اشتغال در سوئیس (Switzerland)

اشتغال در سوئیس – کشور سوئیس

سوئیس واقع در اروپای غربی است که با کشورهای آلمان ، اتریش ، لیختنشتاین ، ایتالیا و فرانسه هم مرز میباشد. پایتخت سوئیس شهر برن است و شهرهای ژنو و زوریخ ، شهرهای مهم سوئیس از لحاظ فعالیت های اقتصادی میباشند. کشور سوئیس به 26 ایالت (کانتون) تقسیم میشود و دارای سه منطقه جغرافیایی میباشد. سوئیس کشوری چهار زبانه است که زبان های آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانش در این کشور رایج میباشد. در قسمت شمالی و مرکزی سوئیس ، زبان آلمانی بیشتر رایج است ، ساکنان غرب سوئیس بیشتر به زبان فرانسوی سخن میگویند ، در جنوب سوئیس ، زبان ایتالیایی زبان اول میباشد و تنها 1 درصد مردم سوئیس که ساکن جنوب شرقی سوئیس هستند به زبان رومانش صحبت میکنند.

اشتغال در سوئیس – اقتصاد اتریش

سوئیس به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شده است که متوسط درامد سالیانه مردمش 80000 دلار میباشد که جزو بالاترین درامدها در جهان است. واحد پول سوئیس فرانک است. سازمان های بین المللی مهمی همچون صلیب سرخ ، سازمان تجارت جهانی ، دفاتر سازمان ملل در سوئیس واقع شده اند. سوئیس از اعضای اتحادیه اروپا نیست اما در سال 1999 میلادی با اتحادیه اروپا توافق کرد و عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) شد. بانکداری و شرکت های بیمه نقش بسیار مهمی در اقتصاد سوئیس ایفا میکنند. مناطق کوهستانی سوئیس در فصل زمستان پوشیده از برف میشوند و مکان مناسبی برای ورزش های زمستانی از جمله اسکی میباشد ، از این رو هرساله گردشگران زیادی برای بازدید و تفریح به سوئیس سفر میکنند. در طی سال های گذشته بخش توریسم تاثیر بسزایی در اقتصاد سوئیس داشته است.

اشتغال در سوئیس – مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس با داشتن استاندارهای بالای زندگی ، درامد بالای مردمش ، نرخ بیکاری پایین و امنیت اجتماعی بالا ، یکی از ایده آل ترین کشورها برای تحصیل ، کار و مهاجرت میباشد ، از این رو شاید افراد زیادی از سراسر دنیا ، آرزو دارند در این کشور مرفه زندگی کنند.

اشتغال در سوئیس – مهاجرت تحصیلی به سوئیس

یکی از آسانترین راه های مهاجرت به سوئیس ، اخذ ویزای تحصیلی سوئیس میباشد که دانشجویان بین المللی برای مقاطع لیسانس در سوئیس ، فوق لیسانس در سوئیس و دکترا در سوئیس میتوانند پذیرش تحصیلی بگیرند. دانشگاه های سوئیس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند که زبان تحصیلشان آلمانی ، فرانسه ، ایتالیایی یا انگلیسی میباشد. سوئیس یکی از کشورهای گران میباشد که هزینه تحصیل و زندگی در آن بالاست ، در نتیجه کار حین تحصیل برای دانشجویان بسیار اهمیت دارد. خوشبختانه کشور سویس به دانشجویان اجازه کار همزمان با تحصیل میدهد و دانشجویانی که در دانشگاه های سوئیس تحصیل میکنند ، به صورت پاره وقت اجازه کار دانشجویی حین تحصیل دارند و در زمان تعطیلات رسمی مانند کریسمس یا تعطیلات تابستان اجازه دارند تا به صورت تمام وقت کار کنند البته به این نکته توجه داشته باشید که کار حین تحصیل نباید به روند تحصیلی و کیفیت آموزشی شما صدمه ای برساند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست