اماکن دیدنی براتیسلاوا

اماکن دیدنی براتیسلاوا-قلعه براتیسلاوا

یکی از قدیمی ترین امارت های دیدنی شهر براتیسلاوا قلعه براتیسلاوا می باشد. در قرن 9 میلادی قلعه ای در این شهر قرار داشته که شکل ظاهری آن مانند یک میز وارونه می باشد. اتاق های مختلف این قلعه تبدیل به یک موزه ملی شده اند و بیش از 3500 اثر تاریخی، نقاشی، تندیس،  ظروف سفالی ، وسایل تزئینی ، هنر ، جواهرات، لباس و… که اثر هنرمندان گوناگون می باشد در اتاق های مختلف قلعه دسته بندی شده اند. یکی از باشکوه ترین جلوه های زیبا و نمایانگر تاریخ براتیسلاوا و اسلواکی قلعه براتیسلاوا می باشد.

اماکن دیدنی براتیسلاوا-کلیسای جامع سنت مارتین

کلیسای جامع سنت مارتین بزرگترین و قدیمی ترین کلیسای براتیسلاوا است. این کلیسا در قرن 13 میلادی ساخته شد. ساختمان زیبا قبلاً برای انجام مراسم تاجگذاری برای پادشاهان مجارستان نیز مورد استفاده قرار می گرفت. برج صعودی احتمالاً اولین چیزی است که شما متوجه آن می شوید ، با یک تاج مجارستانی که از بالای آن بلند است.  مشهورترین اثر هنری کلیسای سنت مارتین، مجسمه‌ای از سنت مارتین و گدایی است که توسط مجسمه ساز اتریشی باروکی معروف به نام رافائل دونر ساخته شده است. نمای بیرونی دارای ترکیبی از نقوش نئو گوتیک و باروک است و در خارج تعدادی مجسمه وجود دارد. فضای داخلی در مقایسه با نما کاملاً ساده است.

اماکن دیدنی براتیسلاوا-کلیسای سنت الیزابت

این یکی از زیباترین قطعات معماری آرت نوو در جهان است. کلیسای دوم سنت الیزابت یا کلیسای کوچک آبی (Modry kostolik) از سال 1907-1913 مطابق طراحی معمار مجارستانی اودون لچنر ساخته شد. امروز ، کلیسای آبی همچنین دارای دبیرستان و رکتوریو است. کلیسای آبی دارای یک شبستان و یک برج استوانه ای و طراحی بیرونی آن به سبک Art Nouveau مجارستان است و با کاشی های ماژولیکا آبی روشن و زیبا تزئین شده است. Majolica کاشی بومی اسلواکی است و در شهر مودرا (اسلواکی غربی) تولید می شود. سقف نیز با کاشی های آبی لعاب تزئین شده است.کلیسا در خیابان بزروکووا واقع شده است که کمی از میدان اصلی فاصله دارد. مطمئناً در صورت بازدید از براتیسلاوا باید سفری ویژه برای دیدن این اثر هنری و زیبایی انجام دهید.

اماکن دیدنی براتیسلاوا-دروازه سنت مایکل

دروازه سنت مایکل ، تنها دروازه شهر براتیسلاوا می باشد. این بنای تاریخی از برج ها و استحکامات بر جای مانده از قرون وسطی ساخته شده است. دروازه سنت مایکل در سال 1758 نوسازی شده و حاصل معماری باروک می باشد. بالکن این دروازه در ارتفاع 50 متری قرار داشته و مشرف به قلعه براتیسلاوا می باشد.

اماکن دیدنی براتیسلاوا-کاخ پریمات

کاخ پریمات یک گوهر معماری می باشد و به رنگ صورتی است و زمان ساخت آن به قرن 18 میلادی برمی گردد. ساختمان نئوکلاسیک تاریخ جالبی دارد. ناپلئون و فرانتز من برای امضای پیمان صلح در اینجا ملاقات کردند. بعد از تحسین ساختمان از بیرون ، می توانید در حیاط های مسالمت آمیز قدم بزنید تا یک مجسمه چشمگیر از سنت جورج را که در حال کشتن اژدها است پیدا کنید. قسمت داخلی کاخ به اندازه نمای های برجسته ، دارای پرتره های بزرگی از سران سابق هابسبورگ ، لوسترهای بزرگ و ستون های محکم است. همچنین می توانید مجموعه ای از ملیله های تزئینی را مشاهده کنید و در تالار بزرگ آینه ها ، اتاقی که واسطه توافق صلح بود ، بایستید. یکی از جاذبه‌های این بنا، تالار آینه آن است، در سال 1805 در این تالار ناپلئون و فرانسیس اول عهدنامه پرسبورگ را امضا کردند.

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست