اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

بعضی از کشورهای اروپایی، جهت بالا بردن میزان بازدید گردشگران و ایجاد رونق اقتصادی و همچنین ایجاد اشتغال، اقدام به اعطاء ویزای توریستی با شرایط امکان تبدیل به اقامت دائم اروپا، از طریق احراز تمکن مالی متقاضی، می نمایند. راههای مهاجرت به اتریش، متنوع و گوناگون هستندکه یکی از آنها، اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، می باشد.
کشور اتریش که یکی از زیباترین و امن ترین کشورهای دنیا است، با عضویت در اتحادیه اروپا و پیوستن به پیمان شنگن، باعث رشد و شکوفایی بیش از پیش این کشور شد. به عنوان مثال استقرار مقر سازمان ملل در پایتخت اتریش، شهر وین و همچنین وجود صنایع پتروشیمی قوی در این کشور و همسایگی با آلمان، کشور اتریش را در شمار کشورهای پیشرفته و قدرتمند اروپای مرکزی قرار داده است. طبق آمار سازمانهای بین المللی کار امکان یافتن کار در اتریش برای اتباع خارجی بیش از هفتاد درصد است و همچنین یکی از انتخاب های مکرر ایرانیان جهت مهاجرت به اروپا میباشد.امکان خرید ملک در اتریش برای ایرانیان و اتباع ایرانی وجود دارد. با این وجود اخذ اقامت اروپا، از طریق خرید ملک در اتریش میسر نیست، بلکه به شرط داشتن تجارتی به همراه خرید ملک در اتریش و پرداخت مالیات های مقرر امکان اخذ اقامت اروپا فراهم می گردد.با توجه به جاذبه های توریستی این کشور، ویزای چند بار ورود یا ویزای مالتی به اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن از سفارت کشور اتریش در تهران برای آن افراد و خانواده هایی تمکن مالی خود را به اثبات رسانند صادر می گردد و ویزای تمکن مالی اتریش یا ( مجوز اقامت بدون اجازه کار) امکان تبدیل به اقامت دائم اروپا را نیزخواهد داشت
افرادی که در ایران از تمکن مالی خوبی برخوردارند، با احراز شرایط زیر می توانند، از طریق تمکن مالی به اتریش مهاجرت کنند.
در صورتی که سرپرست خانواده اثبات کند ماهیانه 1800 یورو برای خود، 900 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اتریش از روش تمکن مالی خواهد بود.
این درآمد می تواند از چهار محل ذیل نشان داده شود:

1.سود سپرده بانکی

۲.اجاره نامه ملک

۳.حقوق بازنشستگی

۴.سود سهام شرکت ها با صورت دارایی
لازم به ذکر است مبلغ درآمد ماهیانه احراز شده توسط متقاضی برای یک سال، باید در حساب بانکی ایشان در ایران موجود باشد.
به طور مثال برای اقامت دو نفر (متقاضی و همسر) باید مبلغ زیر یا معادل ریالی آن در حساب سرپرست خانواده در ایران موجود باشد:
€۳۲۴۰۰=۱۲*۲۷۰۰
متقاضی می تواند پس از گذشت ۵ سال از زمان دریافت این اقامت، درخواست اقامت دائم و پس از آن طبق قوانین مهاجرتی، پاسپورت دوم دریافت کند.

مزایای مهاجرت به اتریش از روش تمکن مالی
ساده ترین روش مهاجرت به اروپا
معاف از پرداخت مالیات سالانه
عدم محدودیت سنی
امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن
سهولت در تمدید مجوز اقامت اروپا
عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اروپا
امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در عرصه بین المللی

در مقاله ” تحصیل در اتریش” به طور مفصل درباره شرایط تحصیل در اتریش اطلاعات کسب کنید .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
شماره تماس 02122226777

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست