اقامت در چک

برای دریافت اقامت در چک راه های گوناگونی وجود دارد و هرکسی با توجه به شرایط خود می تواند اجازه اقامت در چک را دریافت نماید و به این کشور مهاجرت کند . در ادامه به شرح روش های اقامت در چک می پردازیم .

 

اقامت در چک – اقامت در چک از طریق ازدواج

افرادی که می خواهند اجازه اقامت در چک را کسب نمایند می توانند با یک شهروند کشور چک ازدواج نمایند . در صورت ازدواج با یک شهروند چکی علاوه بر اجازه اقامت در چک فرد پاسپورت و تابعیت کشور چک را دریافت خواهد کرد . اگر فرد فرزندی هم داشته باشد که مجرد باشد و به سن قانونی نرسیده باشد ،  فرزند وی نیز به واسطه ی ازدواج پدر یا مادرش می تواند پاسپورت و اجازه اقامت در چک را دریافت نماید . (اقامت در چک از طریق ازدواج )

اقامت در چک – اقامت در چک  از طریق تحصیل

فردی که برای ادامه تحصیل به کشور چک مهاجرت می کند اجازه اقامت در چک را دریافت خواهد کرد . داوطلب باید مدارک لازم را برای دانشگاه مورد نظر خود در چک ارسال نماید و در صورت تأیید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کشور چک نماید . اعتبار ویزای دانشجویی ابتدا 6 ماه می باشد و دانشجو می تواند آن را تمدید کند . تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور چک رایگان می باشد . ( تحصیل در چک )

اقامت در چک – اقامت در چک از طریق سرمایه ­گذاری و ثبت شرکت

افرادی که دارای توانایی مالی کافی باشند می توانند با ثبت شرکت و سرمایه گذاری اقامت در چک را کسب نمایند . مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کشور چک بین 100 تا 150هزار یورو می باشد . سرمایه گذار ابتدا به مدت 5 سال اجازه اقامت در چک را کسب خواهد کرد و پس از گذشت 5 سال می تواند اجازه اقامت دائمی چک و پاسپورت این کشور را دریافت نماید .

لازم به ذکر است که گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت شرکت در چک الزامی است .

 

اقامت در چک – اقامت در چک از طریق ویزای کاری

اگر کارفرمایی از کشور چک برای فردی در یک کشور دیگر که متقاضی کار است برای انجام کار درخواست بدهد ، آن فرد می تواند برای دریافت ویزای کاری کشور چک اقدام نماید . با ویزای کاری فرد اجازه اقامت در چک را خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست