آشنایی با کشور چک

کشور چک در قلب اروپا قرار دارد و به عنوان عروس اروپا شناخته میشود. جمهوری چک در سال 1993 از تقسیم کشور چکسلواکی بوجود آمد که از مرز با کشور آلمان, اتریش و لهستان توسط رشته کوه ها احاطه شده است. دارای تابستان هایی خنک و زمستان هایی سرد و مرطوب میباشد. کشور چک به قدری کوچک است که به راحتی میتوان از پراگ پایتخت آن به شهر ها و روستا های کشور سفر کرد. در سرتاسر کشور سیستم های ریلی موجود میباشد که تمامی شهر ها را به هم متصل میکند. چک از دهه 90 مقصد بسیاری از گردشگران بوده که از این جهت مردم به وجود افراد خارجی عادت کرده اند. در سال2014 کشور چک جزو 12 کشور برتر برای ادامه تحصیل بود از آن جهت که حدود 39000 دانشجو را در خود جای داده است که بدلیل هزینه زندگی و تحصیل مقرون به صرفه, فرهنگ غنی و دانشگاه های معتبر مورد توجه قرار گرفته است. زبان مردم چکی میباشد و اکثریت مردم بی دین میباشند.

آشنایی با شهر های جمهوری چک

پراگ – Prague

بی شک یکی از زیباترین شهر های اروپا شهر پراگ, شهر پل ها و برج های بلند پایتخت کشور چک میباشد. صنعت رو به رشد به همراه اقتصاد استوار باعث شده که مردمان این شهر از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار باشند. نرخ بیکاری در حداقل خود قرار دارد و فروشگاه ها مملو از اجناس میباشند. سیستم مترو در حال گسترش است و سیستم جدیدی برای جلوگیری از وقوع سیل در این شهر احداث شده است. مردم توانایی درک زبان انگلیسی, آلمانی و فرانسوی را نیز دارند. پراگ بهترین انتخاب برای تحصیل در کشور چک میباشد که در رتبه 49 بهترین شهر های دانشجویی قرار دارد که بهترین دانشگاه های کشور را در خود جای داده است.

برنو – Brno

برنو دومین شهر بزرگ جمهوری چک میباشد که با داشتن قلعه های قرون وسطی آن را به شهری جذاب و تاریخی تبدیل کرده است. طی دو دهه اخیر برنو به شهر مهم آموزشی تبدیل شده است بطوریکه تعداد دانشجویان به 89000 رسیده است. شهر برنو دارای 13 دانشگاه میباشد که دانشگاه ماساریک به عنوان بزرگترین دانشگاه این شهر که مشتمل بر 9 دانشکده و 190 دپارتمان میباشد, معرفی میشود. در برنو مشاهیر و دانشمندان زیادی همچون : یوهان مندل ( موسس علم ژنتیک) و ویکتور کاپلان ( مخترع توربین) زندگی و فعالیت کرده اند.

استراوا – Ostrava

سومین شهر بزرگ چک که در نزدیکی مرز لهستان قرار دارد.کشف و استخراج زغال سنگ نقش مهمی در پیشرفت این شهر داشته است. این شهر مرکز صنعتی کشور چک که به قلب پولادی معروف است شناخته میشود. این شهر به عنوان یکی دیگر از شهر های شناخته شده برای تحصیل شامل دانشگاه های معتبری همچون دانشگاه استراوا و دانشگاه فنی استراوا میباشد.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانیدبا گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست