اقامت کاری اتریش

اخذ اقامت اتریش و مهاجرت به اتریش از طریق کارت قرمز –سفید -قرمز

امکان اخذ اقامت کاری اتریش و مهاجرت به اتریش براساس یکسری معیارها از جله تخصص،تجربه کاری،آشنایی به زبان، سن و … وجود دارد از مهمترین مسائل زمینه های کاری براساس نیروهای متخصص مورد نیاز کشور اتریش میباشد این سیستم مهاجرت براساس امتیاز بندی میباشد و متقاضیان براساس امتیازی که کسب میکنند میتوانند به کشور اتریش مهاجرت نمایند

کارت” قرمز- سفید – قرمز” برای افراد زیر صادر می شود:

افراد دارای تخصص های ویژه در سطح عالی

افرادی که دارای تحصیلات تکمیلی یا تخصص های ویژه میباشند میتوانند بدون پیدا کردن کار وارد اتریش گردند و ظرف مدت شش ماه آنجا کار پیدا کنندو درصورت پیدا کردن کار کارت قرمز-سفید-قرمز برایشان صادر خواهد شد

متخصصین در مشاغلی که کمبود متخصص وجود دارد

برای متخصصانی که پیشنهاد کار در یکی از مشاغلی دریافت نمایند که با کمبود متخصص روبرو است، در صورتی کارت” قرمز- سفید – قرمز” صادر خواهد شد که در موارد “تحصیلات و تخصص “، “تجربه کاری”، “آشنائی به زبان” و/ یا “سن”، حداقل 50 امتیاز از کلِ 75 امتیاز را احراز نمایند و همچنین برای شغل مورد نظر، دستمزدی به میزان حداقلِ دستمزد مندرج در قوانین، بخشنامه ها و یا قراردادهای اتحادیه ، به علاوه اضافه پرداخت هایِ مرسوم در شرکت مربوطه پرداخت شود.

فارغ التحصیلان دانشگاه ها و موسسات عالی خارج از اتریش

شهروندان کشورهای ثالث که در اتریش تحصیل نموده¬اند و حداقل دومین مرحله امتحانات فوق¬لیسانس را با موفقیت گذرانده باشند، می¬توانند پس از پایان تحصیلات، به منظور کاریابی به مدت شش ماه در اتریش بمانند. برای این گونه افراد در صورتی کارت ” قرمز- سفید – قرمز” صادر خواهد شد، که پیشنهاد کار متناسب با تحصیلاتِ خود دریافت نمایند و برایشان حقوق ناخالص ماهانه¬ای برابر با 45 درصد حداکثر حقوق مورد استفاده در قانون بیمه¬های اجتماعی اتریش (ASVG) – که در سال 2011 برابر با 1890 یورو بوده¬است- تعیین شده¬باشد. در مورد فارغ¬التحصیلان خارجی دانشگاه¬های اتریش نیازی به انجام سیستم امتیازی نیست و بازار کار نیز بررسی نخواهد شد.

نیروی کار در مشاغل کلیدی در بازار کار آزاد

در صورتی که اشتغال این افراد به کار آزاد در اتریش با منافع اقتصادی کلی و به ویژه انتقال سرمایه به منظور سرمایه¬گذاری و یا ایجاد و تضمین فرصت¬های شغلی همراه باشد، می¬توان برای این گونه افراد کارت” قرمز- سفید – قرمز” صادر نمود.

دسترسی بلافاصله اعضای خانواده دارندگان کارت” قرمز- سفید – قرمز” به بازار کار

اعضای خانواده دارندگان کارت” قرمز- سفید – قرمز” شامل مسئله سهمیه نمی¬شوند و برای آنان کارت” قرمز- سفید – قرمز پلاس” صادر خواهد شد که به معنای دسترسی نامحدود به بازار کار است. اما این افراد بایستی پیش از ورود به اتریش، ثابت کنند که به زبان آلمانی در سطح مقدماتی و برای مسائل روزمره آشنائی دارند (سطح A1 در سیستم مرجع زبان اروپا)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست