اعزام نیروی کار به آلمان

آلمان یا جمهوری فدرال آلمان یکی از کشور های اروپای مرکزی است و با کشور هایی مانند دانمارک ،لهستان ، جمهوری چک ، اتریش ، سوئیس ، فرانسه ، لوکزامبورگ ، بلژیک و هلند همسایه است. این کشور با توجه به اقتصاد بسیار عالی و شرایط بسیار مناسبی که برای زندگی دارد معمولا یکی از کشورهایی است که بسیاری از مهاجران آن را در لیست خود قرار می دهند . مهاجرت به آلمان و کسب اقامت آلمان از طرق مختلفی مانند تحصیل در آلمان ، کار در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان انجام می شود ولی به دلیل شرایط مناسب این کشور در خصوص کار بیشتر افراد ترجیح می دهند که از طریق ویزای جستجو کار و یا ویزای های دیگر آلمان نسبت به اخذ اقامت آلمان از طریق کار اقدام کنند. در این مقاله نیز می خواهیم در خصوص اعزام نیروی کار به آلمان و کسب ویزای کار آلمان اطلاعاتی را ارائه کنیم.

اعزام نیروی کار به آلمان – شرایط اعزام نیروی کار به آلمان

اعزام نیروی کار به آلمان جهت کسب اقامت آلمان معمولا در چندین مرحله انجام می پذیرد در این قسمت سعی شده است تا در هر بخش و مرحله نحوه کسب ویزای کار آلمان شرح داده شود. پیش از آنکه به موضوع اصلی بپردازیم باید به این موضوع اشاره کنیم در کشور آلمان فضای کار در رشته‌های فنی و مهندسی، بسیار مناسب می باشد و فرصت های شغلی بسیاری در این بخش ها وجود دارد. اما در چندین سال گذشته به دلیل این که آلمان اقدام به پذیرش مهاجران بسیاری نموده است، از این رو رقابت برای تصاحب شغل مورد نظر توسط مهاجران و شهروندان آلمانی بسیار افزایش یافته است و از این متقاضیانی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق کار را دارند لازم است تا به این نکته توجه ویژه نمایند. در ادامه در بخش های مختلف به توضیح اعزام نیروی کار به آلمان می پردازیم.

اولین مرحله : در مرحله اول و بخش اول از پروسه اعزام نیروی کار به آلمان، کلیه متقاضیانی که به دنبال انجام مهاجرت کاری به آلمان هستند باید با مراجعه به سفارت آلمان از لیست مشاغل مورد نیاز آلمان مطلع شوند و بر اساس آن لیست، شغل مورد نظر خود را بیابند. همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که اعزام نیروی کار به آلمان از جانب هر کشور دارای شرایط خاص خود می‌باشد و مطمئنا اعزام نیروی کار به آلمان از ایران در مقایسه با سایر کشورها متفاوت می‌باشد.

دومین مرحله: در مرحله دوم و بخش دوم از پروسه اعزام نیروی کار به آلمان در جهت کسب اقامت آلمان، متقاضیان مستلزم کاریابی در آلمان می‌باشند. در خصوص کاریابی در آلمان راه های مختلفی مانند آگهی ، سایت های اینترنتی و همچنین موسسه های کاریابی وجود دارد که افراد می توانند با مراجعه به آن ها شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

سومین مرحله : در مرحله سوم و بخش سوم از اعزام نیروی کار به آلمان در جهت کسب ویزای کار آلمان، متقاضیان مستلزم اخذ دعوت ‌نامه‌ای رسمی و معتبر از سوی کارفرمایی در آلمان می‌باشند تا بتوانند پروسه اعزام نیروی کار به آلمان را از ایران پیگیری کنند.  از آنجایی که اخذ دعوت ‌نامه از سوی کارفرما توسط شخص متقاضی تا حدودی دشوار است و متقاضی مستلزم مصاحبه به شکل مکاتبه ‌ای با کارفرما می‌باشد پیش نهاد می شود که این پروسه توسط یک وکیل مهاجرتی انجام شود چرا که می تواند نتیجه بهتری برای فرد داشته باشد.

چهارمین مرحله : در مرحله چهارم و بخش آخر اعزام نیروی کار به آلمان در جهت مهاجرت کاری به آلمان، افراد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار با به در دست داشتن مدارک هویتی و مورد نیاز سفارت به همراه دعوت‌ نامه کسب شده از سوی کارفرمایی آلمانی، درخواست ویزای کار آلمان نمایند. پس از اخذ ویزای کار مراحل اعزام نیروی کار به آلمان تقریبا به سرانجام می‌رسد و متقاضیان می‌توانند به منظور کار در آلمان به این کشور به شکل قانونی ورود نمایند.

اعزام نیروی کار به آلمان

اعزام نیروی کار به آلمان

اعزام نیروی کار به آلمان – مدارک مورد نیاز جهت کسب ویزای کار آلمان

در جهت اعزام نیروی کار به آلمان و کسب اقامت کاری آلمان معمولاً شانس یافتن کار در این کشور از طریق ویزای جستجوی کار بیشتر می باشد و کارفرمایان نیز بیشتر به جذب افرادی که این نوع ویزا را دارند تمایل دارند. دلیل اصلی این موضوع این است که کارفرما اطمینان پیدا می کند که شخص می تواند مجوز کار در آلمان را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کند . در خصوص کسب ویزای کار آلمان باید به این موضوع اشاره کنیم که داشتن دانش زبان آلمانی و همچنین انگلیسی می تواند در خصوص یافتن شغل در کشور آلمان بسیار تاثیر گذار باشد و متقاضیان ویزای جستجو کار در آلمان بهتر است قبل از ارائه درخواست خود برای اینکار خود را در زمینه زبان آلمانی و انگلیسی توانا کنند تا بتوانند با کارفرما راحت تر ارتباط برقرار کرده و شغل مورد نظر خود را کسب کنند. مهم ترین مدارکی در زمان درخواست و مراجعه به سفارت باید ارائه شود مدارک زیر می باشند :

 • دریافت و تکمیل فرم درخواست فرد متقاضی اعزام نیروی کار به آلمان
 • 3 قطعه عکس چهار در شش
 • کپی صفحات پاسپورت فرد متقاضی اعزام نیروی کار به آلمان
 • مدارک هویتی فرد به همراه چند عدد کپی از آن
 • بیمه نامه
 • ارائه مدرک حداقل لیسانس
 • ترجمه مدارک به زبان انگلیسی و یا آلمانی فرد متقاضی فرد متقاضی اعزام نیروی کار به آلمان
 • مدارک تحصیلی و ترجمه انگلیسی یا آلمانی
 • سوابق کاری که بهترین سابقه کار 5 سال می باشد اما 3 سال سابقه کار هم پذیرفته می باشد.
 • رزومه کامل
 • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه پرینت حساب بانکی
 • مدرک زبان B1 آلمانی فرد متقاضی فرد متقاضی اعزام نیروی کار به آلمان
 • ارائه نامه ای که هدف فرد متقاضی از سفر به آلمان را توضیح دهد.
 •  مکاتبات کاریابی که باید ضمیمه پرونده شود
 • تعیین محل اقامت در آلمان

تمامی مدارک ارائه شده باید مهر دادگستری و امور خارجه را داشته باشد و مورد تایید سفارت قرار گیرد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست