اطلاعات عمومی اسلواکی (Slovakia)

اطلاعات عمومی اسلواکی – آشنایی با اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی میباشد که توسط کشورهای چک، اتریش، لهستان، اوکراین و مجارستان احاطه شده است. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا، واحد پولشان یورو و زبان مردمانش اسلواک است. در سال 1993 میلادی از تقسیم کشور چکسلواکی کشورهای چک و اسلواکی به وجود آمدند. در سال 2004 کشور اسلواکی به اتحادیه اروپا ملحق شد و در سال 2009، یورو را به عنوان پول رسمی کشورش اعلام کرد. حدود 4/5 میلیون نفر در اسلواکی ساکن هستند که بیش از 80 درصد آنها اسلواکی تبار هستند. اکثر مردم اسلواکی پیرو دین مسیحیت و مابقی آنها بی دین میباشند.

اطلاعات عمومی اسلواکی – موقعیت جغرافیایی اسلواکی

اسلواکی با مساحت 49035 کیلومتر مربع، 127مین کشور پهناور جهان میباشد. اکثر مناطق اسلواکی کوهستانی است که شمال رشته های بسکید و کارپات است. اسلواکی دارای رودهای مهمی همچون دانوب، واه، هرون و هورناد میباشد. اسلواکی در تابستان دارای آب و هوای معتدل و نسبتا خنک است و دمای هوا حدودا 20 درجه میباشد و دارای زمستان های سرد است که دمای هوا تا 3- درجه کاهش می یابد.
اسلواکی دارای 8 استان میباشد:
1. استان براتیسلاوا مرکز: براتیسلاوا
2. استان ترناوا مرکز ترناوا
3. استان نیترا مرکز: نیترا
4. استان ترنچین مرکز: ترنچین
5. استان بانسکا بیستریتسا مرکز: بانسکا بیستریتسا
6. استان ژیلینا مرکز: ژیلینا
7. استان کوشیتسه مرکز: کوشیتسه
8. استان پرشوف مرکز: پرشوف

اطلاعات عمومی اسلواکی – شرایط اقتصادی اسلواکی

بخش عمده اقتصاد اسلواکی از طریق تولید و صادرات وسایل الکتریکی و خودرو به کشورهای خارجی به خصوص آلمان میگذرد. اسلواکی دارای منابع طبیعی بسیاری است که شامل ذغال سنگ، آهن، مس، منگنز و نمک میباشد. در زمین های کشاورزی اسلواکی محصولاتی نظیر جو، سیب زمینی، چغندر قند و میوه زراعت میشود. اسلواکی در طی سال های اخیر در صنایع فلزی، ماشین سازی، نظامی، نساجی، کاغذ و صنعت برق بسیار قوی عمل کرده است.

اطلاعات عمومی اسلواکی – فرهنگ مردم اسلواکی

هر ساله جشنواره های متعددی در اسلواکی برگزار میشود که یکی از مهمترین آنها، جشنواره فرهنگ عامه ویخودنا است که فرهنگ فولکور اسلواکی در آن نشان داده میشود. گروه اجتماع هنر مردمی اسلواکی یکی از گروه های نشان دهنده فرهنگ فولکور است که بزرگترین گروه هنری اسلواکی به حساب می آیند. اسلواکی به خاطر معماری خاص ساختمان ها و بناهایش که به صورتی چوبی است به شهرت رسیده است. در شرق اسلواکی کلیساهای چوبی زیبایی ساخته شده است.

اطلاعات عمومی اسلواکی – عادات غذایی مردم اسلواکی

رژیم غذایی مردم اسلواکی بسیار دلپذیر است و در وعده های غذایی خود از فراورده های لبنی، سیب زمینی، پنیر، انواع کوفته، کلم و همچنین میوه های متنوعی نظیر سیب، موز، هلو، انگور، آلو، گیلاس، پرتقال و کیوی استفاده میکنند. در آشپزی سنتی اسلواکی بیشتر از مرغ، اردک، بوقلمون و گوشت خوک استفاده میشود. نحوه پخت غذا در اسلواکی شبیه به کشورهای مجارستان، چک و اتریش است، همچنین در شرق اسلواکی غذا به روش های اوکراینی و لهستانی طبخ میشود. غذای برینجووه هالوشکی به عنوان غذای ملی اسلواکی شناخته شده است و مواد تشکیل دهنده آن سیب زمینی، نان، کالباس سرخ شده خوک و پنیر گوسفندی میباشد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست