افزایش تمایل دانشجویان خارجی به تحصیل در آلمان

شمار دانشجویان خارجی که در آلمان مشغول تحصیل هستند، از مرز ۳۵۰ هزار نفر گذشت. به این ترتیب از هر ۸ دانشجوی دانشگاه‌ها و مدارس عالی آلمان، یک نفر خارجی است. شمار دانشجویان خارجی که در مراکز علمی آلمان مشغول تحصیل هستند، ظرف ده سال گذشته ۳۷ درصد بیشتر شده است.

آلمان مایل بود که شمار دانشجویان خارجی دانشگاه‌ها و مدارس عالی خود را تا سال ۲۰۲۰ به ۳۵۰ هزار نفر برساند. هدفی که سه سال پیش از موعد تعیین شده، متحقق شده است. شمار دانشجویان خارجی که در آلمان تحصیل می‌کنند، به ۳۵۸ هزار نفر رسیده است. این در حالی است که تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی این کشور در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۴۰ هزار نفر بود.

محبوبیت دانشگاه‌های آلمان :

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت آموزش و پژوهش آلمان، توجه دانشجویان خارجی به دانشگاه‌های این کشور افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.
از حیث جذب دانشجویان خارجی، آلمان در رتبه پنجم قرار دارد. دانشگاه‌های آمریکا نزد دانشجویان خارجی، کماکان در صدر محبوب‌ترین مراکز علمی جهان قرار دارد. پس از آمریکا، کشورهای بریتانیا، استرالیا و فرانسه قرار دارند.

دانشجویان خارجی آلمان از کدام کشورها می‌آیند؟

براساس آمار منتشر شده از سوی وزرات آموزش و پژوهش آلمان، بیشترین تعداد دانشجوی خارجی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آلمان از کشور چین می‌آیند. به سخن دیگر ۱۳ درصد کل دانشجویان خارجی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آلمان چینی هستند. پس از چین، هند با ۶ درصد در رده دوم قرار دارد. ۵ درصد دانشجویان خارجی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آلمان را دانشجویان روس تشکیل می‌دهند.

تعداد کل دانشجویان آلمان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام شده است. به این ترتیب، بیش از ۱۲ درصد دانشجویان آلمان از کشورهای دیگر می‌آیند. دانشجویان خارجی که برای تحصیل به آلمان سفر می‌کنند، معمولا تحصیل در دانشگاه را بر تحصیل در مدارس عالی ترجیح می‌دهند.

از آن گذشته، بیش از یک سوم دانشجویان دانشگاه‌ها و مدارس عالی آلمان بخشی از تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه‌های خارجی سپری می‌کنند. آلمان بر آن است که تعداد این دسته از دانشجویان را به ۵۰ درصد افزایش دهد.
تعداد دانشجویانی که برای تحصیل به کشور دیگری سفر می‌کنند، در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام شده است. همین آمار نشان می‌دهد که تعداد دانشجویان خارجی در مقیاس جهانی در سال ۲۰۱۴ نسبت به سال پیش از آن، ۳۰۰ هزار نفر افزایش داشته است.

افزایش تمایل دانشجویان خارجی به تحصیل در آلمان

افزایش تمایل دانشجویان خارجی به تحصیل در آلمان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم
شماره تماس 02122226777

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست