اشتغال در آلمان (Germany)

اشتغال در آلمان – کشور آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا میباشد که پایتخت آن شهر برلین ، واحد پولشان یورو و زبانشان آلمانی است. کشور آلمان با کشورهای دانمارک ، لهستان ، چک ، اتریش ، سوئیس ، فرانسه ، لوکزامبورگ ، بلژیک و هلند همسایه است. شهرهای برلین ، هامبورگ ، مونیخ و فرانکفورت شهرهای بزرگ آلمان هستند. آلمان با جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر ، پرجمعیتترین کشور اروپا و همچنین هفتمین کشور بزرگ اروپا از لحاظ مساحت میباشد.

اشتغال در آلمان – اقتصاد آلمان

یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا و واحد پول یورو ، کشور آلمان است که با داشتن سرمایه زیاد ، فساد کم و نوآوری خوب ، بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا میباشد. آلمان از اعضای سازمان ملل متحد ، ناتو ، کشورهای گروه هشت و گروه پنج به علاوه یک میباشد. آلمان در سال 2014 سومین صادرکننده بزرگ دنیا شناخته شد و محصولاتی همچون خودرو ، وسایل الکتریکی ، مواد دارویی ، مواد غذایی و فلزات جزو مهمترین محصولاتی هستند که از آلمان به سایر کشورها صادر میشوند. هر ساله نمایشگاه ها و کنگره های مهمی در شهرهای هانوفر ، مونیخ ، فرانکفورت و برلین برگزار میگردد و از کشورهای مختلف برای بازدید و تبادلات اقتصادی به آلمان سفر میکنند. از بین افراد شاغل در آلمان حدودا 70% در بخش خدمات مثل هتل ها ، رستوران ها ، حمل و نقل مشغول به کار اند و حدود 25% در بخش های کشاورزی ، شیلات و جنگلداری فعالیت میکنند. نرخ بیکاری در آلمان 3% الی 4% اعلام شده است.

 

اشتغال در آلمان

اشتغال در آلمان

اشتغال در آلمان – مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از اعضای منطقه شنگن است که به دلایل متنوعی مورد توجه مهاجران خارجی برای ادامه تحصیل یا کار قرار گرفته است که از مهمترین آن دلایل میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
-امکان تحصیل تقریبا رایگان
-امکان اخذ ویزای همراه
-هزینه های مناسب زندگی
-نرخ پایین بیکاری
-امکان کار حین تحصیل
-امکان اخذ ویزای کار پس از پایان تحصیلات

اشتغال در آلمان – تحصیل در آلمان

یکی از راه های مهاجرت به آلمان اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقاطع لیسانس در آلمان ، فوق لیسانس در آلمان و دکترا در آلمان میباشد. آلمان از معدود کشورهایی است که در دانشگاه هایش میتوان به صورت رایگان تحصیل کرد و دانشجویان حین تحصیل اجازه کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته دارند که تا حدود زیادی هزینه های ماهیانه زندگیشان را پوشش میدهد ، همچنین در پایان تحصیلات به آن ها ویزای جست و جوی کار تعلق میگرد که با پیدا کردن کار و بستن قرارداد کاری میتوانند ویزای کار آلمان بگیرند ، البته باید به این نکته توجه کنید که افرادی که به زبان آلمانی تسلط دارند از شانس بیشتری برای کاریابی برخوردار هستند.

اشتغال در آلمان – ویزای کار آلمان

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در آلمان ، این کشور نیازمند نیروهای تحصیل کرده و متخصص در رشته های مختلف از جمله گروه فنی و مهندسی و گروه درمانی میباشد. افرادی که دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی هستند و تجربه کاری مرتبط در زمینه رشته خود دارند میتوانند برای ویزای کاری آلمان درخواست دهند که برایشان ویزای 6 ماهه جست و جوی کار صادر میشود که شخص فرصت دارد در مدت ویزا ، در کشور آلمان زندگی کند و در صورت پیدا کردن شغل مورد نظر ویزایش را تمدید نماید و همچنین برای اعضای خانواده خود ویزای همراه بگیرد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست