اشتغال در چک (Czech Republic)

اشتغال در چک – کشور چک

جمهوری چک در سال 1993 از تقسیم کشور چکسلواکی به وجود آمد و از سال 2004 یکی از اعضای اتحادیه اروپا میباشد. جمهوری چک در اروپای مرکزی قرار دارد و با کشورهای لهستان ، اسلواکی ، اتریش و آلمان همسایه است. پایتخت چک شهر پراگ ، واحد پولشان کرونا و زبان مردمانش چکی میباشد. اکثر مردم چک بی دین هستند. علاوه بر شهر پراگ ، شهرهای برنو ، پلزن ، استراوا و لیبه رتس جزو شهرهای مهم چک میباشند. آب و هوای چک در فصل تابستان خنک و در فصل زمستان سرد و پر بارش است.

اشتغال در چک –اقتصاد چک

بخش عمده اقتصاد چک از طریق کشاورزی تامین میشود که محصولاتی نظیر جو و چغندر قند مهمترین محصولات کشاورزی چک میباشند. جنگل داری و دامداری نیز نفش بسزایی در اقتصاد چک ایفا میکنند. جمهوری چک دارای کارخانه های بسیاری است که تعداد زیادی از آنها کریستال تولید میکنند و کریستال چک به کشورهای مختلفی صادر میگردد. شهر پراگ یکی از زیباترین شهرهای اروپایی میباشد که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید به آن سفر میکنند.

اشتغال در جمهوری چک

اشتغال در جمهوری چک

اشتغال در چک – مهاجرت به چک

با توجه به اینکه کشور چک یکی از اعضای منطقه شنگن است و هزینه های زندگی در این کشور اروپایی نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است و بخاطر امنیت بالای اجتماعی ، کشور چک یکی از گزینه های اصلی متقاضیان برای مهاجرت میباشد. اکثر دانشگاه های جمهوری چک معتبر اند و هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به خصوص برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به چک می آیند. تحصیل در دانشگاه های چک به زبان چکی رایگان و به زبان انگلیسی بسته به رشته انتخابی شما متقاوت است.

اشتغال در چک – کار دانشجویی در چک

دانشجویانی که از کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل به چک می آیند ، اجازه کار دانشجویی در چک دارند و لازم نیست به طور جداگانه درخواست مجوز کاری بدهند اما دانشجویانی که از خارج از اروپا برای تحصیل در دانشگاه های چک به این کشور می آیند ابتدا باید برای اخذ مجوز کار درخواست دهند تا به آن ها اجازه کار پاره وقت داده شود.

اشتغال در چک – ویزای کار چک

یکی از راه های مهاجرت به جمهوری چک ، اخذ ویزای کاری چک میباشد که شما برای اقدام بایستی ابتدا نظر یک کارفرما را در چک جلب کنید تا برای شما دعوتنامه کاری بفرستد تا بتوانید برای ویزای کاری چک درخواست دهید ، البته باید در نظر بگیرید که پروسه این کار خیلی آسان نیست چون کارفرما ابتدا باید در کشور چک به مدت 3 ماه آگهی استخدام بدهد، اگر فرد مورد نظر پیدا نشد در اروپا این آگهی را میدهد و اگر مجددا فرد مورد نظر پیدا نشد میتواند از آسیا نیرو استخدام کند. با توجه به اینکه زبان مردم چک ، زبان چکی است شما بایستی تا حدودی با زبانشان آشنایی داشته باشید تا بتوانید راحتتر با کارفرما ارتباط برقرار کنید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست