اقامت موقت در سوئیس (Switzerland)

برای دریافت اقامت موقت در سوئیس چندین روش وجود دارد مانند ویزای مسافرتی سوئیس یا همان ویزای شنگن ، ویزای کار سوئیس و ویزای سرمایه گذاری سوئیس که با استفاده از این روش ها می توان اقامت موقت سوئیس را بدست آورد در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه کسب اقامت موقت در سوئیس آشنا کنیم و توضیحاتی را در این خصوص به شما ارائه کنیم.

اقامت موقت در سوئیس – اقامت موقت سوئیس با استفاده از ویزای شنگن یا ویزای مسافرتی سوئیس

یکی از روش های دریافت اقامت موقت در سوئیس کسب ویزای شنگن می باشد که با استفاده از این ویزا به فرد این اجازه داده می شود که تا مدت زمان مشخص شده در ویزای او در کشور سوئیس اقامت داشته باشد. معمولا ویزای شنگن که از نوع ویزای C در سوئیس می باشد به فرد اجازه اقامت در سوئیس به مدت 90 روز اعطا می شود که می تواند برای افرادی که قصد ملاقات با بستگان یا ماموریت کاری و سفرهای درمانی به سوئیس را دارند مفید باشد معمولا برای کسب ویزای توریستی سوئیس در صورتی که فرد سنی بالای 12 سال را داشته باشد باید معادل 60 یورو به سفارت سوئیس در ایران پول پرداخت کند که تمامی این هزینه نیز باید قبل از مراجعه فرد به صورت حضوری در سفارت سوئیس پرداخت شده باشد. معمولا برای کسب این نوع ویزای سوئیس فرد باید مدارکی مانند فرم درخواست ، گذرنامه دارای اعتبار ، کارت ملی و شناسنامه ، 2 قطعه عکس و نامه تمکن مالی را به همراه داشته باشد تا درخواست وی مورد بررسی قرار گیرد.

اقامت موقت در سوئیس – اقامت موقت سوئیس با استفاده از کار در سوئیس و دریافت ویزای کار سوئیس

برای دریافت اقامت موقت در سوئیس با استفاده از ویزای کار سوئیس ابتدا فرد باید از یکی از شرکت ها سوئیسی و یا کارفرمای سوئیسی پیشنهاد رسمی کار دریفات کند که درصورتی که به این صورت باشد فرد می تواند با استفاده از دعوتنامه کارفرمای سوئیسی اقدام به دریافت ویزای کار سوئیس کند و به صورت قانونی در سوئیس اقامت داشته باشد و برای کارفرمای مورد نظر کار کند. در این نوع روش همانطور که گفته شد اقامت موقت سوئیس به فرد اعطا می شود ولی این قابلیت وجود دارد که درصورتی که شرایط کار خاص باشد و نیاز به ماندن فرد در سوئیس باشد کارفرمای وی اقدام به دریافت اقامت دائم سوئیس برای کارمند خود کند. معمولا اقامت موقت سوئیس در این روش به مدت چند ماه تا یک سال می باشد که قابلیت تمدید را در صورت داشتن شرایط مناسب دارد.

اقامت موقت در سوئیس

اقامت موقت در سوئیس

اقامت موقت در سوئیس – اقامت موقت سوئیس با استفاده از سرمایه گذاری در سوئیس

اقامت موقت در سوئیس با استفاده از سرمایه گذاری موقت در سوئیس امکان پذیر است و روش دریافت این اقامت به این صورت است که فرد باید ابتدا سرمایه کافی را برای انجام اینکار داشته باشد و با دریافت فرم درخواست ویزای سرمایه گذاری سوئیس از سایت سفارت سوئیس درخواست ویزا خود را به سفارت سوئیس اعلام کند و پس از طی کردن مراحل اداری می تواند ویزای خود را دریافت کند معمولا برای سرمایه گذاری در سوئیس نیاز است که فرد مبلغی در حدود 20 تا 50 هزار فرانک سوئیس را در حساب بانکی خود داشته باشد و در برخی موارد دیده شده که حتی از فرد این درخواست می شود که این مبلغ به یکی از بانک های سوئیس منتقل شود تا مراحل اداری طی شود و به وی اقامت موقت سوئیس اعطا شود معمولا مدت زمان اقامتی که به فرد در این روش داده می شود کاملا بستگی به سرمایه گذاری فرد دارد ولی معمولا بین چند ماه تا 1 سال می باشد که در صورتی که فرد بخواهد به مدت زمان بیشتری در سوئیس بماند باید شرایط کافی را داشته باشد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست