آشنایی با شهرهای مهم سوئیس

 

کشور سوئیس جزوه  پیشرفته ترین کشورهای جهان است  که با وجود کوچک بودنش زیبایی های طبیعی و دست نخورده ای دارا می باشد. اطراف این کشور را کوه های زیبا و بی نظیر آلپ با قله های پوشیده از برف در بر گرفته است که به جذابیت این کشور می افزاید. همسایه های کشور سوئیس شامل ، کشورهای فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، اتریش و لیختن اشتاین است . در قسمت های  مختلف مردم این کشور به زبان های آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی حرف می زنند. از شهرهای مهم کشور سوئیس می توانیم به شهرهای بازل، ژنو، برن، لوزان و زوریخ اشاره کنیم. با ما همراه باشید تا بیشتر شما را با شهرهای مهم سوئیس آشنا کنیم .

برخی از شهرهای مهم کشور سوئیس عبارت اند از :

  • شهر بازل در کشور سوئیس

شهر بازل یکی از شهرهای مهم کشور سوئیس  می باشد  که در شمال باختری سوئیس بر کناره رود راین قرار دارد و این شهر نقش عمده ‌ای به عنوان یک مرکز صنعتی برای صنایع شیمیایی و داروسازی بر عهده دارد. این شهر با هر دو کشور آلمان و فرانسه همسایه است . این شهر با قدمتی طولانی در کنار رودخانه راین واقع شده است . شهر بازل یکی از مهم ترین شهرهای فرهنگی است  . این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه آن همواره برای صنعتگران و تاجران مورد توجه قرار گرفته است . شهر بازل سوئیس به عنوان یک شهر موفق در ورزش در کشور سوئیس مشهور می باشد . همچنین شهر بازل به همراه شهرهای ژنو، زوریخ و برن میزبان جام ملت های اروپا ۲۰۰۸ بود، تورنومنتی که کشورهای سوئیس و اتریش به طور مشترک میزبان آن بودند. همچنین شهر بازل به ‌عنوان یکی از مهم ‌ترین شهرهای فرهنگی در اروپا شناخته می ‌شود .

یکی از روش های مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل می باشد شما می توانید در مقالات دیگر به طور مفصل درباره راه های دیگر ” مهاجرت به سوئیس ” اطلاعات کسب کنید .

  • شهر زوریخ در کشور سوئیس

شهر زوریخ سوئیس در دامنه رشته کوه های آلپ و در شمال مرکزی سوئیس واقع شده است و مرکز اصلی تجاری و بازرگانی و فرهنگی سوئیس می باشد . همواره شهر زوریخ در نظر سنجی های جهانی به عنوان بهترین شهر برای زندگی شناخته شده است. زوریخ مقر سازمان ملل متحد و سازمان جهانی صلیب سرخ و۱۵۰ سازمان بین المللی دیگر می باشد. شهر ‏‏‏‏زوریخ دروازه ورود به کشور سوئیس برای اکثر گردشگران سراسر دنیاست . در حقیقت شهر زوریخ خود یکی از مقاصد مهم ‏گردشگری می باشد و از زیباترین شهرهای سوئیس نیز هست . ساختمان هایی که قرن ها عمر دارند و در کنار رودخانه لیمات ‏واقع شده اند. زوریخ اغلب به عنوان قدرت اقتصادی سوئیس به شمار می رود و به دلیل استانداردهای بالای آموزش و پرورش، بهداشت و حمل و نقل، این شهر اخیرا در رتبه بندی مرسر قرار گرفت. کوه های آلپ در دوردست ها دیده می شوند و بسیاری از گردشگران برای کوهنوردی به اطراف شهر زوریخ می ‏روند. برای سرگرمی و صحنه های فرهنگی شهر بسیار متنوع می باشد و یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در سوئیس جهت مهاجران است.

بزرگترین شهر کشور سوئیس، این شهر محسوب می شود که در شمال غربی دریاچه زوریخ  قرار دارد . جمعیت این شهر حدود ۳۶۶٬۴۴۵ تخمین زده شده است. زوریخ قطب خط راه آهن، جاده ها و ترافیک هوایی است به طوریکه فرودگاه و ایستگاه راه آهن این شهر، بزرگترین و شلوغ ترین ایستگاه حمل و نقل در این کشور است.

  • شهر ژنو در کشور سوئیس

شهر ژنو یکی از شهرهای مهم کشور سوئیس می باشد و دومین شهر پرجمعیت سوئیس بعد از زوریخ است. شهر ژنو سوئیس بین کوه های آلپ و جورا در جنوب غربی سوئیس در کنار دریاچه ژنو واقع شده است. شهر ژنو دومین قطب اقتصادی سوئیس است و هشتمین شهر گران جهان می باشد . زبان عمومی  شهر ژنو فرانسه است  و یکی از بهترین شهرها برای اقامت در کشور سوئیس می باشد. این کشور  مقر سازمان های متعدد بین المللی شامل سازمان ملل، صلیب سرخ و سازمان بهداشت جهانی است . تعداد زیادی از دیپلمات ها و سیاستمداران رده بالا در شهر ژنو کار و زندگی می کنند و همچنین تاریخ غنی و مناظر خیره کننده ای را در این شهر مشاهده میشود . جاذبه های اصلی این شهر شامل مرکز خرید بزرگ، شهر قدیمی و دریاچه ژنو با چشمه معروف آن است  . افرادی که در ماه های زمستان در ژنو زندگی می کنند به بهترین شرایط اسکی در آلپ دسترسی خواند داشت.

  • شهر برن در کشور سوئیس

شهر برن یکی از شهرهای کشور سوئیس می باشد و پایتخت کشور سوئیس است . این شهر پرجمعیت بعد از ژنو زوریخ و بازل می باشد . شهر برن سوئیس در شمال غرب کشور سوئیس واقع شده است . در این شهر مردم معمولاً به زبان آلمانی صحبت می کنند. شهر برن سوئیس یکی از زیباترین و جالب ترین شهرهای سوئیس است و چشم انداز اطراف برن موزه های یخ هستند. مشهورترین جاذبه این شهر یک برج ساعت قدیمی Zytglogge‏ است که ‏عروسک های متحرک دارد .

در مقاله ” مزایای تحصیل در سوئیس ” به طور مفصل درباره مزایای تحصیل در سوئیس اطلاعات کسب کنید .

  • شهر لوزان در کشور سوئیس

شهر لوزان یکی از مهمترین شهرهای کشور سوئیس است که در جنوب غربی کشور قرار دارد . این شهر یکی از شهرهای بخش فرانسوی زبان کشور سوئیس است  که در حدود ۱۳۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند .شهر لوزان بر روی سه تپه کشیده شده است و به شهر فراز و نشیب معروف است . شهر لوزان به علت داشتن دانشگاه های زیاد یک شهر دانشجویی نیز می باشد. دانشگاه پلی تکنیک فدارل لوزان سوئیس و دانشگاه لوزان سوئیس دو دانشگاه معروف شهر سوئیس است  . این شهر با شور و شادی یک شهر تجاری با محلی محبوب برای توریست ها است و کمیته بین المللی المپیک را در خود جای داده و جلوه خاص از ورزش و فرهنگ به خود بخشیده است. جاذبه های گردشگری شهر لوزان شامل: کلیسای نتردام لوزان ، قصر رومین ، موزه المپیک ، موسسه هرمتیاژ ، گالری و پیست ها ی اسکی می باشد.

بزرگترین شهر کشور سوئیس, شهر زوریخ در شمال مرکزی این کشور است  که در شمال غربی دریاچه زوریخ  قرار دارد . جمعیت این شهر حدود ۳۶۶٬۴۴۵ تخمین زده شده است. زوریخ قطب خط راه آهن, جاده ها و ترافیک هوایی است به طوریکه فرودگاه و ایستگاه راه آهن این شهر, بزرگترین و شلوغ ترین ایستگاه حمل و نقل در این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست