اقامت پس از تحصیل در آلمان

امروزه افراد زیادی کشور آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند اما پس از اتمام دوره ی تحصیل فرد باید کشور آلمان را ترک کند . برای این که فرد بتواند اقامت پس از تحصیل در آلمان را دریافت کند روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم .

برای تحصیل در کشور آلمان می توانید مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه نمایید .

  • مجوز اقامت پس از تحصیل در آلمان ضمن کاریابی

در  این روش فرد باید با مراجعه به دفتر محلی ثبت اتباع خارجی درخواست دریافت اقامت 18 ماهه ی خود را در کشور آلمان انجام دهد . فرد باید در طول مدت این 18 ماه با انجام هر نوع شغلی مخارج خود را تأمین کند و در کنار آن به دنبال شغل مورد نظر خود بگردد . اگر فرد در طول دوره ی تحصیل خود شغل مورد نظر خود را پیدا کرده باشد پس از پایان تحصیلات خود می تواند اقامت دائم کشور آلمان را دریافت کند .

  • مجوز اقامت پس از تحصیل در آلمان جهت اشتغال

اگر فرد در کشور آلمان بتواند یک پیشنهاد کاری باتوجه به مهارت هایی که دارد دریافت کند می تواند برای دریافت اقامت کشور آلمان یا کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کند . اگر فرد کارت آبی اتحادیه اروپا یا اقامت آلمان را دریافت کند می تواند بدون هیچ گونه محدودیتی در کشور آلمان مشغول به کار شود و زندگی کند . فرد می تواند دو سال بعد از این که کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کرد برای اقامت دائم کشور آلمان درخواست بدهد .

برای اقامت در کشور آلمان ، می توانید مقاله اقامت در آلمان را مطالعه کنید .

  • دریافت اقامت پس از تحصیل کشور آلمان از طریق ازدواج

اگر فرد با یک شخص که تبعه ی کشور آلمان است ازدواج کند می تواند اقامت کشور آلمان را دریافت کند . برای دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج فرد باید توانایی مالی کافی داشته باشد که بتواند از عهده ی هزینه های خود و همسرش بربیاید . همچنین فرد باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح A1 باشد و بتواند قصد و نیت خود را از ازدواجش اثبات کند . اگر فرد بتواند با یک تبعه ی آلمانی ازدواج کند پس از ازدواج می تواند به صورت رایگان به تحصیل بپردازد و همچنین به صورت تمام وقت در این کشور کار کند. پس از گذشت ۳ سال از ازدواج و اقامت فرد در کشور آلمان ،متقاضی می تواند برای دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان اقدام کند .

  • دریافت اقامت پس از تحصیل آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

فرد می تواند با ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور آلمان اقامت پس از تحصیل در آلمان را دریافت کند . یکی از انوع ثبت شرکت در آلمان ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان است که با حداقل مبلغ 25000 یورو امکان پذیر است .

برای مهاجرت به کشور آلمان ، مقاله مهاجرت به آلمان را نیز مطالعه کنید .

  • دریافت اقامت پس از تحصیل آلمان از طریق کار

دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان از طریق کار امکان پذیر است . به این صورت که فرد پس از اتمام تحصیل خود به انجام یک کار مرتبط با تخصص و رشته ی خودش مشغول شود . کسانی که در کشور آلمان تحصیل کرده باشند خیلی راحت می توانند کار مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنند . در این روش فرد باید پس از تحصیل خود ابتدا اقامت 18 ماهه ی کشور آلمان را دریافت کند و در طول این 18 ماه کار مناسب خود را پیدا کند . بعد از این که فرد مشغول کار شود پس از گذشت دو سال می تواند برای دریافت اقامت دائم کشور آلمان اقدام کند . البته فرد باید برای اقامت پس از تحصیل در آلمان به زبان آلمانی مسلط باشد .

شما می توانید با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان اطلاعات کامل تری در زمینه اقامت پس از تحصیل در آلمان کسب نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست