اشتغال در اسلواکی

یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی ، اشتغال در اسلواکی می باشد . کشور اسلواکی به دلیل اقتصاد ثابت و در حال رشد در زمینه سرمایه گذاری داخلی و خارجی ، زیرساخت های عالی و محیط کسب و کار مطلوب یکی از جذاب ترین کشورها برای سرمایه گذاری می باشد و بنابراین بازارهای کاری خوبی دارد . میزان رشد اقتصادی در اسلواکی در دهه های اخیر رشد بسیاری داشته است و از سال 2009 میلادی صنعت توریسم در کشور رو به رشد داشته است که می تواند عامل تاثیرگذار در تولید ناخالص ملی باشد . بیشترین میزان زندگی اقتصادی و پیشنهادات کاری در شهر براتیسلاوا و مناطق اطراف آن است و به دنبال آن سایر کشورهای غربی مانند سومین نمایشگاه زیلینا ، ترنچین و نیترا بهترین مناطق برای سرمایه گذاری بوده اند و لذا بیشترین تعهدات استخدامی را خود دارند . کشور اسلواکی بازار کار تقریبا کوچکی دارد ولی با این وجود فرصت های شغلی بسیاری برای افراد خارجی در اسلواکی یافت می شود . اشتغال در اسلواکی مانند سایر کشورهای اروپا دارای شرایط خاص می باشد و اگر فرد خواهان کار در اسلواکی است باید به این شرایط آگاهی و اشراف کامل داشته باشد . لازم به ذکر است که افرادی از اتباع اتحادیه اروپا محسوب می شوند نیازی به دریافت ویزا برای کار در اسلواکی ندارند . تمام افرادی که به قصد کار در کشور اسلواکی به این کشور سفر می کنند باید اجازه  اقامت موقت را از مقامات این کشور دریافت کنند . از جمله عواملی که برای اشتغال در اسلواکی می تواند بسیار مهم باشد و همچنین در روند دریافت ویزای کاری فرد تاثیر گذار است می توان به سن ، اوضاع جسمی و سلامت فردی ، تحصیلات فردی ، تحصیلات فرد و همچنین سابقه کار و سطح زبان مناسب اشاره کرد .

اشتغال در اسلواکی نرخ بیکاری در کشور اسلواکی

از جمله امتیازات منفی کشور اسلواکی، درصد تقریبا بالای نرخ بیکاری در آن است زیرا کشور اسلواکی در مقایسه با کشور های همسایه مانند جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اتریش دارای نرخ بیکاری تقریبا بالایی می باشد . نرخ بیکاری در اسلواکی 6.6 درصد می باشد که با توجه به جمعیت 5.5 میلیون نفری کشور، می تواند نرخ بالایی باشد. هرچند که این سطح از بیکاری افراد در کشور اسلواکی، در طول سال های 2014 تا 2018 روند بسیار کاهشی داشته است . این روند کاهشی را می توان در افزایش نرخ توریست پذیری از سال های 2010 میلادی مشاهده کرد که بیانگر این است که توریست پذیر بودن یک کشور می تواند تاثیرات بسیاری در ساختار یک کشور اعم از میزان رشد تولید ناخالص ملی، کاهش روند بیکاری و… داشته باشد.

اشتغال در اسلواکی اجازه کار در کشور اسلواکی

تمام افرادی که ملیتی به غیر از یکی از کشور های اروپایی را دارند، نیاز به اجازه کار برای استخدام در اسلواکی را دارند. همچنین، این افراد باید قبل از سفر به این کشور و شروع کار برای گرفتن ویزای موقت 3 ماهه نیز اقدام نمایند.مدت زمان اجازه کار که توسط وزارت کار این کشور صادر می شود ، حداکثر 2 سال است و محدودیتی در دفعات تمدید وجود ندارد و کارمند باید تا حداکثر 30 روز قبل از اتمام مدت 2 سال، در صورت ادامه کار با همان سازمان، اقدام به تمدید اجازه کار نماید.در صورتی که فرد قصد جابه جایی محل کار را داشته باشد باید با اطلاع به وزارت کار اقدام به صدور اجازه کار جدید کند.

اشتغال در اسلواکی میزان حقوق در کشور اسلواکی

میانگین میزان حقوق دریافتی کارکنان در کشور اسلواکی در ماه های آخر سال 2018 ، افزایش بی سابقه ای داشته است، چنان که به بیشترین مقدار رشد خود رسیده است. میانگین میزان حقوق و درآمد ماهیانه در اسلواکی در ماه نوامبر 2018 به 1319 یورو رسید. میانگین دریافت حقوق و درآمد ماهیانه از سال 2000 تا 2018 در کشور اسلواکی 745 یورو برآورده شده است. در طول این سال ها کمترین نرخ درآمد ماهیانه در این کشور، در فوریه سال 2000  میلادی می باشد که 349 یورو تخمین زده شده است. میزان پرداخت مالیات برای هر فرد که در کشور اسلواکی زندگی می کند در دو حالت می باشد که عبارتند از :

 • 18 درصد: برای اشخاصی که زیر 3500 یورو درآمد دارند
 • 25 درصد: برای اشخاصی که بالای 3500 یورو درآمد دارند

پس هر فردی در اسلواکی که به عنوان مثال 1000 یورو درآمد دارد، 190 یورو بابت مالیات پرداخت خواهد کرد و الباقی را خالص دریافت خواهد کرد.

اشتغال در اسلواکی

اشتغال در اسلواکی

اشتغال در اسلواکی  – قانون کار و اشتغال در اسلواکی

با توجه به قانون کار اسلواکی، روابط کاری باید با قراردادهای کاری نوشته شده بین یک کارفرما و کارکنان ایجاد شود. همچنین قانون کار، 3 نوع دیگر قرارداد را به رسمیت می شناسد:

 • work performance contract
 • work activities contract
 • temporary student job contract

با توجه به قانون اشتغال غیر قانونی، کارفرما نمی تواند بدون یک رابطه اشتغال قانونی فردی را استخدام کند و این قانون برای همه افراد زیر قابل اجرا است :

 • شهروندان اسلواکی
 • شهروندان اتحادیه اروپا

شهروندان اتحادیه اروپا می توانند پس از 3 ماه اقامت در اسلواکی مشغول به کار شوند.

 • شهروندان غیر اتحادیه اروپا

شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند در صورت داشتن مجوز کار در اسلواکی مشغول به کار شوند.

حداکثر زمان کاری در هفته 40 ساعت می باشد.

اشتغال در اسلواکی – لیست مهارت های مورد نیاز کشور اسلواکی 

لیست مهارت های مورد نیاز کشور اسلواکی به شرح زیر می باشد:

 • Administration
 • Economics, Finance, Accounting
 • Management
 • automotive engineering
 • construction manual work
 • IT
 • HR
 • Telecom
 • Electrician
 • Sales and marketing

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست