اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش

اتریش یکی از کشورهایی می باشد که مورد توجه بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به یکی از کشور های اروپایی را دارند قرار داشته است برای مهاجرت به اتریش روش های مختلفی وجود دارد که می توان به سرمایه گزاری در اتریش، تحصیل در اتریش ، اقامت کاری اتریش و همچنین اقامت اتریش از طریق تمکن مالی اشاره کرد ما در این مقاله می خواهیم به بررسی اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش بپردازیم و توضیحاتی را در این باره به شما ارائه دهیم.

اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش – تمکن مالی در اتریش چیست؟

بهتر است قبل از اینکه به بررسی اقامت از طریق تمکن مالی اتریش بپردازیم توضیحی در مورد تمکن مالی بدهیم. تمکن مالی به این صورت است که فردی که قصد مهاجرت به کشوری مثل اتریش را دارد باید نشان بدهد که دارای وضعیت مالی خوبی است و می تواند در این کشور به مدت چند سال بدون کار کردن زندگی کند ، تمکن مالی به این صورت است که فرد باید گواهی را ارئه کند که ثابت کند مبلغی در حساب خود در حدود مبلغی که مورد قبول برای تمکن مالی در کشور مورد نظر است دارد و در صورتی که فرد متقاضی بخواهد برای افراد خانواده خود نیز از این طریق اقامت اتریش و یا کشوری دیگر را بگیرد به مبلغ مورد نیاز اینکار مقداری اضافه می شود.

اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش

اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش

اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش – تمکن مالی اتریش

اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش به این صورت است که فرد باید گواهی از حساب بانکی خود ارائه دهد که ثابت کند می تواند در اتریش بدون کار کردن زندگی کند و از پس هزینه های خود و خانواده خود نیز بر می آید نکته ای که باید تمامی دوستانی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی را دارند به آن توجه کنند این است که فردی که از این طریق اقامت اتریش و یا کشوری مانند اسپانیا یا فرانسه را بدست می آورد نمی تواند در این کشور همانند یک شهروند اتریشی به کار عادی مشغول شود و یا در جایی استخدام بشود پس باید منبع درآمد جدایی داشته باشد مانند بازنشته ها و یا افرادی که در شرکتی سرمایه گذاری کرده اند و به صورت ماهانه سود دریافت می کنند. فرد متقاضی می تواند در اتریش سرمایه گذاری کند و از این طریق در آمد داشته باشد ولی اجازه کار بعد از دریافت اقامت دائم اتریش به فرد مورد نظر داده می شود.

اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش – شرایط دریافت اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

برای دریافت اقامت دائم اتریش از طریق تمکن مالی فرد باید به ازای هر یکی از افراد خانواده و همراه خود در حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار یورو در حساب خود پول داشته باشد البته این مقدار برای همراهان بر طبق قوانین کمتر میشود، همچنین باید مدرکی ارائه کند که به صورت ماهانه درآمدی در حدود ۳ هزار یورو بدون کار کردن در اتریش را دارد و همچنین نیاز نیست که حتما این مبلغ در حسابی در اتریش باشد و فرد می تواند با ارائه گواهی از بانک مورد نظر در ایران اقامت اتریش از طریق تمکن مالی اتریش را بدست بیاورد.

معمولا تمکن مالی اتریش به این صورت است که فرد بعد از اینکه توانست اقامت اتریش را بدست بیاورد ابتدا به او و خانواده او اقامتی یک ساله داده می شود و سپس در سال دوم اقامت یک ساله و سال سوم اقامت سه ساله اعطا می شود و پس از اینکه 5 سال اقامت در اتریش کامل شد فرد متقاضی می تواند نسبت به دریافت اقامت دائم اتریش اقدام کند. در 5 سال اول اقامت موقت اتریش به فرد و خانواده او اعطا می شود و در صورتی که فرد در این مدت بتواند در این کشور به راحتی زندگی کند می تواند اقامت دائم اتریش را بدست بیاورد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست