اقامت پس از تحصیل اسلواکی

اسلواکی کشوری است که طی چندین سال گذشته مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. این کشور با امکانات تحصیلی عالی که ارائه می دهد یکی از گزینه های عالی برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در یکی کشور اروپایی را دارند. دانشجویانی که موفق می شوند که از یکی از دانشگاه های اسلواکی پذیرش بگیرند این شانس را دارند که پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در اسلواکی اقامت دائم اسلواکی را بدست بیاورند ما در این مقاله می خواهیم به بررسی اقامت پس از تحصیل اسلواکی بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص ارائه دهیم.

اقامت پس از تحصیل اسلواکی – شغل و کسب و کار در اسلواکی

معمولا دانشجویانی که از طریق تحصیل در اسلواکی به اسلواکی مهاجرت کرده اند این شانس را دارند که پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در اسلواکی اقامت دائم این کشور را بدست بیاورند. معمولا پس از به اتمام رسیدن تحصیل دانشجو در صورتی که دانشجو بتواند نظر کارفرمایی در اسلواکی را جلب کند و تمامی شرایط مورد نیاز برای کار در اسلواکی را داشته باشد می تواند ویزای تحصیلی اسلواکیایی خود را که به صورت ویزای موقت اسلواکی می باشد به ویزای دائم اسلواکی یا همان اقامت دائم اسلواکی تبدیل کند. باید در نظر داشت که تنها در صورتی اقامت دائم اسلواکی تبدیل به اقامت دائم اسلواکی می شود که کارفرمای مورد نظر این درخواست را به اداره مهاجرت اسلواکی اعلام کند.

معمولا برای کار در کشور اسلواکی نیاز است که دانشجو به زبان اسلواکیایی آشنایی کامل داشته باشد چرا که بیشتر مردم کشور اسلواکی به زبان انگلیسی تسلط ندارند و همچنین برای زندگی در اسلواکی و انجام امور عادی در صورتی که به این زبان آشناییت نداشته باشد ، دانشجو به مشکل جدی برخورد می کند. البته آموزش زبان اسلواکی در بیشتر دانشگاه های اسلواکی ارائه می شود.

اقامت پس از تحصیل اسلواکی – جستجو کار بعد از اتمام تحصیل در اسلواکی

معمولا در اسلواکی موقعیت های شغلی مانند دیگر کشور های اروپایی اگهی می شود که پس از گذشت سه ماه از منتشر شدن این آگهی در اسلواکی در دیگر کشور های اروپایی نیز به مدت سه ماه منتشر می شود البته این مورد در مواقعی اتفاق می افتد که کارفرمای اسلواکیایی نیروی کار مورد نظر خود را در اسلواکی پیدا نکند. موردی که بدیهی است این است که فارغ التحصیلانی که توانسته اند از دانشگاه های اسلواکی مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند شانس زیادی را برای کسب این گونه موقعیت های شغلی دارند.

معمولا بیشتر دانشجویانی که در اسلواکی مشغول به کار می شوند از طریق اگهی استخدامی کار وارد کار مورد نظر خود می شوند ولی روش های دیگری در کنار اگهی نیز برای دانشجویان اسلواکی موجود است مثلا آژانس های کاریابی در اسلواکی موجود هستند که با بعضی شرکت ها و کارفرما ها در ارتباط هستند و در صورتی که نیاز به نیروی کار داشته باشند به این دسته آژانس ها اطلاع می دهند پس این مورد نیز می تواند برای افرادی که قصد دارند پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در اسلواکی اقامت کاری اسلواکی و یا اقامت دائم اسلواکی را بدست بیاورند مناسب باشد.

اقامت پس از تحصیل اسلواکی

اقامت پس از تحصیل اسلواکی

اقامت پس از تحصیل اسلواکی – مدارک مورد نیاز برای اشتغال بعد از تحصیل در اسلواکی

مدارک مورد نیاز برای کار در اسلواکی پس از به اتمام رسیدن تحصیل در اسلواکی به صورت زیر است :

  • مدارک اقامتی دانشجو
  • پاسپورت معتبر دانشجو
  • دوقطعه عکس در سایز مورد نیاز برای پاسپورت
  • قرارداد کار یا نامه درخواست کارفرما برای استخدام
  • قرارداد اقامت
  • سرمایه اولیه در حدود 2400 یورو که ثابت کند دانشجو می تواند بعد از تحصیل در اسلواکی در این کشور زندگی کند
  • پرداخت هزینه های اداری و دریافت رسید آن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست