اقامت پس از تحصیل در اسلواکی

یکی از مسائلی که دانشجویان خارجی در کشور اسلواکی با آن رو به رو هستند ، اقامت پس از تحصیل در اسلواکی است . برای دریافت اقامت پس از تحصیل در اسلواکی روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها اخذ کار در کشور اسلواکی می باشد . بنابراین در این مقاله به بررسی اقامت پس از تحصیل در اسلواکی از طریق اخذ کار می پردازیم .

دانشجو در طول مدت تحصیل خود می تواند به شکل نیمه وقت مشغول به کار شود اما بعد از فارغ التحصیلی دیگر اجازه اقامت در کشور اسلواکی را ندارد و برای دریافت اقامت پس از تحصیل در اسلواکی باید قبل از پایان دوره ی تحصیل خود  ابتدا درخواست خود را برای دریافت اقامت کاری و دریافت ویزای کار به وزارت کار و امور اجتماعی و خانواده در کشور اسلواکی تحویل دهد .

فرد می تواند در طول مدت تحصیل خود به دنبال شغل مورد نظر خود بگردد و در صورتی که شغل مناسب خود  را پیدا کرد با کارفرما صحبت کند و در صورت تایید شدن از سوی کارفرما پیشنهاد شغلی مورد نظر را دریافت نماید . خیلی از افراد ممکن است برای پیدا کردن شغل در اسلواکیا بتدا ویزای تحصیلی اسلواکی را بگیرند و با اقامت تحصیلی که در کشور اسلواکی دارند وارد این کشور بشوند و به جستجوی کار موردنظر خود بپردازند و بعد از این که کار مورد نظر خود را پیدا کردند ویزای تحصیلی خود را به ویزای اشتغال تبدیل کنند .

مقاله ی ” اقامت در اسلواکی ” جهت مطالعه ی بیشتر برای علاقمندان در این وب سایت موجود است .

لازم به ذکر است که دانشگاه فناوری براتیسلاوا و دانشگاه اقتصاد براتیسلاوا از دانشگاه های معروف کشور اسلواکی هستند و بسیاری از کارفرما ها به دنبال فارغ التحصیلان این دانشگاه ها برای ارسال پیشنهاد کاری هستند . همچنین مدرسه کسب و کار که در دانشگاه اقتصاد براتیسلاوا ساخته شده است با هدف آماده کردن دانشجویان برای ورود به بازار کار تأسیس شده است . بنابراین اگر می خواهید پس از پایان تحصیلات خود شغل مناسب با حقوق خوب در کشور اسلواکی پیدا کنید پیشنهاد می کنم برای دریافت پذیرش این دو دانشگاه تلاش نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در اسلواکی می توانید مقاله ” تحصیل در اسلواکی ” را مطالعه فرمایید .

همچنین لازم به ذکر است که کارفرمایی که از یک شخص خارجی برای کار دعوت می کند باید توانایی پرداخت حقوق 1 ماه کار آن فرد به علاوه ی  بیمه و مالیات او را داشته باشد . همچنین کسب و کار کارفرما باید در کشور اسلواکی به اندازه ای از سود و زیان رسیده باشد .

شما می توانید با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ی ” اقامت پس از تحصیل در اسلواکی ” اطلاعات خود را در این زمینه کامل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست