اعزام نیروی کار به اتریش

اتریش یکی از کشور های واقع در قلب اروپا می باشد. این کشور با کشور هایی مانند سوئیس، لیختن اشتاین، آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی و ایتالیا همسایه است. اتریش همیشه با جذابیت های فراوان، مراتع سرسبز و شهرهای زیبا و شگفت انگیز توجه مهاجرین و توریست ها را جلب می نماید. اتریش در رتبه بندی جهانی از لحاظ زندگی به صورت مداوم رتبه های بالاتری را کسب می نماید، از این رو افراد زیادی به کار در کشور اتریش و زندگی در این کشور تمایل دارند. هماطور که شاید بیشتر شما دوستان اطلاع داشته باشید برای مهاجرت به اتریش و کسب اقامت اتریش راه های گوناگونی وجود دارد از مهم ترین آن ها می توان به مهاجرت کاری به اتریش ، مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت اشاره کرد. اعزام نیروی کار به اتریش و به طور کلی کار در اتریش نیازمند داشتن شرایطی است که در صورت وجود آن ها می توان به ویزای کار اتریش دست پیدا کرد در ادامه این مقاله در خصوص اعزام نیروی کار به اتریش توضیحاتی را ارائه می کنیم.

اعزام نیروی کار به اتریش – شرایط عمومی کار در کشور اتریش

شرایط کلی کار در کشور اتریش به این صورت است که میانگین ساعت کاری در اتریش در حدود 8 ساعت در روز یا به عبارتی در حدود 40 ساعت در هفته می باشد. در خصوص تعطیلات سالانه نیز کارمندانی که مشغول به انجام کا هستند این حق را دارند که به مدت 5 هفته در طول سال مرخصی داشته باشند. تمامی افرادی که در اتریش مشغول به انجام فعالیتی هستند باید به صورت مداوم بخشی از درآمد خود را در قالب مالیات به دولت اتریش پرداخت کنند.

متوسط نرخ بیکاری در کشور اتریش در حدود 5 درصد است و این کشور در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی همانند یونان و اسپانیا نرخ بیکاری بسیار پایین تری دارد در این دو کشور در سال های گذشته نرخ بیکاری در حدود 20 درصد بوده است که نشان از شرایط نامناسب این کشور ها در خصوص کار است.

برای مهاجرت کاری به اتریش و کسب اقامت اتریش یکی از مواردی که بسیار مهم است دانش زبانی فرد متقاضی است. در این کشور بیشتر مردم به زبان آلمانی صحبت می کنند از این رو دانستن این زبان می تواند در خصوص یافتن شغل در اتریش کمک بسیاری به فرد کند.

در کشور اتریش بیشتر فرصت های شغلی در بخش هایی مانند شرکت های ساختمانی ، بخش های مراقبت های بهداشتی ، گردشگری ، هتل ها ، رستوران های زنجیره ای ، شرکت های تولید خودرو و قطعات یدکی ، بانک ها و شرکت های بیمه دیده می شود. در اتریش فرصت های شغلی زیادی وجود دارد که بر اساس تجربه کاری و مهارت های فرد می توان به این شغل ها دست پیدا کرد. البته همانطور که به آن اشاره کردیم داشتن دانش زبانی خود در خصوص زبان آلمانی بسیار مهم است و در صورت نداشتن تسلط این فرصت های شغلی بسیار محدود تر می شود. معمولا در بخش های مختلفی مانند ساخت و ساز ، گردشگری ، فناوری اطلاعات و بخش های مربوطه فرصت های شغلی بسیاری به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که برای کسب این نوع شغل ها نیز فرد باید تسلط خوبی به انگلیسی داشته باشد.

صنعت گردشگری در اتریش با بیش از 620 هزار کارمند در سال 2015 منبع قابل توجهی از درآمد و اشتغال در کشور اتریش را به خود اختصاص داده است . بیشتر درآمد و نیروی کار در اتریش در بخش خدمات فعالیت می کنند و بیش از 70 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهند که به نوعی موتور اقتصادی اتریش است. به غیر از گردشگری ، بخش های دیگر مانند تجارت و بانک داری دیگر زمینه های اصلی و پر مخاطب می باشد. این دو بخش بیش از 27 درصد نیروی کار ملی را استخدام می نماید و تقریبا 33 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد . در چندین سال گذشته صنایع معدنی که روزگاری بخش بزرگی از جامعه شغلی اتریش را تشکیل می داد امروزه اهمیت خود را از دست داده است ولی هنوز هم مشاغل زیادی در حوزه های فناوری محیط زیست ، تدارکات و غیره وجود دارد.

اعزام نیروی کار به اتریش

اعزام نیروی کار به اتریش

اعزام نیروی کار به اتریش – ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش دارای انواع مختلفی است . در دسته اول از ویزای کار اتریش معمولا به افرادی تعلق می گیرد که دارای یک پیشنهاد شغلی رسمی از سوی کارفرما ، شرکت یا موسسه هستند و همچنین کارفرما یا شرکت مورد نظر نیز به صورت کامل مورد تایید اتریش می باشند. بیشتر ویزاهای کاری در اتریش معمولا از طریق پیشنهاد شغلی به افراد ارائه می شود البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که کارفرما در صورتی می تواند اقدام به ارائه دعوتنامه به فرد خارجی کند که اگهی جذب نیروی کار را به مدت 3 ماه در اتریش و 3 ماه در اتحادیه اروپا منتشر کرده باشد. برای کسب ویزای کار اتریش برای کار در این کشور در صورتی فرد شرایط لازم را داشته باشد می تواند نسبت به دریافت کارت قرمز – سفید – قرمز اتریش اقدام کند این نوع ویزا به این صورت است که به مدت دو سال صادر می شود و پس از به اتمام رسیدن نیز امکان تمدید کردن آن وجود دارد.

البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که در کشور اتریش افراد می توانند از ویزای جستجو کار نیز استفاده کنند ، معمولا ویزای جستجو کار در اتریش به این صورت است که فرد خارجی می تواند با مراجعه به سفارت اتریش ویزای جستجو 6 ماهه را دریافت کند و در این مدت زمان با جستجو در کشور اتریش شغل مورد نظر خود را پیدا کند. البته برای کسب این نوع ویزا فرد متقاضی در صورتی می تواند اقدام کند که موفق به کسب 70 امتیاز از 100 امتیاز شود. برای کسب ویزای کار اتریش از طریق جستجو کار در اتریش فرد باید نسبت به دریافت کارت قرمز – سفید – قرمز اتریش اقدام کند.

اعزام نیروی کار به اتریش – مدارک مورد نیاز جهت کسب ویزای کار اتریش

متقاضیان اعزام نیروی کار به اتریش برای کسب ویزای کار اتریش باید مدارک زیر را ارائه دهند :

  1. سند معتبر مسافرتی مانند گذرنامه فرد متقاضی اعزام نیروی کار به اتریش
  2. مدارک هویتی و کپی به صورت ترجمه شده جهت اعزام نیروی کار به اتریش
  3. چند قطعه عکس تازه گرفته شده فرد متقاضی اعزام نیروی کار به اتریش
  4. اثبات دارا بود محل اسکان در اتریش
  5. بیمه درمانی با پوشش کافی جهت اعزام نیروی کار به اتریش
  6. اثبات تمکن مالی فرد متقاضی اعزام نیروی کار به اتریش
  7. سابقه کار فرد متقاضی اعزام نیروی کار به اتریش
  8. مدارک تحصیلی فرد متقاضی اعزام نیروی کار به اتریش

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست