اقامت در سوئیس از طریق تمکن مالی

برای مهاجرت به سوئیس روش های مختلفی وجود دارد که افراد  می توانند از آن برای کسب اقامت دائم سوئیس و همچنین اقامت موقت سوئیس استفاده کنند از جمله این موارد می توان به اقامت تحصیلی سوئیس ( ویزای تحصیلی سوئیس ) ، اقامت کاری سوئیس ، اقامت از طریق سرمایه گذاری سوئیس ، اقامت از طریق ازدواج با یک سوئیسی و همچنین اقامت از طریق تمکن مالی در سوئیس اشاره کرد ما در این مقاله می خواهیم به بررسی اقامت در سوئیس از طریق تمکن مالی بپردازیم و توضیحاتی را در این باره به شما ارائه دهیم.

اقامت در سوئیس از طریق تمکن مالی – تمکن مالی در سوئیس چیست؟

قبل از بررسی اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی و مدارک مورد نیاز آن بهتر است بدانیم که تمکن مالی چیست و چگونه می توان با استفاده از آن اقامت سوئیس و یا کشوری دیگر را بدست آورد. تمکن مالی یا خودحمایتی به این صورت است که فردی که می خواهد اقامت دائم سوئیس و یا کشوری دیگر را بدست بیاورد با ارائه مدرکی از حساب بانکی خود به دولت سوئیس و یا کشور مورد نظر ثابت می کند که در حساب بانکی خود مبلغی دارد و می تواند بدون هیچ مشکلی و بدون کار کردن در کشور مورد نظر به مدت چندین سال زندگی کند. نکته اصلی این موضوع این است که فرد در صورتی که با استفاده از تمکن مالی اقامت سوئیس را بدست بیاورد حق کار کردن در این کشور را ندارد و فقط می تواند از طریق سرمایه گذاری در این کشور درآمد داشته باشد و یا اینکه از جایی درآمد ماهیانه ای دارد که می تواند از پس خرج و مخارج خود و خانواده خود در سوئیس بدون کار کردن بر بیاید.

اقامت در سوئیس از طریق تمکن مالی – تمکن مالی سوئیس

تمکن مالی سوئیس برای مهاجران سوئیس به این صورت است که باید فردی که میخواهد اقامت دائم سوئیس را از این طریق بدست بیاورد باید در حساب بانکی خود به ازای هر نفر از خانواده خود در حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار یورو برای یک سال پول داشته باشد و جداگانه مدرکی را ارائه کند که به صورت ماهانه درآمدی در حدود ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو دارد(بر طبق تعداد اعضای خانواده) و می تواند بدون هیچ مشکلی در سوئیس زندگی کند.

اقامت در سوئیس از طریق تمکن مالی – مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئیس از طریق تمکن مالی سوئیس

افرادی که دارای سرمایه مناسبی هستند می توانند از طریق تمکن مالی سوئیس که به نوعی یک روش سرمایه گذاری در سوئیس است ویزای سوئیس را بدست بیاورند و به این کشور مهاجرت کنند و همچنین بعد از گذشت 5 سال زندگی در سوئیس ، تابعیت سوئیس را بدست بیاورند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئیس از طریق تمکن مالی به صورت زیر است :

 • ارائه مدارک مالی و حساب بانکی خود
 • ارائه مدارک ثابت کننده منابع مالی و درآمد برای فرد متقاضی و همچنین در خانواده او این مدارک شامل سود بانکی و غیره نیز می شود
 • در صورتی که فرد مورد نظر که قصد مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوئیس را دارد سهام دار کارخانه و یا شرکتی می باشد باید حتما مدارک آن را ارائه کند
 • ارائه مدارک اجاره نامه
 • ارائه سند شش دانگ خانه
 • ارائه مدارک دریافت حقوق بازنشستگی در صورتی که فرد بازنشسته می باشد

اقامت در سوئیس از طریق تمکن مالی – مراحل دریافت ویزای سوئیس از طریق تمکن مالی سوئیس

مراحل دریافت اقامت دائم سوئیس از طریق تمکن مالی به صورت زیر می باشد :

 • ارائه مدارک مربوط به وقت سفارت سوئیس
 • اجاره و یا خرید خانه ای در سوئیس که محل اقامت فرد و خانواده او را مشخص می کند.
 • ارائه مدارک بیمه درمانی فرد و خانواده او
 • اخذ ویزای موقت تایپ D سوئیس
 • انجام یک سفر کوتاه مدت به سوئیس برای ارائه مدارک مورد نیاز و مابقی مدارک به اداره مهاجرت سوئیس
اقامت در سوئیس از طریق تمکن مالی

اقامت در سوئیس از طریق تمکن مالی

اقامت در سوئیس از طریق تمکن مالی – مزایای اقامت از طریق تمکن مالی در سوئیس

مزایای اقامت از طریق تمکن مالی در سوئیس به شرح زیر است :

 • مهاجرت به سوئیس از طریق تمکن مالی دارای کمترین ریسک مهاجرتی به سوئیس می باشد.
 • تمکن مالی سوئیس یکی از ساده ترین روش های دریافت تابعیت سوئیس می باشد که می تواند باعث شود فرد به راحتی به سوئیس مهاجرت کند و اقامت سوئیس را بدست بیاورد.
 • امکان تمدید راحت اقامت پس از به اتمام رسیدن دوره آن
 • مهاجرت تمکن مالی به سوئیس نیاز به داشتن مدرک زبان نمی باشد و فرد بدون مدرک می تواند به سوئیس مهاجرت کند ولی داشتن یک سطح اولیه از آشنایی به زبان برای پروسه ویزا و ورود شخص بهتر است.
 • محدودیت سنی در خود حمایتی سوئیس وجود ندارد و فرد در هر سنی می تواند اقدام به دریافت ویزای سوئیس از این طریق کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست