اقامت دائم در آلمان (Germany)

برای مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت دائم آلمان روش های مختلفی وجود دارد. اخذ اقامت دائم آلمان از طریق ازدواج در آلمان ، تولد فرزند در آلمان ، تحصیل در آلمان  در دانشگاه های آلمان و همچنین کار در آلمان امکان پذیر است. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی اقامت دائم در آلمان بپردازیم و توضیحاتی را در مورد روش های دریافت اقامت دائم آلمان به شما ارائه دهیم.

اقامت دائم در آلمان – مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج با شهروند آلمانی

یکی از روش هایی که می تواند باعث شود فرد اقامت دائم آلمان را بدست بیاورد ازدواج در آلمان می باشد. در این روش ابتدا باید فردی که اقامت آلمان را ندارد با شهروندی آلمانی یا کسی که اقامت آلمان را دارد ازدواج کند. باید به این نکته اشاره کنیم که ازدواج با یک شهروند آلمانی به طور خودکار فرد را به شهرند آلمانی تبدیل نمی کند و در ابتدا که زدوجین با هم ازدواج می کنند تنها یک اقامت موقت آلمان به وی اعطا می شود که قابل تمدید است و فرد می تواند پس از گذشت  2 تا 3 سال از ازدواجش اقدام به دریافت اقامت دائم در آلمان کند.

اقامت دائم در آلمان – تابعیت آلمان و یا اقامت دائم در آلمان از طریق تولد

معمولا خانواده هایی که توانسته اند تابعیت کشور آلمان را بدست بیاورند در صورتی که صاحب فرزند شوند می توانند برای فرزند خود نیز تابعیت آلمان را بدست آوردند البته این قانون شامل افرادی که اقامت دائم آلمان را دارند نیز می شود. البته اگر فقط یکی از والدین فرزند تازه به دنیا آمده اقامت دائم آلمان را داشته باشد در صورتی که زوجین توافق داشته باشند  می توانند برای فرزند خود تابعیت آلمان یا اقامت دائم آلمان را بدست بیاورند. نکته ای که وجود دارد این است که در صورتی که خانواده ها یکی از شرایط گفته شده را داشته باشند لزومی ندارد که حتما فرزندشان در خاک آلمان متولد شود تا به او اقامت دائم آلمان داده شود و اگر فرزندشان در جای دیگری نیز متولد شود می توانند برای او اقامت دائم آلمان را درخواست کنند. نکته بعدی و مهم این است که به هیچ عنوان به افرادی که فرزند خود را در خاک آلمان به دنیا می آورند اقامت دائم  آلمان اعطا نمی شود البته همانطور که گفتیم حتما باید یکی از زوجین اقامت دائم آلمان را داشته باشد.

اقامت دائم در آلمان – دریافت اقامت دائم آلمان از طریق تحصیل در آلمان

یکی از روش های پر طرفدار برای دریافت اقامت دائم آلمان ، تحصیل در آلمان  در دانشگاه های آلمان می باشد. تحصیل در آلمان علاوه بر امکانات عالی و آموزش با هزینه کم و یا حتی رایگانی که برای دانشجویان در اختیار می گذارد می تواند باعث شود که فرد پس از به اتمام رسیدن تحصیلش در آلمان در صورتی که کاری در آلمان پیدا کند ویزای تحصیلی آلمان و اقامت تحصیلی آلمان را تبدیل به اقامت دائم آلمان کند. معمولا برای تحصیل در آلمان ابتدا فرد باید سعی کند که از یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش گیرد و با استفاده از نامه پذیرشی که به او داده می شود اقدام به دریافت ویزای تحصیلی آلمان کند تا به او اجازه ورود به آلمان و تحصیل در آلمان داده شود. تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان 4 سال به طول می انجامد و همچنین تحصیل در مقاطع کارشناسی آلمان و دکترا در آلمان به ترتیب 3 و 5 سال می تواند به طول بی انجامد.

اقامت دائم در آلمان

اقامت دائم در آلمان

دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند می توانند از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های آلمان و همچنین بورسیه های تحصیلی موسسات خصوصی آلمان استفاده کنند تا هزینه های تحصیل خود در آلمان را کاهش بدهند بیشتر بورسیه های تحصیلی آلمان در مقاطع کارشناسی ارشد آلمان و دکترا آلمان به دانشجویان بین المللی اعطا می شود.

اقامت دائم در آلمان – دریافت اقامت دائم آلمان از طریق ویزای کار آلمان

روش بعدی که می توان از آن برای بدست آوردن اقامت دائم آلمان استفاده کرد کار کردن در آلمان و برای کارفرمایی آلمانی می باشد معمولا در این روش ابتدا باید فرد سعی کند که نظر کارفرمایی را جلب کند تا از او دعوتنامه رسمی کار مورد نظر را دریافت کند و با استفاده از دعوتنامه مربوطه می تواند ویزای کار آلمان را بدست آورد و به صورت موقت در آلمان مشغول به کار و زندگی شود و در صورتی که شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم آلمان را داشت و کارفرمای وی از او راضی بود کارفرما می تواند از اداره مهاجرت آلمان درخواست اقامت دائم آلمان برای کارمند خود را ارائه کند البته برای دریافت اقامت دائم آلمان حداقل نیاز است که فرد بین 3 تا 5 سال در آلمان زندگی کرده باشد تا درخواست وی مورد پذیرش قرار گیرد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست