اطلاعات عمومی اتریش (Austria)

اطلاعات عمومی اتریش – آشنایی با کشور اتریش

اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش، یکی از کشورهای واقع در اروپای مرکزی میباشد که پایتخت آن شهر زیبای وین است. اتریش توسط کشورهای آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، سوئیس و لیختنشتاین احاطه شده است. اتریش با مساحت 83,878 کیلومتر مربع (تقریبا اندازه کشور امارات) جمعیتی بالغ بر هشت میلیون نفر در خود جای داده است. شهرهای وین، گراتس، اینسبروک، زالتسبورگ، کلاگن فورت، لینتس، لئوبن، آیزن اشتات وفیلاخ جزو شهرهای مهم اتریش میباشند. 98 درصد مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت میکنند و 2 درصد دیگر به زبان های کروات، اسلوونیایی و مجاری سخن میگویند.

اطلاعات عمومی اتریش – تقسیمات کشوری اتریش

اتریش یک جمهوری فدرال است که به 9 ایالت تقسیم میشود که عبارتند از:
– ایالت بورگن لاند اتریش
– ایالت کرنتن اتریش
– ایالت نیدراسترایش اتریش
– ایالت اوبراترایش اتریش
– ایالت سالزبورگ اتریش
– ایالت اشتایرمارک اتریش
– ایالت تیرول اتریش
– ایالت فورآرلبرگ اتریش
– ایالت وین اتریش

اطلاعات عمومی اتریش

اطلاعات عمومی اتریش – شرایط جغرافیایی اتریش

بیش از 60 درصد از مساحت اتریش را رشته کوه های آلپ شرقی تشکیل میدهد که از شرق به غرب امتداد یافته است و رشته کوه های آلپ در اتریش باعث شده است که اتریش آب و هوای کوهستانی داشته باشد. یک چهارم از مساحت اتریش در ارتفاعات پایین قرار دارد و 32 درصد از مساحت اتریش در ارتفاع کمتر از 500 متر قرار دارد. زمین های کم ارتفاع، کوه های با شکوه آلپ، دشت های رود دانوب و دشت وین جزو مناظر طبیعی کشور اتریش محسوب میشود. اختلاف ارتفاع در اتریش باعث شده است که در مناطق مختلف اتریش، شرایط آب و هوا متفاوت باشد. به طور کلی آب و هوای اتریش معتدل است البته شرق کشور نسبت به غرب کشور خشک تر است و زمستان های سردتر و پر بارش و تابستان های گرمتر دارد. مناطقی از اتریش که ارتفاعشان بیش از 300 متر میباشد در تمامی فصل ها پوشیده از برف است.

اطلاعات عمومی اتریش – اقتصاد اتریش

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بر پایه تولید ناخالص داخلی میباشد و تا سال 1980 بسیاری از صنایع اتریش ملی شدند. در طی سال های گذشته خصوصی سازی باعث کوچک شدن حجم بخش دولتی اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی شده است. مهمترین بخش اقتصاد ملی اتریش، بخش گردشگری بین الملل است. مهمترین شریک تجاری اتریش کشور آلمان است و از این رو تغییرات در اقتصاد اتریش باعث آسیب پذیری اتریش شده است. واحد پول کشور اتریش، یورو است.

اطلاعات عمومی اتریش – فرهنگ و آداب و رسوم مردم اتریش

مردم اتریش مردمانی با فرهنگ، با استانداردهای بالای زندگی میباشد و یک چهارم از جمعیت اتریش در شهر وین که پایتخت فرهنگی اتریش محسوب میشود ساکن هستند. آهنگسازان مشهوری همچون ولفگانگ موتزارت ، یوزف هایدن و میشایل هایدن و فرانتس لیست و دانشمندانی نظیر ارنست ماخ ، لودویگ بولتزمان ، لودویگ ویتگنشتاین ، زیگموند فروید و آلفرد آلدر در اتریش زندگی میکردند.
سال رسمی اتریش، سال میلادی است، و همچنین اتریش روزهای تعطیل رسمی مذهبی زیادی دارد که مهمترین آن ها عبارتند از:
– روز سه پادشاه مقدس (6 ژانویه)
– عید پاک (24 و 25 مارس)
– روز جهانی کارگر (1 می)
– روز ملی اتریش (26 اکتبر)
– کریسمس (25 دسامبر)
– سال نو (1 ژانویه)

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست