اقامت در سوئیس

سوئیس یکی از مهاجر پذیرترین کشور های دنیا می باشد و به همین دلیل اخیرا به دلیل مسائل امنیتی محدودیت هایی برای ورود به این کشور وضع شده است برای مهاجرت به کشور سوئیس و دریافت اقامت سوئیس روش های مختلفی وجود دارد که میخواهیم در این مقاله به بررسی این روش ها بپردازیم و توضیحاتی را ارائه دهیم.

اقامت در سوئیس – اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های دریافت اقامت کشور سوئیس سرمایه گذاری در کشور سوئیس می باشد که می تواند منجر به دریافت اقامت دائم برای فرد و خانواده او شود برای سرمایه گذاری در سوئیس فرد می تواند سرمایه خود را به خرید ملک و یا کار آفرینی در سوئیس اختصاص دهد و پس از اینکه 5 سال در سوئیس به صورت موقت به زندگی پرداخت اقدام به دریافت اقامت دائم سوئیس و شهروندی سوئیس کند.

اقامت در سوئیس – اقامت سوئیس از طریق روابط خانوادگی

برای بدست آوردن اقامت سوئیس تنها به دنیا آمدن در سوئیس کافی نمی باشد و فرد باید شرایط زیر را دارا باشد :

  • فرزندی از خانواده ای به دنیا بیاید که حداقل یکی از والدین او تبعه سوئیس باشند
  • فرزندی از یک مادر مجرد سوئیسی به دنیا بیاید.
  • فرزندی از یک پدر مجرد سوئیسی به دنیا بیاید و نسبت فرزند تا قبل از سن 22 سالگی او مشخص شود.

اقامت در سوئیس – اقامت سوئیس از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت کشور سوئیس ، اقامت از طریق ازدواج در سوئیس می باشد که می تواند منجر به دریافت تابعیت سوئیس برای فرد مجرد شده و همچنین تمامی فرزندانی که از او متولد می شوند نیز می توانند اقامت دائم سوئیس را بدست آورند.

فرد باید حداقل 5 سال از زمان ازدواجش بگذرد تا بتواند درخواست اقامت دائم خود را اعلام کند و تا قبل از آن می تواند به صورت موقت در سوئیس به زندگی بپردازد نکته ای که وجود دارد این است که فقط به افرادی که به صورت کامل ازدواج کرده اند اقامت سوئیس داده می شود و افرادی که نامزد هستند تا ازدواج آنان کامل نشود نمی توانند درخواست اقامت دائم سوئیس را ارائه دهند.

اقامت در سوئیس

اقامت در سوئیس

اقامت در سوئیس – اقامت سوئیس از طریق تحصیل در سوئیس

روش دیگری که برای دریافت اقامت کشور سوئیس می باشد تحصیل در سوئیس و دریافت ویزای دانشجویی سوئیس می باشد که فرد می تواند پس از اینکه تحصیلش در این کشور به اتمام رسید درخواست خود مبنی بر اقامت دائم سوئیس را به مراجع مربوطه اعلام کند.

تحصیل در سوئیس در بیشتر پایه ها امکان پذیر است و در مقاطع تحصیل کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا به ترتیب 4 سال ، 2 سال ، 3 تا 5 سال دانشجو باید به تحصیل بپردازد و پس از به اتمام رسید تحصیل در سوئیس و یکی از دانشگاه های سوئیس اقدام به دریافت اقامت دائم سوئیس کند.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست