اقامت کاری پرستاری در آلمان (Germany)

اقامت کاری پرستاری در آلمان – شرایط شغلی پرستاران در آلمان

یکی از راه های مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای کار میباشد. کشور آلمان به دلیل نیاز شدید نیروی کار در رشته ها و مشاغل گوناگون از جمله رشته های گروه فنی و مهندسی و رشته های گروه درمانی از سایر کشورها اقدام به جذب نیروی کار کرده است. یکی از مشاغلی که آلمان نیاز دارد و از کشورهای خارجی نیروی کار قبول میکند، رشته پرستاری است، از این رو افرادی که در رشته پرستاری در مطع کارشناسی فارغ التحصیل شده اند و دارای سوابق و تجربه کاری میباشند میتواند اقدام به اخذ ویزای کار نمایند که اخذ ویزای کار آلمان به دو صورت امکان پذیر است:
1. اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان: یک ویزای 6 ماهه جست و جوی کار است که فرد فرصت دارد در 6 ماه دنبال کار بگردد و بعد از پیدا کردن کار و عقد قرارداد کاری، ویزایش را تمدید کند.
2. اخذ ویزای کار : این نوع از ویزا در صورتی صادر میشود که شما دعوتنامه کاری داشته باشید که این ویزا به اندازه مدت دعوتنامه کاری اعتبار دارد و قابل تمدید است. نکته مهمی که وجود دارد این است که زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است و رشته پرستاری جزو مشاغل درمانی میباشد، تسلط به زبان آلمانی در امر کاریابی بسیار مهم است، از این رو به پرستارانی که قصد کاریابی در آلمان دارند توصیه میشود که دوره زبان آلمانی را تا سطح B2 بگذرانند.

اقامت کاری پرستاری

اقامت کاری پرستاری در آلمان – ساعات کاری پرستاران در آلمان

ساعات کاری پرستاران در آلمان، 5 روز در هفته و به سه شیفت تقسیم می گردد:
شیفت صبحگاهی: از ساعت 6:00 تا 14:30
شیفت عصرگاهی: از ساعت 14 تا 22
شیفت شبانگاهی: از ساعت 21:30 تا 6:30
آن دسته از پرستارانی که در روزهای تعطیل کار می کنند، حقوق اضافه می گیرند.

اقامت کاری پرستاری در آلمان – حقوق ماهیانه پرستاران در آلمان

حقوق ماهیانه پرستاران همچون سایر مشاغل در نظام درمانی آلمان متغیر است. طیف دستمزد از حدود 2000 یورو (در آغاز کار) در ماه آغاز می گردد و به حدود 6400 یورو در ماه ختم می گردد.
عوامل اساسی و تعیین کننده میزان دستمزد:
1. تحصیلات فرد (لیسانس یا فوق لیسانس)
2. تجربه کاری فرد پرستار
فاکتورهای ثانویه تعیین کننده میزان حقوق:
عواملی همچون اضافه کار، منطقه خدمتی، شیفت های شبانه، کار در روزهای تعطیل و موارد دیگر به عنوان عوامل ثانویه در نظر گرفته می شوند.
همزمان با اجازه کار در آلمان، مالیات کار توسط فرد پرستار پرداخت می گردد. همزمان با پرداخت مالیات، اعضای خانواده فرد همچون همسر و فرزندان وی نیز از مزایای شهروندی برخوردار می گردند. فرزندان می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند و همسر نیز می تواند مشغول به کار گردد. همچنین بیمه درمانی کامل از بدو ورود به کلیه افراد خانواده تعلق می گیرد.
پس از پرداخت 5 سال (60 ماه) مالیات، فرد می تواند پس از موفقیت در آزمون قانون اساسی، فرهنگ و زبان آلمانی، پاسپورت آلمانی خود و اعضای خانواده خود را دریافت کند که یکی از ارزشمندترین پاسپورتهای جهان است.

اقامت کاری پرستاری در آلمان – خدمات گروه آتیه آفرینان ایرانیان در رابطه با اعزام نیروی کار پرستاری به آلمان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با داشتن سال ها تجربه و پرونده های موفق در زمینه اعزام نیروی کار پرستار به آلمان میتواند در مراحل مختلف از جمله مشاوره، بررسی رزومه تحصیلی و کاری، راهنمایی جهت تکمیل مدارک، پیدا کردن موقعیت کاری و دعوتنامه کاری، گرفتن وقت سفارت و راهنمایی کامل جهت مصاحبه، پروسه مهاجرت را برای پرستاران آسان مینماید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

2 دیدگاه. Leave new

 • فریفته آذری فر
  دسامبر 30, 2018 9:44 ق.ظ

  سلام آیا شامل حال رشته کارشناسی اتاق عمل هم میشه ..چون این رشته در ایران جدا از رشته پرستاری تدریس میشه بر خلاف کشورهای دیگه .

  پاسخ
  • با سلام.
   سرکار خانم آذری فر، بله درسته رشته شما هم جز پرستاری حساب می شود و شانس اقدام برای ویزای کاری اکثر کشورها رو دارید .برای اطلاعات تکمیلی می توانید همه روزه از ساعت 10 الی 18 با شماره 02172207 تماس بگیرید و یا از طریق فرم ارزیابی آنلاین اقدام کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست