اقامت دائم اسلواکی

برای دریافت اقامت دائم اسلواکی روش های زیادی از قبیل ثبت شرکت و کار در کشور اسلواکی وجود دارد . در این مقاله به بررسی اقامت دائم اسلواکی از طریق ثبت شرکت و اقامت دائم اسلواکی از طریق کار می پردازیم .

 در مقاله ای تحت عنوان ” تحصیل در اسلواکی” به طور مفصل درباره شرایط تحصیل در اسلواکی توضیح دادیم .

اقامت دائم اسلواکی اقامت دائم اسلواکی از طریق کار

برای دریافت اقامت کاری اسلواکی شما باید از یک کارفرمای اسلواکیایی پیشنهاد شغلی دریافت نمایید . با ارائه نامه پیشنهاد شغلی به سفارت اسلواکی شما می توانید برای دریافت ویزای کاری اسلواکی اقدام نمایید . معمولاً ویزای کاری اسلواکی ۲ سال اعتبار دارد و پس از پایان اعتبار آن امکان تمدید ویزا وجود دارد . کارفرمای اسلواکیایی برای این که بتواند افراد خارجی را استخدام نماید باید به مدت سه ماه آگهی شغل مورد نظر را در کشور اسلواکی منتشر نماید، اگر در مدت این سه ماه فردی برای انجام آن کار درخواست نداد کارفرما باید به مدت ۳ ماه دیگر آگهی خود را در کشور های عضو اتحادیه اروپا انتشار دهد اگر در طول این سه ماه هم شخصی برای انجام آن کار پیدا نشد ، کارفرما می تواند افراد خارجی را برای انجام کار مورد نظر استخدام نماید .

اقامت دائم اسلواکی اقامت دائم اسلواکی از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی حداقل 20هزار یورو سرمایه لازم است . برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی ابتدا به متقاضی یک کارت اقات دارای اعتبار 16 تا 18 ماه داده می شود . متقاضی پس از صدور کارت اقامت اسلواکی خود تا 1 ماه زمان دارد که علاوه بر  بیمه خود ،  تست های بیماری خاص را انجام دهد و نتایج آن را به اداره پلیس اسلواکی ارائه نماید . پس از صدور کارت اقامت اسلواکی متقاضیان تا 4 ماه پس از صدور کارت زمان دارند که به سفارت اسلواکی مراجعه نمایند و کارت اقامت خود را دریافت نمایند .

اگر پس از گذشت 1 سال از ثبت شرکت در اسلواکی ، شرکت حداقل 16 هزار یورو درآمد کسب کرده باشد و مالیات شرکت که مبلغی حدود 3500 یورو می شود به موقع پرداخت شده باشد ، فرد می تواند اقامت خود را تمدید نماید . پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت فرد از طریق ثبت شرکت در اسلواکی فرد می تواند اقامت دائم خود رادریافت نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست