اقامت دائم در سوئیس (Switzerland)

برای مهاجرت به سوئیس و دریافت اقامت دائم سوئیس روش های مختلفی مانند کار کردن در سوئیس ، سرمایه گذاری بلند مدت در سوئیس ، تحصیل در سوئیس ، ازدواج در سوئیس وجود دارد . در برخی از این روش ها مهاجرت به سوئیس می توان حتی تابعیت سوئیس یا همان شهروندی سوئیس را بدست آورد. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد اقامت دائم در سوئیس اطلاعاتی را به شما دوستان ارائه کنیم.

اقامت دائم در سوئیس – شرایط کسب تابعیت سوئیس و دریافت اقامت دائم سوئیس

برای دریافت تابعیت سوئیس نیاز است که فرد بتواند 10 تا 12 سال را در سوئیس زندگی کند البته در این مدت زمان نباید فرد از خاک کشور سوئیس خارج شود و در صورتی که فرد از خاک کشور سوئیس خارج شود به مدت زمان بدست آوردن تابعیت سوئیس افزوده می شود. و معمولا برای بدست آوردن اقامت دائم سوئیس نیاز است که فرد بتواند در حدود 3 تا 5 سال را در سوئیس زندگی کند.

اقامت دائم در سوئیس – اقامت دائم سوئیس با استفاده از تحصیل در سوئیس

معمولا اقامت دائم سوئیس که می توان آن را با استفاده از تحصیل در دانشگاه های سوئیس بدست آورد بستگی به این موضوع دارد که فرد بتواند پس از به اتمام رسیدن تحصیلش در سوئیس شغلی در سوئیس پیدا کند تا ویزای تحصیلی سوئیس وی تبدیل به اقامت دائم سوئیس شود و پس آن حتی می تواند بعد از گذشت 10 تا 12 سال زندگی در سوئیس درخواست تابعیت سوئیس را نیز ارائه کند.

اقامت دائم در سوئیس – اقامت دائم سوئیس با استفاده از سرمایه گذاری در سوئیس

برای کسب اقامت دائم سوئیس از طریق سرمایه گذاری در سوئیس نیاز است که فرد مبلغی در حدود 25 تا 50 هزار یورو را در یکی از کسب و کار های سوئیس سرمایه گذاری کند البته فرد می تواند با این سرمایه کار مورد نظر خود را در سوئیس راه اندازی کند. معمولا در این روش اگر فرد قصد دارد که شرکت خود را راه اندازی کند باید سعی کند که شرکتش را در سوئیس ثبت کند تا بتواند فعالیت های خود را شروع کند معمولا در این روش ابتدا به فرد اقامتی موقت اعطا می شود و سپس بعد از گذشت چندین سال از ثبت شرکت و فعالیت شرکت در سوئیس فرد می تواند اقدام به دریافت اقامت دائم سوئیس کند.

اقامت دائم در سوئیس

اقامت دائم در سوئیس

اقامت دائم در سوئیس – اقامت دائم سوئیس با استفاده از کار کردن در سوئیس و ویزای کار سوئیس

برای بدست آوردن اقامت دائم سوئیس از طریق کار کردن در سوئیس فرد باید در ابتدا سعی کند که ویزای کار سوئیس را بدست آورد که معمولا زمانی دریافت این ویزا امکان پذیر می شود که فرد ابتدا توانسته باشد نظر کارفرمایی در سوئیس را به خود جلب کرده باشد تا از طریق نامه دعوتنامه کارفرمای سوئیسی بتواند ویزای کار سوئیس را دریافت کند. معمولا در این روش از مهاجرت به سوئیس در صورتی که شرایط کاری مربوطه در سوئیس شرایط کاری باشد که نیاز باشد نیروی کار به صورت دائم در سوئیس حضور داشته باشد کارفرما می تواند به اداره مهاجرت سوئیس درخواست اقامت دائم سوئیس را برای کارمند خود مطرح کند و آن را برای کارمندش کسب کند.

اقامت دائم در سوئیس – اقامت دائم سوئیس با استفاده از ازدواج در سوئیس

یکی از مطمئن ترین روش های کسب اقامت دائم سوئیس ازدواج با یک شهروند سوئیسی می باشد که می تواند باعث شود فرد در کمتر از 5 سال اقامت دائم سوئیس را بدست آورد معمولا در این روش ابتدا به فرد اقامت موقت اعطا می شود که قابلیت تمدید را نیز دارد و پس از گذشت 5 سال از ازدواج فرد می تواند درخواست اقامت دائم سوئیس را مطرح کند. البته بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که اگر فرزندی از زوجینی که توانسته اند تابعیت سوئیس را دریافت کند متولد شود به او تابعیت سوئیس به صورت خودکار اعطا می شود.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست