اقامت در آلمان

آلمان یکی از پر طرفدارترین مقاصد مهاجرتی می باشد برای مهاجرت به کشور آلمان راه و روش های متفاوتی وجود دارد ، برای دریافت اقامت کشور آلمان راه و روش های متنوعی وجود دارد که متقاضیان دریافت اقامت آلمان می توانند از آن ها استفاده کنند در این مقاله می خواهیم به بررسی اقامت در آلمان و انواع روش های دریافت اقامت آلمان بپردازیم و توضیحاتی را ارائه دهیم.

اقامت در آلمان – مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در دانشگاه های آلمان

تحصیل در آلمان یکی از پر طرفدارترین روش های اخذ اقامت آلمان می باشد که سالانه افراد زیادی از سرتاسر دنیا برای تحصیل و دریافت اقامت آلمان از آن استفاده می کنند. دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد که می توان به نظام آموزشی رایگان ، ارائه خدمات علمی و آموزشی بسیار عالی ، امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی ، شرایط کاری بسیار عالی پس از به اتمام رسیدن تحصیلات و همچنین دریافت اقامت دائم آلمان پس از به اتمام رسیدن تحصیلات اشاره کرد.

مقطع کارشناسی ارشد در آلمان یکی از مقاطع تحصیلی پر طرفدار برای دانشجویان بین المللی می باشد تحصیل در این مقطع تحصیلی به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شود برای تحصیل در این مقطع و به زبان انگلیسی به آیلتس 6 به بالا نیاز است و اگر فرد می خواهد کارشناسی ارشد را به زبان آلمانی بگذراند به مدرک B2 نیاز است. هزینه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به این صورت است که بستگی به موارد بسیاری دارد ولی این میزان هزینه های پرداختی به شدت کم می باشد و تقریبا می توان گفت رایگان است ، دانشجویان دوره کارشناسی ارشد همانند کارشناسی هر ترم باید مبلغی در حدود 150 تا 300 یورو را به عنوان شهریه به دانشگاه آلمانی خود پرداخت کند.

مقطع دکترا در آلمان مقطع بعدی است که سالانه افراد زیادی از این طریق به آلمان مهاجرت می کنند و تعداد افرادی که در مقطع دکترا به آلمان مهاجرت می کنند به نسبت دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر است و دلیل این موضوع پذیرش راحت تر دانشگاه ها و همچنین هزینه های کمتر می باشد. افرادی که می خواهند در مقطع تحصیلی دکترا در آلمان به تحصیل بپردازند نیاز دارند که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند و از نظر استاد راهنما مورد تایید باشند. تحصیل در مقطع دکترا در آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای تحصیل در این مقطع تحصیلی دانشجو باید حداقل مدرک آیلتس 7 را دارا باشد .

اقامت در آلمان – مهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت کاری به آلمان در کنار مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرتی می باشد و در صورتی که فرد بتواند یکی از ویزا های کاری آلمان را دریافت کند می تواند به راحتی در آلمان اقامت داشته باشد. برای اخذ ویزای کار آلمان دو روش وجود دارد که به صورت زیر می باشد :

  • در روش اول برای افرادی ایست که از طرف کارفرمایی در آلمان پیشنهاد شغلی دارند که معمولا با نام job offer شناخته می شود. متقاضیان در صورتی می توانند از این طریق برای مهاجرت به آلمان استفاده کنند که تمامی شرایطی که کارفرما برای کار خود نیاز داشته باشد را داشته باشد و همچنین باید به طور رسمی دعوت نامه ای را از کارفرمای مورد نظر دریافت کند تا بتواند از این طریق ویزای کاری آلمان را دریافت کند. پس از اینکه فرد متقاضی ویزای موقت کاری آلمان را دریافت کرد کارفرمای او می تواند درخواستی را مبنی بر دائمی کردن اقامت فرد در آلمان ارائه دهد تا بتواند به طور دائم و بدون هیچ مشکلی در آلمان بماند.
  • روش دوم اخذ ویزای کار آلمان از طریق ویزای جستجوی کار می باشد که به این صورت است که به فرد ویزایی موقت داده می شود تا بتواند وارد کشور آلمان شود و به دنبال کار برود در صورتی که بتواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند می تواند اقامت آلمان را بدست بیاورد و به طور دائم در آلمان بماند
اقامت در آلمان

اقامت در آلمان

اقامت در آلمان – مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند

یکی از روش های مهاجرتی که در بیشتر کشور ها می توان از آن استفاده کرد مهاجرت از طریق تولد می باشد که به دو سیستم خاک و خون تقسیم می شود. در برخی کشور ها مانند آلمان یک شخص می تواند که دارای سیستم تابعیت از طریق خون می باشند به این صورت است که اگر طفلی در کشور آلمان متولد شود و در صورتی که پدر یا مادر او تابعیت آلمان را دارا باشد کودک نیز می تواند تابعیت کشور آلمان را بدست بیاورد. به طور کلی تمامی روش های دریافت اقامت آلمان از طریق سیستم خون به صورت زیر می باشد :

  • اگر کودک از پدر و یا مادر آلمانی به دنیا بیاید
  • اگر کودکی در خاک آلمان به دنیا بیاید که پدر و یا مادر او نامعلوم باشد
  • اگر کودکی از مادری آلمانی در خاک آلمان به دنیا بیاید
  • اگر کودکی در خارج از خاک آلمان و از پدر و مادر آلمانی متولد شود

اقامت در آلمان – مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرتی که افراد می توانند از آن استفاده کنند مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج است که به این صورت است که در صورتی که فردی آلمانی با فردی غیر آلمانی به طور کامل ازدواج کنند و سه سال از مدت زمان ازدواجشان بگذرد می توانند درخواست اقامت دائم خود را ارائه دهند و تا قبل از ارائه درخواست دائم اقامت آلمان به فردی که اقامت آلمان را ندارد ویزای موقت داده می شود که به صورت سالانه باید تمدید شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست