اقامت پس از تحصیل سوئیس

همانطور که شاید بیشتر شما دوستان بدانید یکی از روش های دریافت اقامت سوئیس تحصیل در دانشگاه های سوئیس می باشد که منجر می شود به دانشجو اقامت موقت سوئیس و در حدود مدت زمان تحصیل در سوئیس به او داده شود ولی در صورتی که دانشجو بخواهد این اقامت موقت سوئیس را به اقامت دائم سوئیس تبدیل کند می تواند پس از به اتمام رسیدن تحصیلش در سوئیس و با پیدا کردن شغلی مناسب در این کشور اقامت دائم سوئیس و یا حتی تابعیت سوئیس را بدست بیاورد. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی اقامت پس از تحصیل سوئیس بپردازیم.

اقامت پس از تحصیل سوئیس – شرایط اقامت پس از تحصیل در سوئیس

معمولا برای اقامت پس از تحصیل در سوئیس دو روش مرسوم است و در روش اول به این صورت است که دانشجو پس از به اتمام رسیدن تحصیلش در یکی از مقاطع تحصیلی وارد مقاطع تحصیلی بالاتر می شود تا اینکه امکان اخذ اقامت سوئیس پس از به اتمام رسیدن تحصیلش فراهم شود و در روش دوم به این صورت است که دانشجو پس از اینکه تحصیلش در مقطع تحصیلی مورد نظر به اتمام رسید قبل از به اتمام رسیدن اقامتش وارد بازار کار در سوئیس می شود تا بتوانند از این طریق اقامت کاری سوئیس را بدست بیاورند که در این صورت به دانشجو اقامت دائم سوئیس داده می شود.

افرادی که قصد دارند که پس از به اتمام رسیدن تحصیل در سوئیس ( مزایای تحصیل در سوئیس  ) وارد بازار کار سوئیس شوند باید به این نکته توجه کنند که یکی از شرایط مورد نیاز برای کار در سوئیس مسلط بودن به یکی از زبان های آلمانی و یا فرانسوی می باشد چرا که بیش از نیمی از جمعیت سوئیس به این دو زبان صحبت می کنند و درصد کمی از مردم سوئیس هستند که از زبان انگلیسی برای صحبت استفاده می کنند.

معمولا دانشجویان می توانند به دو صورت وارد بازار کار سوئیس شوند که به صورت زیر می باشد :

  • استفاده از آگهی های منتشر شده در سوئیس : معمولا در صورتی که کارفرمایی سوئیسی نیاز به نیروی کار داشته باشد آگهی از نیروی کار مورد نظر خود و شرایط کاری مورد نظر در سوئیس منتشر می کند که اولویت آنان نیز معمولا نیروی کار جوان و تحصیل کرده می باشد.
  • استفاده از آژانس های کاریابی : معمولا برخی آژانس های کاریابی وجود دارند که برخی از این آژانس ها نیز به صورت اینترنتی می باشند که با شرکت ها و کارفرماهای مختلفی در ارتباط هستند و در صورتی که شرکتی احتیاج به نیروی کار داشته باشد آگهی خود را در این سایت ها منتشر می کند.
اقامت پس از تحصیل در سوئیس

اقامت پس از تحصیل در سوئیس

اقامت پس از تحصیل سوئیس – هزینه های زندگی در سوئیس پس از به اتمام رسیدن تحصیل در سوئیس

سوئیس کشور است که هزینه های زندگی در آن برای افرادی که از کشور های دیگر به سوئیس مهاجرت می کنند بالا می باشد . ولی اگر بخواهیم مقایسه ای از کشور سوئیس با کشور های مانند فرانسه و انگلستان بکنیم متوجه می شویم که هزینه های زندگی در سوئیس به نسبت این دو کشور کم می باشد. ولی اگر سوئیس را با کشور های مانند آلمان و اتریش مقایسه کنیم می توانیم متوجه این شویم که هزینه های زندگی در سوئیس به نسبت این دو کشور بالا می باشد. برای زندگی کردن در کشور سوئیس در ماه نیاز به مبلغی در حدود 2000 یورو تا 2500 یورو در ماه است که در مقایسه با کشور هایی مانند آلمان و اتریش مبلغ قابل توجهی می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست