آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان (École Polytechnique Federale of Lausanne)

آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان – دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان

یکی از معروف ترین  و معتبر ترین موسسات علمی و فن آوری دولتی  اروپا که در واقع یک کالج مهندسی در زمینه آموزش و پژوهش میباشد که همچنین  یکی از دو دانشگاه پلی تکنیک فدرال سوییس  نیز میباشد  که در شهر دانشجویی لوزان، سواحل دریاچه ژنو ،ایالت  وو در کشور سوئیس واقع شده است
این دانشگاه در منطقه فرانسوی زبان لوزان قرار دارد و بر پایه رده‌بندی QS به‌طور کلی در رتبه هشتم در اروپا و دوازدهم در جهان قرار دارد از همین جهت هر ساله تعداد بیشماری دانشجو مشتاق به اخذ پذیرش از این دانشگاه میباشند

EPFL دانشگاه متشکل از  استادان و همکارانی با  بیش از 120 ملیت می باشد که در سال 1969  به مدیریت پاتریک ابیشر تاسیس شده است که بر  سه مأموریت تمرکز دارد: آموزش، تحقیق و نوآوری
که مأموریت اصلی آن آموزش نسل بعدی مهندسان، دانشمندان و معماران است. که  برنامه های پیشرفته آن  در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است و پیشرفت دانشجویان مورد توجه همگان قرارگرفته است .

EPFL با هدف تأثیر واقعی بر جامعه، با یک شبکه مهم از همکاران، از جمله دیگر دانشگاه ها و دانشکده ها، مدارس متوسطه و سالن های ورزشی، صنعت و اقتصاد، محافل سیاسی و عموم مردم همکاری می کند.

EPFL دارای بیش از 350 آزمایشگاه و گروه تحقیقاتی است که هرکدام در خط مقدم علم و فناوری کار می کنند.
در سراسر دانشگاه های متعدد خود، EPFL دارای جامعه پژوهشی متنوع، متعهد و تحریک کننده است که در طیف گسترده ای از رشته های کمی و طراحی تمرکز فعال است. برای تقویت تحقیقات بین المللی، ابتکارات استراتژیک مانند پروژه مغز آبی، مرکز پلاسما سوئیس یا ماشین زمان ونیز را راه اندازی می کنیم.
دانشگاه پلی تکنیک فدرال سوییس دانشجویان را تشویق به یادگیری و شرکت در پروژه های تحقیقاتی می نماید. علاوه بر برتری در آموزش و پژوهش، EPFL متعهد به انتقال تکنولوژی به عنوان یک بخش اساسی از ماموریت خود است. به طور میانگین ​​۱۰ روش جدید راه اندازی شرکت هر ساله از نوآوری های کشف شده در EPFL است.

کسانی که دیپلم فدرال سوئیس را اخذ کره باشند میتوانند بدون آزمون و مستقیم وارد این دانشگاه شوند، پلی تکنیک فدرال لوزان در رشته های ریاضیات، فیزیک،شیمی، کامپیوتر،فنی و مهندسی و … دانشجو میپذیرد در این دانشگاه تمامی مقاطع از جمله کارشناسی دانشگاه پلی تکنیک فدرال سوییس ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود.

آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان – دانشکده ها

EPFL طیف گسترده ای از زمینه های تحقیقاتی، پروژه های بین رشته ای، آموزش و ابتکارات نوآورانه ارائه می دهد. که ازجمله  دانشگده های دانشگاه پلی تکنیک لوزان سوئیس میتوان دانشکده های زیر را نام برد :

ENAC، دانشکده معماری، مهندسی عمران و محیط زیست
دانشکده علوم کامپیوتر و ارتباطات
دانشکده علوم پایه
دانشکده علوم زیستی
دانشکده پزشکی
کالج علوم  انسانی
کالج مدیریت فناوری و تکنولوژی
دانشکده  علوم طبیعی و مهندسی
دانشکده مدیریت و بیزینس

گروه آتیه آفرینان ایرانیان _ مجری و ارئه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست