطح آموزش در این کشور و رتبه های بالای دانشگاه های این کشور در سطح بین الملل میباشد و همینطور بیشتر دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور آلمان و در دانشگاه های آلمان را دارند سعی میکنند که بتوانند یکی از بورسیه های تحصیلی آلمان را کسب کنند تا هزینه های تحصیلی آنان کاهش یابد. در این مقاله به بررسی انواع بورسیه تحصیلی آلمان میپردازیم و شرایط این بورسیه ها را برای شما بازگو میکنیم البته قبل از شروع این مقاله باید این نکته را به شما دوستان بگوییم که بورسیه های تحصیلی در کشور آلمان به این گونه است که بدون داشتن مدرک زبان آلمانی اخذ بورسیه های آلمان امکان پذیر نمیباشد و فرد باید  آشنایی اولیه با زبان آلمانی داشته باشد  .

انواع بورسیه تحصیلی آلمان – قوانین و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

در سال 2011 حدودا ده درصد از بورس تحصیلی کشور آلمان به دانشجویان بین المللی اعطا شد و همچنین معمولا در هر سال تحصیلی دو سوم از دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه های تحصیلی کشور آلمان را دریافت میکنند. معمولا اخذ بورسیه های تحصیلی آلمان بسیار مشکل است و دلیل این موضوع تعداد درخواست های بالا برای بورسیه های تحصیلی آلمان میباشد .معمولا این بورسیه ها به افرادی که رزومه تحصیلی بالایی دارند تعلق میگیرد و معمولا بورسیه های دکترا و همچنین کارشناسی ارشد در کشور آلمان بیشتر از بورسیه های دوره کارشناسی در آلمان در دسترس میباشد.

انواع بورسیه تحصیلی آلمان – بورسیه تحصیلی دانشگاه های دولتی آلمان

بورسیه های دانشگاه های دولتی آلمان به صورت زیر میباشد:

بورسیه DAAD : این نوع بورسیه ها که توسط خدمات دانشگاه های آلمانی یا همان DAAD ارائه میشود برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است تا هزینه های دانشجویانی که در مقاطع مختلف در آلمان به تحصیل میپردازند را تحت پوشش قرار دهد.

بورسیه های تحصیلی اراسموس : بزرگترین بورسیه تحصیلی که در قاره اروپا و به دانشجویان اعطا میشود بورسیه اراسموس میباشد که توسط کمیسیون اروپا به دانشجویان مقاطع مختلف اعطا میشود. معمولا این بورسیه به گونه ایست که علاوه بر هزینه های تحصیلی دانشجو هزینه های زندگی دانشجو را نیز تحت پوشش خود قرار میدهد و آن ها را هم شامل میشود.

یکی از روش های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل می باشد شما می توانید در مقالات دیگر به طور مفصل درباره راه های دیگر ” مهاجرت به آلمان” اطلاعات کسب کنید .

انواع بورسیه تحصیلی آلمان

انواع بورسیه تحصیلی آلمان

انواع بورسیه تحصیلی آلمان – بورسیه تحصیلی دانشگاه های غیر دولتی آلمان

بورسیه بنیاد توپفر آلفرد : این نوع بورسیه ها برای دانش آموزان اروپایی که به دنبال تکمیل تحصیل خود و آن هم در مقاطعی به غیر از کارشناسی و در رشته های فرهنگی ، علوم اجتماعی ، هنر ، معماری ، کشاورزی و جنگلداری و چند رشته دیگر اعطا میشود.

بورسیه بین المللی فوق دکترا فلوشیپ انیشتین : این بورسیه توسط نهاد انیشتین و برای تحقیقات دوره فوق دکترا در دانشگاه برلین اعطا میشود.

بورسیه های تحصیلی هاینریش : این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا که قصد تحصیل در آلمان و در یکی از موسسات آموزشی معتبر این کشور را دارند اعطا میشود.

بورسیه کنراد آدناور از بنیاد بورسیه KAS : این نوع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترا برای متقاضیانی که سن آن ها کمتر از 30 سال میباشد در دسترس میباشد.

بورسیه کورت هانسن برای شاخه های علوم : این نوع بورسیه برای دانش آموزانی که دررشته های علوم به تحصیل میپردازند و قصد آنان تبدیل شدن به مربیان در زمینه علم باز هستند در دسترس میباشد

بورسیه های بین المللی ماری کوری : این نوع بورسیه برای دانشجویان فوق دکترا و توسط کمیسیون اروپا تامین میشود.

بورسیه های تحصیلی Mawista : این نوع بورسیه برای افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور خود را دارند در حالی که از یک کودک مراقبت میکنند در نظر گرفته شده است از جمله افرادی که قصد تحصیل در آلمان را دارند.

بورسیه تحصیلی  Stipendium : این نوع بورسیه برای دانشجویانی که بسیار با استعداد هستند تعلق میگیرد و در حدود 300 یورو در ماه میباشد.

در مقاله ” مهاجرت به آلمان” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به آلمان اطلاعات کسب کنید .

بورسیه انجمن هلمهولتز : این نوع بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان بین المللی و برای مقاطع دکترا و فوق دکترا در نظر گرفته شده و به صورت سالانه پرداخت میشود.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست